Sacuvajmo valjevsku Gracanicu!

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Sacuvajmo valjevsku Gracanicu!


Gost

#126 Re:

2016-03-10 08:30

#11: Александар -  

 aleksandre svaka cast sve si dobro rekao


Gost

#127

2016-03-10 08:35

Tu sam čula andjelsko pojanje, tu sam rođena,tu sam odrasla,srcem i dušom sam u toj svetinju. SPASIMO VALJEVSKU GRACANICU!

Gost

#128

2016-03-10 08:40

Zasto ??...Zato sto sam Srbkinja ,zato sto je Valjevska Gracanica nasa svetinja ,u kojoj sad plivaju ikone koja je u mulju a cak ni 5 minuta niko ne moze mediski prostor da obezbedi ,zato sto sam nemocna da bilo sta uradim ...

Gost

#129

2016-03-10 08:46

Bog se neda potopiti!!!

Gost

#130

2016-03-10 08:51

Ovo je istorisko blago, naša istorija, naše poreklo, Božija kuća u koju ljudi rado odlaze. Ako nisu mogli da je izmeste kao što je dogovoreno nisu smeli da je potapaju. Iz nekog razloga ona je ostala tu, ja bih rekla da je to Volja Božija i da to treba da se poštuje!

Gost

#131

2016-03-10 08:52

Da sacuvamo srpske svetinje
Goran

#132

2016-03-10 08:52

Nemate pojma sta hocete. 99% vas nije ni procitalo Sveto Pismo a ovda se ponasate kao da Pravoslavlje pociva na vama. Koliko je ljudi dolazilo na Liturgiju pre pocetka ove bune? To je upravo Crkva a ne obican kamen i malter. U komentarima zelite smrt drugim ljudima, jel to hriscanski? Pravite pometnju u Crkvi i razjedinjujete Telo Hristovo i naravno da ce zbog toga stici kazna...samo ne znam koga


Gost

#133

2016-03-10 08:54

AKO STRADA GRACANICA STRADACE I SRBIJASVETOSAVSKE ZADUZBINE SU ZNAK DA SRBIJA POSTOJI I NAROD SRBSKI MORA DA SACUVA SVOJE SVETINJE.

Gost

#134

2016-03-10 08:57

Zato sto je ovo strasno narod je zaboravio Boga i sve su prodali za pare i dusu i porodicu.
Светлана

#135 Јер сам ПРАВОСЛАВКА У СРЦУ И ДУШИ!

2016-03-10 09:03

1)Јер су преци стварали светиње и задужили нас да их негујемо а не потапамо! А управо тај крај, Ваљево и околина, део су мог срећног детињства и морам да се борим-макар и петицијом!

2)Јер су стручни људу објаснили да ће сва вода бити једна смрдљива нефункционална бара која ће загадити најдрагоценије изворе воде који ту постоје!

3) Јер је 2014-те у мају, та брана "мало надолазећу воду пропустила" и преплавила сва села дуж реке Колубаре-до Обреновца и те слике тог краја ја нисам заборавила!

4)Јер се сећам хука кроз земљу и земљореса у Мионици, кад сам била мала и довољно далеко од епицентра да преживимо-а брана "Стубо-Ровни" пре изградње није ни узела у обзир да лежи на споју две тектонске плоче!

5) Јер је голим оком јасно као дан да терен уопште није "очишћен" онако како треба, за пуњење!

6)Јер се много грамзивих лезилебовића " нафатирало", годинама уживало од "кајмака" изградње, сада већ непотребног "објекта" и сматрам да их треба обелоданити!

7) Јер потапањем манастира шаљемо најгору поруку целом свету да нам историја, ни ко смо, чији смо...није важно и да су приоритети уствари приоритети било кога-ко сутра може да дође и да нас прегази без трага да сам икад била Српкиња из тог краја!

8) Јер медији и остале институције "не могу" да брћкају по прошлости и дужност ми је, као и свих осталих грађана који исто осећају, да петицијом покушам да скренем пажњу на горући проблем!

9) Јер имам децу и желим да мирно спавамо и будуће дане проводимо у здравом ваздуху, окружењу! Да будем поносна на земљу, отаџбину, претке, задужбине, на децу... Сву децу која би имала будућност тј.кад остаре и они би имали неке успомене из младости!

10) Јер је Партријах Иринеј рекао да је то Лаврентије "трампио"за друге нове објекте, па ме због ове изјаве пред свом православном браћом и сестрама жива срамота, поготову оних из Русије, с којима сам не тако давно живела, јер знам с каквим страхопоштовањем и у храм улазе а поготову како чувају светиње. Јер ме срамота и пред пријатељима из једне муслиманске земље, међу којима сам такође кратко живела ал довољно дуго да сагледам колико су чврсти и доследни у вери својој.

ЈЕР МЕ СРАМОТА ПРЕД ДЕЦОМ ЗБОГ СУЗА КОЈЕ ЛИЈЕМ НАД НЕПРАВДОМ, НАД МУЧЕНИМ СРПСКИМ НАРОДОМ А НЕ УМЕМ ДА ИМ ОБЈАСНИМ ЗАШТО СУЗЕ ТЕКУ КАД ПОГЛЕДАМ ВАЉЕВСКУ ГРАЧАНИЦУ У МУЉУ, САМУ-КАКО НЕСТАЈЕ А ЗНАЈУ КО ЈЕ БИО СВЕТИ САВА, ЗБОГ ЧЕГА СМО СЕ ВРАТИЛИ У СРБИЈУ И ДА СУ ОВАЈ МАНАСТИР И ЈОШ ДВА У БЛИЗИНИ, ПО ВОЉИ БОЖИЈОЈ, САЗИДАЛИ СТРИЧЕВИ СВЕТОГ САВЕ! Немам одговор који би они разумели јер ни ја не разумем зашто су дозволили да јој и праг дотакне свачија прљавштина.....могла бих без престанка да нижем разлоге због којих желим не само да престану да пуне већ и напуњено да испразне али ћу се борити и на друге начине, не само писањем! Нек нам је Драги и Свемогући Бог, на помоћи да спасимо од непријатеља што се спасити може!

Мајка и Православка, Светлана! 


Gost

#136

2016-03-10 09:04

Zato sto mislim i kao ekolog i kao vernik i kao Srpkinka da je brana promasaj. Moja porodica je poreklom iz Lelica i smatram svoj potpis kao deo zaveta.

Gost

#137

2016-03-10 09:07

Sačuvajmo Srpstvo,sačuvajmo svetinje bez njih smo niko i nista
Goran

#138

2016-03-10 09:07

E moji Pravoslavci...Gde vam je zajednistvo? Gde vam je poslusnost? Ova peticija je obicna lakrdija koja razara Crkvu kao Telo Hristovo gde svak od nas mora da ima poslusanje. Ko ste vi da sudite lkudima oko sebe?


Gost

#139

2016-03-10 09:12

Da bi se spasile Nase lepote Nase crkve manastiri

Gost

#140

2016-03-10 09:13

Potpisala sam peticiju zato sto tako treba!!

Gost

#141

2016-03-10 09:15

Zato sto sam VALJEVKA,zato sto sam SRPKINJA,I ako ne zivim u svojoj zemlji vise,moja dusa se cepa kada vidim sta nam proAMERICKI politicari uradise sa zemljom,sa 0dedovinom....sahranise nam tradiciju,sahranise nam duh...
STA JOS TREBA DA NAM SE DESI??

Gost

#142

2016-03-10 09:18

zato sto je Valjevo moj rodni grad...i zelim da nasa vera zazivi u svakom pravoslavcu...da cuvamo nase svetinje, da nas nestize prokletstvo bozije.....+++
Olivera

#143

2016-03-10 09:21

Светиње се не руше. Чак и ако неко не верује, требало би да поштује културно-историјску вредност својих предака.


Gost

#144

2016-03-10 09:22

Сачувајмо ваљевску Грачаницу

Gost

#145

2016-03-10 09:22

Ovo je najmanje sto mozemo da ucinimo mi koji nismo u mogucnosti da idemo na proteste ili ostale radikalnije mere. Nek je Bog u pomoci.

Gost

#146

2016-03-10 09:24

Spasimo manastir gracanicu od bezboznika i izdajnika srpskog roda koji zele da uniste sve sto je srpsko!

Gost

#147

2016-03-10 09:25

NEKRSTENA DECA, KRSTENIH KOMUNISTA!

Gost

#148

2016-03-10 09:30

Сматрам да Светиње нетреба уништаваи!

Gost

#149

2016-03-10 09:30

Zato sto sam pravoslavac i zelim da zastitim nacionalno blago Srbske bastine od neprocenjive duhovne vrednosti

Gost

#150

2016-03-10 09:30

Bojim se da smo zakasnili