ПОНИШТЕЊЕ ЗАКОНА О СМАЊИВАЊУ ПЕНЗИЈА У СРБИЈИ


Gost

#226

2016-08-28 12:07

Zato što sam 40 godina i 6 dana branio državni interes, kao državni činovnik, sa izborom na četvorogodišnji mandat na poslovima inspek.nadzora, da bi na kraju od države dobio 26.000 dinara penzije, u punom iznosu. Bolje je bilo da sam u EPS-u, NIS-u ili Pošti čistio klozet, dobio bih veću penziju. S druge strane, država tj. lokalne samouprave kod koje sam bio 20 godina, ko od šale plati nekoj Ani, Breni, Ceci, Maci i sl. 10.000 evra da trgu u gradu vršti pola sata. Ovu zemlju su izgradili sadašnji penzioneri, i zato stekli pravo na penziju, i to stečeno - zaradjeno pravo im niko nemože po Ustavu ukidati i smanjivati.

Gost

#227

2016-08-28 13:37

saglasan 100%

Gost

#228

2016-08-28 16:06

jer bi trebalo da imam bar 1500eur

Gost

#229 Re:

2016-08-28 16:13

#3: -  

 


Gost

#230

2016-08-28 16:46

Zato sto sam nezadovoljna.

Gost

#231

2016-08-28 18:00

Peticiju sam potpisala zato što smatram da nam je penzija protiv Zakona i Ustava umanjena i u svemu podržavam iznete stavove.

Gost

#232

2016-08-28 18:49

zato što mi je lažov i siledžija oteo od penzije 5.500,00 dinara mesečno plus prošle godine dividendu od akcija "TELEKOMA" za 2014 godinu

Gost

#233

2016-08-28 22:24

oteto nam je,bez pristanka,radili ceo radni vek....inace male penzije a jos bez pitanja oduzete.nisam imala za lekove jer neki ne idu na rcp a sad pogotovo jos gore,zato sam ozbiljno zdravstveno propala....ocekuje me operacija i neznam kako cu platiti,da li ce mi mozda predsednik regulisati.....tuzno i ruzno.mnogi od nas nece docekati vracanje u koje ni ne verujem....strasno ponizenje od drzave....ne vidim nikakav boljitak,mladi nek idu gde god mogu da nadju posteno placani poso,mi stari da sto pre zavrsimo na grobljima...nek drzava ojaca


Gost

#234

2016-08-28 23:55

Bolje bi bilo da razmislite da ovaj vid komunikacije bude mnogo jednostavniji, nemojte zaboraviti da 80% populacije tesko funkcionose sa ovom informatickom tehnikom, a vi pravite statistiku ka da razgovarate sa srednjoskolcima.

Gost

#235

2016-08-29 04:53

Potrbno je da ovaj narod shvati da mu diktator radi sta hoce i da je vreme da podinr glavu i pokaze mu zube a ne fa mu kao i dosada povladjuje jer covek je zreo za lecenje ali ne verujem u udpeh.
MICHEL

#236

2016-08-29 07:50

Kada naši građani izraze iskreno jedinstvo i solidarnost i kada primene pavilo " SVI ZA JEDNOG JEDAN ZA SVE " i kada 

pruze podršku protestu ne samo kada su libudu čno ugroženi več za nepravdu bilo koje populacije da li su u pitanju prosvetari

zdravstveni radnici pa čak kad su u pitanju populacije drugih političkih partija.

Kada se budemo ponašali kao Italijani ,Belgijanci,Francuzi i i reagovali na poskupljenja da demonstrativno ne kupujemo ništa dok se ne ne vrate predhodne cene, nema šanse da nam se takve represalije ne sprovode.

Dok naši Sindikati ne budu po principu Evropskih, da imaju autoritet i direktno učešče u Parlamentu i Vlasti PENZIONERI     neče biti  u stanju da sačuvaju svoje dostojanstvo.

SISTEMSKE PROMENE SU JEDINI NAČIN DA SE ZAŠTITE GRAĐANSKA PRAVA ,ZATO SE MORA MENJATI POLITIKA PIO

FONDA KOJI ZLOUPOTREBLJAVA I ARČI SREDSTVA KOJA SU DUGOGODIŠNJIM RADOM STEKLI GRAĐANI.

IMAOVINA  KOJOM RASPOLAŽE PIO FOND MORA BITI VRAČENA  I NEMOŽE SE PRIVATIZOVATI .

POZIVAM SVE GRAĐANE I RADNE LJUDE ,KOJI ČE JEDNOG DANA BITI PENZIONERI DA STAVE PRST NA ČELO I DOK SU JOŠ

AKTIVNI PODRŽE PENZIONERE ,GRAPANE VELIKOG ŽIVOTNOG ISLKUSTVA U BORBI ZA LJUDSKA PRAVA PROTIV NASILJA I

UGNJETAVANJA. 

 

 

 

 

 

 


Gost

#237

2016-08-29 08:20

Peticiju sam potpisala iz razloga sto je ponizavajuce jer su nam vec smanjene penzije. Ceo radni vek smo odvajali za penziju da mozemo da zivimo a da ne budemo teret svojoj deci. Nemam reci za ovaj bezobrazlug koji nam priredjuju.

Gost

#238

2016-08-29 09:50

Da bi se zakonitim putem ispravila nepravda prema penzionerima, jer smatram da je sam postupak umanjivanja penzija, nezakonit i protiv ustavan.

Gost

#239

2016-08-29 10:00

Politicari treba da shvate da su sluge naroda,i da rade u njihovom interesu i kontrolisu Vladu Srbije kakve zakone donose nerazumne i pogubne po narod,sada je mlada struktura politicara,zivotno neiskusna,treba da poslusaju starije a ne zapadne politicare,pa oni im se uspod brka smeju i tapsu po ramena,

Gost

#240

2016-08-29 11:04

Radio sam 40 godina i zasluženo otišao u penziju. Ne može Vučic..da donosi odluku o smanjenju penzija a troši nemilosrdno nas novac u navodno invensticije....I prenosi sredstva 31.12.....na kraju godine za izmišljene popravke., ..kupovinu inventara i zamnu ..postojeće koja može biti u funkciji još mnogo godina. Proverom prenosa sredstava budžetskim ustanovama videće se pranje i bespotrebne trošenje novca.

Gost

#241

2016-08-29 12:12

Zato što sam penzioner, koji je dok je bio u radnom odnosu vodio računa o kolegama, koji idu u penziju da imaju starost bez narušavanja ljudskog dostojanstva.
Zato što nas oni, koji ne uvažavaju mesto, koje im je dato u društvu i koji nas penzionere teraju da prihvatimo "zaboravite šta ste bili" trebaju da na neki način čuju i naše mišljenje.
Čak i procenat od primanja za penziju je neosnovano više puta umanjivan uz stalno povećanje starosne granice, što je dovelo do toga da onaj, koji ima do penzije npr. 2 godine dobije za rukovodioca onog ko ima iskustvo 2 godine i do takozvanog "mobinga" i terora koji preživljava onaj, koji treba da ide u penziju. Jer zbog neznanja početnika doživi mnogo uvreda nezasluženo. Za neke penzionere je bilo i 5 produžetaka ( dok nisam isunila prvi uslov za ostvaivaje do tada sam prtila).
Uvek je, a posebno u sadašnjem vremenu, u poslovnom svetu, bilo i biće koliko si plaćen toliko te uvažavaju.
Smatram i da je potrebno vratiti pri donošenju novih zakona, primenu pozitivnih zakonskih rešenja.
Trebalo bi:
- da odlaziš u penziju po zakonu po kome si počeo da radiš,
- vratiti minuli rad kao nagradu za znanje stečeno iskustvom, a ne kao sada kao nagradu za vrenost firmi ili gazdi (to je toliko obezvređeno da su mladi demotivisani da uče i da će u okviru razlike u primanjima radije izdvojiti tu sumu i dati nego da rade toliko kao stariji kolega). Tada bi nam se prirdružili i mladi.
Novac u našoj zemlji, još uvek postoji, i pored uništavanja privrede i poljoprivrede, ali nema dobre volje da se pravilno rasporedi.

Gost

#242

2016-08-29 13:34

Potpisao sam peticiju jer mi je nezakonito oduzet deo moje legalno stečene penzije.

Gost

#243

2016-08-29 19:04

zato sto sam penzioner

Gost

#244

2016-08-29 19:43

NEZAKONITO ONO STO DRZAVA RADI SA RADNOM NARODOM I PENZIONERIMA!!!!!!!!!!!!

Gost

#245

2016-08-29 20:05

Zato što je penzija stečena imovina i neprikosnovena tekovina koju sam dobio po važećem Zakonu o penzijskom i invalidskom osiguranju koji reguliše USTAV-najviši pravni akt naše zemljeSRBIJE!!!!!!!.

Gost

#246

2016-08-30 10:31

NECE NIKADA PONISTITI ZAKON O PRIVREMENOM NACINU ISPLATE PENZIJA BEZ STRAZBURA - TO NAM JE JEDINA NADA !

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2016-08-30 12:25



Gost

#248

2016-08-30 12:28

Peticija je svakako potrebna i nadam se da ce uspeti, jer ako se sami ne borimo za sebe , drugi sigurno nece.
Rajka

#249

2016-08-30 12:32

Iako jos uvek radim ja sam potpisala peticiju prvenstveno zbog kaznenih penala jer me drzava kaznjava sa 20.4 % umanjenja ionako male penzije, uzimaju mi 1/5, to je strasno ponizavajuce, tako da moram jos da radim 7 god. a vec radim 38, pa koliko to ja god.moram da radim


Gost

#250

2016-08-30 15:07

Jer među tim penzionerima ima još uvek ljudi koji znaju šta je čast i ljudsko dostojanstvo, ostali su se ušemili i zaboravili. Jer je sramota da svom potomstvu ostavimo zemlju bezumlja, bežčasti i korupcije. Srdačan pozdrav