Peticija za uvođenje smrtne kazne u krivični zakonik Srbije!

Akurastes
Gost

#826

2016-07-11 22:41

Zato što ako treba da uvodimo red u državi i da se borimo za zdravu i normalnu sutrašnjicu i nas i naše dece, moramo raditi na tome da se smanji stopa kriminala, ubistava, maltretiranja dece, žena i nemoćnih ljudi da se odbrane. Izgubili smo mnogo dragih ljudi sa srcem većim od ove države samo zbog psihopata koji šetaju slobodno ovom Srbijom, leže po "2,5 min" u zatvoru na odsluženju kazne, sutra izadju i opet dozvole sebi da naprave prekršaj i ozbiljan zločin... Možda ovom peticijom možemo nešto da promenimo ili bar da pokušamo, al moje mišljenje je da to mora da se uvede u zakon: SMRTNA KAZNA ZA SVIREP ZLOČIN I DOŽIVOTNA ROBIJA.


Gost

#827

2016-07-11 22:46

Zato jer JEDINO tako (nadam se), nece biti ovakvih katastrofalnih ubistava!!!

Gost

#828

2016-07-11 22:48

Uvesti smrtnu kaznu niko nema prava oduzeti tudji zivot sem Boga a pogotovo bebi od 3 godine ovo je prevrsilo sve mere najgori smo narod mora nesto da se uradi ovo ide sve gore

Gost

#829

2016-07-11 22:52

Zato što sam majka !!! Monstrumi ne treba da  
žive !!!


Gost

#830

2016-07-11 23:01

DECU NE PRASTAMO NIKOM! Bolje Zakon da se uvede, nego da roditelji sami presude i budu kaznjeni sto su vratili istom merom!

Gost

#831

2016-07-11 23:10

Pocinioci izvesnih zlocina zbog tezine istih moraju biti kaznjeni najstrozijom kaznom ukoliko se dokaze da su krivi. Ja, svojim imenom i prezimenom glasam za uvodjenje smrtne kazne u krivicni zakon Srbije.


Gost

#832

2016-07-11 23:10

Iz prostog razloga sto zbog nedostatka iste, mnogi se usudjuju na gnusna mucenja i ubijanja, posebno nad nemocnim licima kao sto su deca..Ukoliko se uvede smrtna kazna, verujem da ce svako imati to u podsvesti a podsvest upravlja svescu..Ovo je krajnje vreme za uvodjenje smrtne presude jer ja za svojih 52g nisam procitala vise ubistava i zlostavljanja dece do zadnje dve godine...

Gost

#833

2016-07-11 23:11

Zato sto imam sestre,zenu a mozda i cerku.ovo je NAJPAMETNIJA ODLUKA!

Gost

#834

2016-07-11 23:14

Iz licnog ubedjenja a i da bi se prikljucila svim onim koji smatraju da monstruozna dela trebaju biti sankcionisana primereno, tj.smrtnom kaznom.Ova peticija bi svakako trebalo da uspe.

Gost

#835

2016-07-11 23:19

Da smrtna kazna. Da bi zaštitili neduznu decu. Ništa drugo ovakve manijaka neće zaustaviti.

Gost

#836

2016-07-11 23:25

Dosta je! Ako je ovo jedini nacin da se umanji dalje zlo, svim bicem sam za to da se menja ustav i da se zakon "ojaca".

Gost

#837

2016-07-11 23:36

Zato što mislim da najteži zločinci zaslužuju smrtnu kaznu!

Gost

#838

2016-07-11 23:38

Potpisala sam ovu peticiju u nadi da ce se uvesti u zakon kazna za ovu vrstu zlocina, jer je to mozda jedini nacin da se stane na put psihopatama i sacuvaju deca.

Gost

#839

2016-07-11 23:48

Zbog toga što mi nije jasno šta se trenutno ljudima dešava i da utičem na kolektivnu svijest.

Gost

#840

2016-07-11 23:49

Ako neko zarad svog licnog zadovoljstva, oduzme zivot detetu, ne treba da zivi. Cak nisam ni za samo smrtnu kaznu, vec za Dusanov Zakonik!!!

Gost

#841

2016-07-11 23:53

Zato sto sutra cu i ja biti roditelj I hocu da se sprijeci izvinjavanje nad neduznom djecom.

Gost

#842

2016-07-11 23:55

Nema reci za ovakav zlocin a nema ni kazne jednostavno covek ostane nem!!! Potpisujem u nadi da ce drzava uslisiti nase molbe da bolesnicima stanemo na put a ne da im dajemo sansu da dalje zive i uzivaju u zatvoru i opet u korist naroda i drzave!!!!
Potpisujem jer i sama sam majka zenskog deteta koju sam cuvala i drhtala od pomisli da joj neko ne napakosti ili nedaj boze oduzme zivot!!! POtpisujem jer i moja cerka ima dve male devojcice...i da nemam zensku decu isto bi uradila! Daj Boze da se uvede neki stroziji zakon za ovakve pocinioce Rusija uvodi smrtnu kaznu za silovatelje, red bi bio da to urade i kod nas.

Gost

#843

2016-07-11 23:55

Ja sam potpisao peticiju jer smatram da postoji šansa da neko ko nam znači bude žrtva,to ne želim sebi ni drugima. Niko nije srećan kada izgubi voljenog,zar ne?

Gost

#844

2016-07-11 23:57

Zato sto svako nehumano djelo bilo da je u pitanju psihopata ili ne treba da se dozivotno ukloni. Time bi se eliminisao rizik od ponavljanja slicnog i od stvaranja "slobodne zone" za aktivnosti slicnog tipa koje mogu samo postati gore. U slucaju gubitka jednog krivicnog lica ispasta samo familija i prijatelji pogubljenog jer je pogubljeni to zasluzio. Iako mi je jasna gruboca vlastitih rijeci treba se zapitati da li mi trebamo biti fini i humani prema nehumanim gestovima?... Sta se u svijetu desava zbog ovakvog pristupa stvarima? ...Na kraju krajeva misli li iko na svoje sopstvene familije? ...i sta bih rekli da se jedan od tih istih ciji je zivot trenutno "zasticen" docepa vase familije pa onda jos necije pa jos necije a ti svi ljudi treba da nastave zivjeti.... onda se poslije pitati zasto ljudi izvrsavaju samoubistva...i strahuju dozivotno i ako prezive ostaju oziljci ljudi probudite se!!! Kakvu zivotnu sredinu mi kreiramo....bojimo se zapada i oprostite na rijecniku kojekakve pizde materine a sebi stvaramo pakao u sopstvenim granicama! Umjesto da ispastaju ni krivi ni duzni ljudi a da ne govorim djeca i da nam ne bi bilo kasno kada zavladaju "sranja" oprostite ponovo na rijecniku.... molim vas da posaljete jasnu poruku svima kojima gluposti prolaze kroz glavu.... Takni necije stvorenje i pozdravi se sa vlastitim! Prosto kao pasulj!!! Dozivotna kazna nije dovoljan lijek sklonite mrcine sa ove planete da bi normalan svijet mogao da zivi! ....Cim rekoh ovo pomislih dodatno..."ako ste i sami normalni".... sto je tuga Bozija...niko ovaj narod ne cuva od nasilja barem koliko moze... Ucinite nesto da ne placu majke, ocevi, braca, sestre, rodjaci i prijatelji nevinih.... Hvala unaprijed. Dragana S.

Gost

#845

2016-07-12 00:09

Baš žao mije za dete od 3 godine smrtna kazna za pedofile i ubice


Gost

#846

2016-07-12 00:14

Nadam se da ce uvesti smrtnu kaznu!!!Bravo za onoga ko je pokrenuo ovu temu o smrtnoj kazni!

Gost

#847

2016-07-12 00:20

Zato sto su sve to NASA DECA!

Gost

#848

2016-07-12 00:26

Potpisujem zbog pravde!

Gost

#849

2016-07-12 00:30

Sačuvajmo našu decu od pedofila

Gost

#850

2016-07-12 00:32

Nismo baš svi za ovaj svet, vreme ili društvo, a ljduski život svakako da nije neprocenjiv.