Referendum o RTS pretplati

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Referendum o RTS pretplati


Gost

#151

2015-12-11 09:18

Nezaposlen i mrzim RTS zato sto ne govore istinu pa zato neka ih finansira onaj za koga rade (mislim na cenzuru).
TOSA

#152 JAjajajajajajajajajajajajajajajajaj

2015-12-11 09:20

sasasasaasa


Gost

#153

2015-12-11 09:22

narod na ulice,nikoga ne zanima od njih dok je narod miran

Gost

#154

2015-12-11 09:22

Zato sto nemam nameru da dozvolim ovoj vlasti da me pljacka i dalje. Zavukli su mi ruku u dzep kao penzioneru preko majke, i preko cerke smanjivsi joj platu onda kad joj je bila najpotrebnija kad je dobila bebu. e pa dosta. kako bi ovom napacenom narodu vratili nesto a ne samo da oduzimaju. Samo kad se setim predizborne kampanje . Nece biti RTS a Vucic ce vam ukinuti. jes ukino al je zato uzeo namet na sve zivo sto postoji u ovoj zemlji . zato nedam ni dinar za RTS jel je pod jedan los kao program i negledam ga uo pste nikada. zasto bi onda placala . a kao drugo placam SBB i gledam 60 kanala koji su izvrsni interesantni ima za svakog ponesto. i nemoze da bude dva kanala za te pare kao 60. Sramota.

Gost

#155

2015-12-11 09:26

Kad nešto kupujem, potpišem ugovor. TV mi ne treba. Luksuz je koji sebi ne mogu da priuštim. Odrekla sam se mnogo čega, što mi treba, a tv ne gledam. Osim toga, po zakonu, TV se finansira ili od reklama ili od pretplate. RTS želi i jedno i drugo. Ne može. Neka odabera. Ja ću ih tužiti što mi nameću nešto što mi ne treba, a nisam jedina.

Gost

#156

2015-12-11 09:28

Necu da placam RTS los im program i skup previse. Dva programa placati toliko van pameti. IMam kablovsku i nemam nameru da placam ono sto negledam

Gost

#157

2015-12-11 09:43

Ne zelim da nam drzava samo namece namete svojom voljom. Da se i gradjani pitaju. Stop pretplati Radio Televiziji Srbije ... I nametima.

Gost

#158

2015-12-11 09:52

Jednostavno program RTS ne pratimo

Gost

#159

2015-12-11 09:53

Besmislena je jer vec svi placamo kablovsku.Kablovski operateri placaju RTS.Ogromne pare zaradjuju od reklama...neka kazu koliko je minut reklame.Neka smanje broj zaposlenih.Ako ne mogu da se izdrzavaju neka se proda.Ne gledam RTS.


Gost

#160

2015-12-11 10:09

Dam om ku.ac!

Gost

#161

2015-12-11 10:10

Necu da placam,imam kablovsku koju placam.to je strasno sto traze,to je pljacka.

Gost

#162

2015-12-11 10:13

ZAto sto vec placam godinama kablovsku. Muka mi ja od RTSa i njihovih repriza reprize. Dosta su nas pljackali, ne dam ni dinara!

Gost

#163

2015-12-11 10:13

Ljudi probudite se !!!!

Gost

#164

2015-12-11 10:17

Iz razloga sto smatram da nije umesno naplacivati po dva osnova za rad te ustanove, prvi je iz budzeta a drugi iz dzepova nas gradjana, kao drugo, sta je sa kablovskim distributerima pa i IPTV, trece, ja ih i tako ne dozivljavam kao javni servis , jer su u sluzbi partije na vlasti.Neka se potrude i sami sebe finansiraju po ugledu na ostale TV emitere sa nacionalnom frekvencijom!

Gost

#165

2015-12-11 10:23

zato sto ovo smatram zelenasenjem i indirektnim oporezivanjem, provajderi daju rts kao osnovni kanal ili neka se rts kodira pa neka uzme ko zeli ili neka naplacuju procenat od provajdera za kablovsku, inace je ovo otimanje protivno ustavu i zakonu, placam nesto sto nekoristim

Gost

#166

2015-12-11 10:29

Nezelim da placam nesto sto ne koristim Rts negledam

Gost

#167

2015-12-11 10:31

Otimacina.

Gost

#168

2015-12-11 10:41

Prvi i osnovni razlog je to što RTS već više od dve decenije ne gledam....ako  slučajno pogledam nekada nešto /što je izuzetno zanemarljivo/, to činim preko kablovskog operatera koji RTS-u plaća za domen,te time i ja kroz račun za KATV plaćam i RTS.

Drugi, programska politika je katastrofalna u svakom smislu,kako idejno tako i suštniski.

Treće,kako su uvek na strani vladajućeg režžima, to ne smatram da su servis gradjana već vladajuće klike, uvek bili i ostali.

Četvrto, nametanje pretplate koja ni malo nije simbolična u ovoj eri jezive ekonomske krize, smatram da je protivpravno i bahato od strane države koja vazda štiti javni servis..... Ne mogu mi nametnuti obavezu na koju nisam dobrovoljno pristala....a ovo je silovanje pravng i ustavnog poretka!

Peto, ne želim da finasiram prekobrojne radnike tog istog servisa koji su u 90% slučaeva primljeni preko veze, bez ikakvih odgovarajućih kvalifikacija i iskustva u konkretnoj oblasti, te je nivo i kvalitet njihovog rada vriše nego očigledan - poražavajući!.


Šesto, plate radnika RTS su neprimreno visoke u poredjenju sa bednim zaradama stručnih i obrazovanih kadrova u drugim sektorima /prosveta, zdravstvo, pravosudje.../, a posebno ostalog stanovništva koje jedva sastavlja kraj sa krajem.....dok neznalice, priučeni *novinar* i izveštači sa pijaca i vašarai, katastrofalnih govornih ne/sposobnosti, puni šprahfelera, raznih dijalekata, unjkavi i nepismeni, tamo zaradjuju iznad prosečne mesečne prihode.

E pa, NE MOŽE!


Gost

#169

2015-12-11 10:57

Dosta je haračlija na grbači ovog naroda. Traže da im plaćamo za repriziranje repriza i informativni program koji kontrolišu vladajuće partije. Neka ih oni plaćaju jer za njih rade. Vadite ruke iz mojih džepova. Prazni su.

Gost

#170

2015-12-11 10:58

Za sta da im se placa?!Ne mozemo ni srpske timove da gledamo u znacajnim utakmicama,ali zato zivimo bolji zivot po 100.put da utvrdimo gradivo..Za 600 din na kablovskoj ima vise od 100 kanala,a oni za svoja dva sugava traze pare..Bolje je ugasiti rts,ionako nikakva korist!!!

Gost

#171

2015-12-11 11:04

nemam stalno zaposlenje, nisam u mogucnosti da placam. Nemam ni digitalni prikljucak, pa i ne gledam tv. Nemam ni kablovsku. Neka naplacuju onima, koji imaju stalno zaposlenje.


Gost

#172

2015-12-11 11:05

Ne gledam RTS.

Gost

#173

2015-12-11 11:08

Zato što neću da plaćam RTS, nije on nikakav moj javni servis, niti je moja imovina. To su oni sami izmislili. Kako mogu da se emituju programi, ostalih TV kuća, mi ih gledama a ne plaćamo. Tako može i RTS, koji i ne gladam. Nije logično da plaćam i RTS i kablovsu, znači duplo, pa i više na taj način plaćam gledanje RTS - a !!!!

Gost

#174

2015-12-11 11:12

Zato sto ne podrzavam iznudjivace , pogotovo za program televizije koja maze oci gradjanima, odrzava status kvo direktnim lazima i preuredjivanjem informacija u korist rezima, uz to i propagira konformizam i ulepsava stvarnost, koju i svesno ne gledam i stoga necu ni da placam.

Gost

#175

2015-12-11 11:15

pa što je mnogo,mnogo je,oguliše ovaj jadni narod...