Peticija za osnivanje zakona "Aleksin zakon"

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Peticija za osnivanje zakona "Aleksin zakon"


Gost

#276

2015-10-29 18:05

Zato sto ne treba dozvoliti da se i jednom detetu dogodi ovo sto se pokojnom Aleksi desilo.Decu treba zastiti od vrsnjackog nasilja.Ako postoji zakon kojim se roditelji kaznjavaju da batinama vaspitaju decu onda takodje treba doneti zakon kako bi se kaznjavala deca koja fizicki i psihicki maltretiraju drugo dete,a isto tako i sve prosvetne radnike koji isto podsticu,rade i ne preduzimaju nista da isto sprece.

Gost

#277

2015-10-29 18:05

Mnogo mi je zao Alekse. Ovaj svet nije mesto dobrog, ali ce se promeniti.

Gost

#278

2015-10-29 18:05

Krivica necinjenja cesto je veca od one druge.Pociniocu zlocina opravdanje mogu biti horor koji dugi niz godina prozivljava u svojoj porodici, okruzenju i koji modifikuje stanje njegovog uma u psihopatologiju.Za nas druge nema opravdanja.Nikakvog.Ne smemo da ostanemo voajeri.Dokle god smo mnogobrojniji u odnosu na kriminogene, patoloske slucajeve-odgovorni smo.I za njih i za zastitu Petre i Amelije, Aleksinih sestara i za Tijanu Juric i za svu onu sirotu decicu cija traumaticna iskustva otkrivaju policijske akcije tipa Armagedon.Odgovorni.

Gost

#279

2015-10-29 18:05

Zato sto u svakoj skoli ima ozbiljnog nasilja..a ta deca ne snose nikakve posledice

Gost

#280

2015-10-29 18:05

Zato što se ćuti o vakvim strašnim stvarima. Mislim da bi bili krajnje vreme da se ozbiljno radi na prevenciji, edukaciji da se spreči svaki vid zlostavljanja. Da se konačno pretrese koliko su nam kadrovi "stručna lica" zaista kompetentni za pozicije na kojima sede i direkno utiču na vaspitanje, brigu i obrazovanje onog što nam je sveto i budućnost našeg društva.
Veliko hvala Aleksinim roditeljima kako su hrabro i dostojanstveno podigli glas protiv nasilja.

Gost

#281

2015-10-29 18:06

I sama sam, nažalost, bila žrtva vršnjačkog nasilja. Da nisam bila psihički jaka verovatno bih završila kao Aleksa.

Gost

#282

2015-10-29 18:07

Da sam roditelj preminulog decaka.. nakon prvog takvog desavanja I maltretiranja dobili bi upozorenje psihopate klinci I njihovi rositelji a drugi put bih redom udarala glave od zid. Mamicu im njihovu iskopleksiranu neizivljenu, roditelji ih razmazili,nasli uzora u Kristijanu pa maltretiraju bespomocno dete. Sramota!

Gost

#283

2015-10-29 18:10

Stop naselju!! Da se nikad ne ponovi!! Malo i policija da obrati paznju.

Gost

#284

2015-10-29 18:10

Zato što je i moje dete bilo bilo žrtva vršnjačkog nasilja i što su svi zatvarali oči, a ja dete vukla iz škole u školu misleći da će biti bolje..I drugoj osnoovnoj su ga isti dečaci ( iz bivše škole -prebijali...A nastavnici prali ruke....Ni nalazi stručnjaka nisu pomogli da se nešto preduzme..Niti jedno dete ne sme da bude maltretirano!!

Gost

#285

2015-10-29 18:11

ZATO STO SAM MAJKA DEVOJCICE OD 12 GOD I DECAKA OD 2GOD I DA SE JEDNOM STANE NA PUT TOM NASILJU

Gost

#286

2015-10-29 18:12

Plakala sam sinoc ,dok sam gledala ovu tuznu pricu ,jer je i moje dete od 12 god .prosle nedelje zavrsilo na hirurgiji ,zbog udarca druga iz odeljenja u stomak.O psihickom maltretiranju da i ne govorim .U istom smo gradu i u komsiluku.Ja prosto ne ,znam kako savetovati dete da se ponasa u takvim situacijama,da li da cuti i trpi ili se suprotstavi ?

Gost

#287

2015-10-29 18:14

Da se vise nikad ne ponovi nijednom detetu.

Gost

#288

2015-10-29 18:14

Zato sto je moj sin prosao kroz slicne probleme ali je skola i direktorka reagovala bas kako treba

Gost

#289

2015-10-29 18:14

Zato što je ovo ozbiljan problem, i moje dete je bilo žrtva vršnjačkog nasilja.

Gost

#290

2015-10-29 18:16

I moje dete je imalo slicne probleme..zelim da se to nasilje zaustavi i da vise ni jedno dete ne prodje kroz takav pakao!!

Gost

#291

2015-10-29 18:18

Zelim da ovakve stvari prestanu da se desavaju!Umesto da vlasti obrate paznju i konacno poostre zakon za ovakve slucajeve,oni se bave sa svim i svacim,a zmure za onim sto je najvaznije!Ovo nije pasaluk i ne smemo dozvoliti da se nasa deca zbog ovakvih stvari sahranjuju!Treba da se napravi red i da se najstrozije kaznjava nasilje u skolama,pocevsi od roditelja,dece i svih nesavesnih prosvetara!Ocigledno je da je tu ogromna rupa i da zakon mazi nasilnike i one koji to vesto prikrivaju,zarad nekih licnih interesa!

Gost

#292

2015-10-29 18:18

Potpisala sam peticiju, da bi se osigurala bolja buducnost za nasu decu, i da se ne zaboravi sta nemar i nerazumevanje moze da ucini pojedincima i porodici. Takodje, ne bih zelela da zlocinci ma koliko stari ne odgovaraju adekvatno! U slucaju Alekse Jankovica, po meni bi trebali dozivotno da budu iza resetaka, zajedno sa prosvetnim kadrom koji ga je ubio!
Jeca 3
Gost

#293

2015-10-29 18:20

Iskreno,jer i ja imam decu,a najstarije od13 godinama unazad dozivljava u svojoj skoli maltretiranje i prvi put kada je krenuo sebe da odbrani kaznjen je 2 iz vladanja jer majka od tog drugog deteta je nastavnik i njeno dete nije kaznjeno.Znam samo da mi je mnogo bilo strasno kada mi je dete reklo da ce se ubiti ili ce nesto nekome od njih uraditi,jer u skoli se nista ne desava iako smo se i ja i on obratili skoli.Bitno je bilo da ga kazne i posalju u sup na razgovor po prijavi mame nastavnika.Znam da ne treba da se deca biju i da to nije resenje ali ne mogu vecno da trpe da budu ugnjetavani,ponizavani,ismejani,vredjani i odbaceni.Ovim putem zelim podrsku zakonu a i neku pomoc svom detetu i porodici,jer nebi volela da moje dete nekog povredi a ni da on bude povredjen ili nesto gore od toga.


Gost

#294

2015-10-29 18:21

da u buduce ne bude odlazak u skolu jos jedan dan koji treba preziveti

Gost

#295

2015-10-29 18:21

da se ovo više ne ponovi, ja imam petoro unučadi i želim ih sve žive i zdrave

Gost

#296

2015-10-29 18:22

Moje dete uskoro kreće u školu i ne bih volela da joj se desi ovakva strahota.
#27

#297

2015-10-29 18:22

Stop naselju, potpisujem i trebaju svi koji imaju i koji nemaju dece da odvoje minut vremena i da potpisu peticiju jer se ipak radi o buducnosti nase dece. 


Gost

#298

2015-10-29 18:23

Mislim da su se izgubili svi kriterijumi, da roditelji prvi treba da snose odgovornost, nije samo drzava kriva. Ne posvecuju se roditelji dovoljno deci i ne zele da vide svoju decu realno.

Gost

#299

2015-10-29 18:24

zato sto i mnoga deca u skoli u kojoj ide moj sin trpe vrsnjacko nasilje a kada se neko pozali niko nista ne preduzima nego se sve zataskava zarad necijeg mira i lazne slike u javnosti jmoj sin ide u cetvrti razred i svaki put strahujem da ne bude nekih problema jer ima mnogo pogresno vaspitane i izopacene dece

Gost

#300

2015-10-29 18:25

Žalosno...ja bih im bila sud...ne bi im trebala nikakva kazna...zato sam za uvođenje smrtne kazne, zbog Alekse, Tijane...a ti nastavnici, kako spavaju, imaju li miran san kad imaju dete na savesti!!!