Sacuvajmo Politiku

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Sacuvajmo Politiku


Gost

#1

2016-07-10 11:03

Peticiju sam potpisala zato sto sam uz POLITIKU svakoga dana,vec 60 godina,zato sto moramo da je sacuvamo,zato sto SLOBODA znaci sve onima koji je nemaju.Nadam se vecem broju potpisnika peticije.Srecno!

Gost

#2

2016-07-10 11:49

"Politiku" čitam više od 50 god. i mislim da je bez konkurencije naš najbolji list. Ozbiljna, sa detaljnim komentarima, donosi sve što je važno u svetu i u svim oblastima. Što je najvažnije, nezavisno deluje, a samo takav list ima smisla.
Rekao bih da je glavna zasluga za kvalitet, pored izvanrednih novinara u mnogim oblastima, gospođe Ljiljane Smajlović.

Gost

#3

2016-07-10 12:39

Kao što su moji roditelji, kao značajni drugi, suštinski uticali na moju ličnost, na moj identitet, tako je i "Politika", "moje" javno dobro, suštinski doprinosila mom identitetu. Bez nje ne bih bio ono što jesam, a mislim da bez nje ni drugi građani Srbije ne bi bili to što jesu.
питалица

#4

2016-07-10 13:31

1.зато што постоји цео век 2.зато што се штампа ћирилицом 3.доста ми је приватизације за моје "добро"

Петропољац

#5

2016-07-10 16:24

Зато што борба за институције демократске јавности - а Политика је била, јесте и, надам се, биће једна од најважнијих у Србији - само је друго име за више права и слободе у друштву.


Gost

#6

2016-07-10 18:12

Verujem Ljiljani Smajlovic I mislim da ona mora ostati na celu ove veoma vazne institucije u Srbiji

Gost

#7

2016-07-10 18:27

ne zelim da izgubim Politiku, uz nju sam mnogo mirnija

Gost

#8

2016-07-10 20:49

Ako nečim Srbija može da se ponosi to je list "Politika".Ovaj list štiti slobodu govora, slobodu mišljenja, nauku od kvazi nauke, kulturu od šunda..Ako izgubimo Politiku na dobrom smo putu da izgubimo nacionalni identitet.

Gost

#9

2016-07-11 07:42

Moj potpis sam dao da bih imao novine koje bih mogao da čitam!

Gost

#10

2016-07-11 09:57

Podržavam peticiju jer Ljiljanu Smajlović smatram za osobu koja čini čast profesiji i novinama koje čitam 50 godina.Pa neće valjda mufljuzi da me nateraju da prestanem da čitam Politiku? Nemamo mi toliko pametnih ljudi da ih se tako lako ratosiljamo. Jedna stvar mi nije jasna:Gde nalaze tipove kao Spajić,Tomić(raniji i sadašnji urednik NIN-a).Pa neka budu to gde su ih postavili ali bar neka ne pišu.Imao bih još štošta ali da ne preteram.

Gost

#11

2016-07-11 17:35

Čitam Politiku punih 50 godina.Ne dozvolite da unište stari srpski list!Sačuvajte svoju objektivnost i borite se protiv šunda i laži.Postanite javno dobro u interesu svih nas.Sačuvajte intelektualni nivo i borite se za pravo informisanje kao i do sada!Želeo bih da čujem stvarne razloge ostavke, da bih se još žešće sa novim argumentima borio za očuvanje vašeg lista.Borili ste i borite se da ne budete u vlasništvu nekog 'Kurira',budite samostalni i nezavisni!

Vaš verni čitalac,
Milivoje Babic


Gost

#12

2016-07-12 10:41

Želim da mi dan i dalje počinje sa POLITIKOM...normalno !



Gost

#13

2016-07-12 11:16

Previše je listova i listića koji ne služe istini nego nekome, a ovakva Politika održava nadu u intelektualno poštenje kao gradivni aksiom društvenog života u nekoj budućnosti, ako je imamo. Šta bismo bez te nade?
Vidan Arsenijević