Peticija za osnivanje zakona "Aleksin zakon"

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Peticija za osnivanje zakona "Aleksin zakon"


Gost

#1501

2015-11-02 00:15

Teško mi je da gledam kako se uvode novi modeli ponašanja, koji vode u propast i decu i roditelje.Žao mi je što se sve što nije dobro ovde brzo prihvata. Jaka i složna porodica je zdrav osnov društva, a mi to izgleda nesmemo da imamo. Ponosna sam na onu našu pametnu decu,a žao mi je kad odlaze iz zemlje .

Gost

#1502

2015-11-02 00:41

Deca treba da budu naj zasticenija,oni su nasa buducnost,i sam sam roditelj,nemogu da zamislim bol roditelja,molim sve ljude da se dozovu pameti i da zastite decu


Gost

#1503

2015-11-02 01:23

Imam dete od 7 godina , i zelim da moje dete kao i sva nasa deca budu zasticena.Nazalost, mali Aleksa je platio zivotom, i na njegovom primeru i na nazalost na jos brojnim primerima se pokazalo da skolski organi nisu pokazali dovoljno sposobnosti da decu odbrane od nasilnika.
Joko Ono

#1504

2015-11-02 03:56

Podrzala sam peticiju jer odavno nase skolstvo ne igra ulogu skolstva i nastavnici vise nisu nastavnici kao sto bi trebalo da budu . Prevashodno oni su pedagozi, pa samim tim bi trebalo da brino o psiho/fizickom zdravlju dece . Nazalost jedine osobe pored roditelja jesu profesori i nastavnici koji da su adekvatno reagovali mali Aleksa bi sada bio ziv . I naravno policija ,skolska policija ne zelim da komentarisem jednom recju sramota . Jos veca sramota je to sto se o slucaju tek sada raspravlja. Ne znam koliko je jos dece trebalo da nastrada da bi se ljudi trgnuli iz beznadja i stavili prst na celo . Ti mladi ljudi predstavljaju buducnost nase zemlje . Postavlja se pitanje da li se mi to opet vracamo u devedesete s'obzirom da upravo te generacije stasavaju u mlade ljude?


Gost

#1505

2015-11-02 05:53

Nisam potpisala

Gost

#1506

2015-11-02 06:04

da se ovako nesto nikad vise ne dogodi

Gost

#1507 Re: zasto?da niste mozda prosvetni radnik?

2015-11-02 06:06


Gost

#1508

2015-11-02 06:47

Dužni smo da zaštitimo našu decu

Gost

#1509

2015-11-02 07:00

Zato što imam malog "Aleksu" kući :(
GOPAH

#1510

2015-11-02 07:38

Зато што мрзим све облике насиља. Чини добро, очекуј добро......


Gost

#1511

2015-11-02 07:55

I ja imam dete!Kazniti sva isfrustritana i ne stručna lica po školama jer oni su krivi za nasilničko ponašanje dece kojeg je sve više!

Gost

#1512

2015-11-02 07:58

Da se nikada ne desi ovakva tuga ni jednoj porodici.

Gost

#1513

2015-11-02 08:01

Potpisala sam zato što i ja imam dete i stalno sam u strahu da ga neko ne maltretira. Do sada nismo imali tih problema i nadam se da nećemo ni u budućnosti.

Gost

#1514

2015-11-02 08:20

Zato što i ja imam 2 školarca. Uzrasta 13godina devojčica i dečak 7 godina prvi je razred. Vaspitala sam decu da nije bitno šta čovek nosi na sebi i koje je vere, da li jr bogat ili siromašan. Bitno je šta nosi u sebi i da je čovek. Deca se sad usmeravaju na taj put da budu pošteni, vredni, dobri... Da pomažu drugarima u nevolji nedaj bože.

Gost

#1515

2015-11-02 08:55

U svijetu u kojem zivimo ljestvica moralnih vrijednosti je spustena na minimun,pa samim tim vlada haos u drustvu koje skoro ili nikako vise ne obraca paznju na one najvaznje-djecu i njihove probleme i potrebe.Potpisujem ovu peticiju,jer kao sto rekoste,ne zelim da moje dijete jednoga dana dozivi sudbinu ovog nesretnog djecaka. :(

Gost

#1516

2015-11-02 08:55

Bio sam zrtva nasilja u skoli pre 5 godina. Sve je trajalo 6 meseci i skola nije adekvatno reagovala. Kada su moji roditelji samoinicijativno otišli u školu dočekala ih je informacija da su svi upoznati sa tim ali eto i to se desava. Imao sam 14 godina ali sam shvatio besmislenost rečenica koje su izgovarali - Pomirite se (a nisam se sa nikim ni svađao), Mogli bi da ga prebacimo u drugo odeljenje(ja sam psihički i fizički zlostavljan, a hoće da me i oni kazne razdvajanjem od drugova), Tada sam krivio svoje roditelje što su me vaspitali da se nasiljem ništa ne rešava i što nisam mogao da na nasilje uzvratim nasiljem. Poražavajuće je bilo da i nakon udaraca, šutiranja, žvrljanja po licu i snimanja onoga što mi rade nisam osetio da mogu da se osećam siguran u školi. Srećom približavao se kraj školovanja u OŠ i samim tim sve je prestalo. Ne dozvolite da nijedno dete i njegovi roditelji prodju kroz ovo.
brooks

#1517 formulacija

2015-11-02 08:56

Nimalo ne sumnjam u najbolje namere autora peticije, i sam sam je potpisao, samo je malo rogobatno sročen naslov peticije, pošto se zakon ne osniva, već donosi. Mislim da bi prikladniji naslov bio PETICIJA ZA DONOŠENJE "ALEKSINOG ZAKONA", nema potrebe ni da dvaput u naslovu stoji reč ZAKON. Sve najbolje i puno uspeha s ovim, valjda će nadležni da reaguju.

Zuki

#1518 Sto hitnije

2015-11-02 09:40

#7: -  

 Radim u osnovnoj skoli 8 godina i svega sam se nagledao...nazalost, zakoni su takvi da danas ne smemo ni povisiti glas na ucenike, a da ne pricam neso vise...zakon je takav da dete moze da radi sta hoce i sta pozeli (uz podrsku roditelja stranackih preletaca i funkcionera) i kada zasluzi izbacivanje iz skole - ne mozemo ga izbaciti jer je neophodan potpis roditelja (saglasnost)...

Resenje za sve probleme je vrlo prosto i jednostavno: Uvesti zakon koji ce omoguciti i ujedno definisati kazne za roditelje..kada pisem kazne mislim na finansije...Svaka tuce = toliko i toliko hiljada dinara...Sto veci prekrsaj to drasticnija kazna...do izbacivanja iz skole naravno....tebi je sistem omogucio skolovanje osnovno, a ti ga ne zelis...pa zasto bi te mi onda zadrzavali...pa neko mora i kanale da kopa, zar ne ?

Onda ce roditelji imati mnoooogo vise vremena za svoju decu i malo ce ih dovesti u red...druga jako bitna stvar jeste dati deci obaveze - celodnevna nastava i aktivnosti...ovako do 13 h i 19h su kuci pa na racunare ili skupocene telefone...

Ne smemo zaboraviti ni kolege naravno kojima je ravno do...i koje bas briga za profesiju kojom se bave (nisu svi isti naravno, ali veeelika vecina)...


Gost

#1519

2015-11-02 09:44

Potpisala sam kako bi deca koja su skromna,dobra i nenametljiva uspela da se izbore sa decom koja su bahata i surova u svakom pogledu, ali naravno ta deca možda nisu ni kriva već je to kućno vaspitanje!

Gost

#1520

2015-11-02 09:54

Dosta je bilo sa nasiljem u ovoj yemlji, vreme je da nadleyni organi ostro pocnu da reaguju!

Gost

#1521

2015-11-02 10:06

Zato što treba stati na kraj nasilju u ovoj državi .

Gost

#1522

2015-11-02 10:10

spasiti, sto se spasiti da...

Gost

#1523

2015-11-02 10:19

Školstvo je u potpunom rasulu, u ostalom, kao i sve u ovoj državi. Morala, kao kategorija, više ne postoji. Deca se ne uče ničem dobrom i lepom, kako u kući, tako i u školi. Kod kuće, roditelji nemaju vremena za njih, zauzeti su preživljavanjem. U školi, kod prosvetnih radnika, funkcioniše po sistemu "daj da otaljam ovo, pa da idem kući".
Tužno je što se sve to odrazilo na ovaj način....jedan mladi život se ugasio. Imala sam lično iskustvo, sa svojim detetom, koje je takodje bilo maltretirano, sve do momenta kada se oduprlo siledžijama. Kao roditelji, išli smo kod učitelja, direktora škole, školskog psihologa, i sve je bilo uzalud. Onog momenta kada se naša ćerka suprotstavila malim siledžijama, bili smo pozvani kod školskog psihologa na razgovor.... Znam jako dobro kako sve funkcioniše. Da stvar bude još crnja, razredni učitelj je potstakao loše ponašanje dece prema njoj, da bi se nama osvetio, jer nismo eleli da mu "pozajmimo" novac koji je tražio. Sve smo to rekli, direktoru, psihologu, ništa nije vredelo, sem što su nas uvek umirivali , da ne prijavimo ministarstvu.
Taj period života, koji bi trebao da bude naj lepši za dečije odrastanje, prolazio je u stresu, cele porodice.
Apsolutno se moraju sankcionisati, i to vrlo strogo, razredni učitelji, direktori, pedagozi...naravno , i roditelji dece koja vrše nasilje nad drugom decom.

Gost

#1524

2015-11-02 10:41

Treba zatvoriti skolu i policajca koji se pravio lud da mu uzmu znackuu!!!!!

Gost

#1525

2015-11-02 10:42

Ako situaciju ne uozbiljimo, nasilja u skolama bice sve vise.