LINK KA ADRESI EVENTA PROTESTA -https://www.facebook.com/events/179848942421512/


Gost

#26

2016-09-06 21:54

peticija nista ne resava, trebaju nam blokade kao sto u Beogradu rade


Gost

#27 Sto brises admine post cim ti se ne svidja misnjenje

2016-09-06 22:02

Nego, ponovicu... Ako zelite da ustedite novce ima vise nacina da to uradite. Doniraje krv ako vam se ne ovarava semstar i placaju ispiti. Potrudite se da ispit polozite iz prvog ne iz stotog puta. Uvek imate opciju da konkurisete za dom... U Srbiji je obrazovanje dosta pristupacno, niko mi ne veruje da je kod nas u Srbiji 2000 dinara smestaj u domu... I mislim da su te pare koje damo neophodne da bi se fakultet odrzavao. 


Gost

#28 Re: Sto brises admine post cim ti se ne svidja misnjenje

2016-09-06 22:24

#27: - Sto brises admine post cim ti se ne svidja misnjenje 

Sram te bilo čoveče. Tih 2000 dinara je 10% plate oca ili majke studenta/studentkinje koji rade kod stranih i domaćih kapitalista noseći pelene da ne bi prekidali rad... Fakulteti se izdržavaju iz budžeta najvećim delom a te pare koje nakradu od nas studenata se koriste za bonuse i plate profesora koji ionako imaju visoka primanja za naše standarde. Moji roditelji koji rade kod privatnika i krvavo zarađuju za hleb treba da izdržavaju fakultetsku birokratiju a ja da puštam krv da bi uštedeo?


Gost

#29 Re: Re: Sto brises admine post cim ti se ne svidja misnjenje

2016-09-06 22:35

#28: - Re: Sto brises admine post cim ti se ne svidja misnjenje 

 Kralju ja radim part time da bi se izdrazavao i studirao... Nisam dinara vec nekoliko godina uzeo od roditelja vec im cak i pozajmio. Nije toliko tesko mozes probati umesto da se zalis kako zivot nije pravedan.

Sonja Mirković - biolog

#30 Re: Re: Re: Sto brises admine post cim ti se ne svidja misnjenje

2016-09-06 22:38

#29: - Re: Re: Sto brises admine post cim ti se ne svidja misnjenje 

 je l ukusan sendvič??? to što ti mazohistički uživaš da radiš i patiš istovremeno je tvoj problem, mada zapravo je činjenica da je tebi teško i da bi ti rado menjao stvari, samo svoju tešku muku racionalizuješ ovakvim budalaštinama, kako svi nešto treba da izgaramo od rada, dok drugi će da lade jaja od naših para. negiraš samu činjenicu pljačke studenata, koja je čak i pravno očigledna.


Gost

#31 Re: Re: Re: Re: Sto brises admine post cim ti se ne svidja misnjenje

2016-09-06 22:54

#30: Sonja Mirković - biolog - Re: Re: Re: Sto brises admine post cim ti se ne svidja misnjenje 

Ne patim, vec sam svestan situacije u kojoj se nalazim, i da moram nesto da uradim... Idem na letovanje sa prijateljima, i nista ne zaostajeam za njima. Prosek mi nije pao nimalo. I nastavljam svoje skolovanje u inostranstvu.


Gost

#32 Re: Re: Re: Re: Re: Sto brises admine post cim ti se ne svidja misnjenje

2016-09-06 23:00

#31: - Re: Re: Re: Re: Sto brises admine post cim ti se ne svidja misnjenje 

Što odlaziš kada je obrazovanje ovde tako dostupno i jeftino? Smejaće ti se ti amerikanci kojima je neshvatljivo da dom kod nas košta toliko koliko košta što iz ovakvog blagostanja bežiš u njihovu bedu... A i nema tamo ovako ukusnih sendviča


Gost

#33 Re: Sto brises admine post cim ti se ne svidja misnjenje

2016-09-06 23:06

#27: - Sto brises admine post cim ti se ne svidja misnjenje 

 Mučeniče, upravo se i borimo za to da ljudi ne moraju da krvare da bi platili izmišljene troškove koje gospoda profesori akademski građani nameću, a od kojih sebi pumpaju basnoslovne plate.


Gost

#34 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sto brises admine post cim ti se ne svidja misnjenje

2016-09-06 23:14

#32: - Re: Re: Re: Re: Re: Sto brises admine post cim ti se ne svidja misnjenje 

 Ko kaze da bezim. xD Hocu bolje obrazovanje... A ako zelis da izbegnes bedu u drzavi, tim profesorima treba povecati plate da nam ostaju najbolji umesto prosecnih i losih... O i ta metafora sa sendvicem je detinjasta... ne patim i ne zelim da ikog maltretiram, vec samo da skrenem paznju da mozda ne stojimo toliko lose sa obrazovanjem koliko se to ljudima cini.  


Gost

#35 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sto brises admine post cim ti se ne svidja misnjenje

2016-09-06 23:39

#34: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sto brises admine post cim ti se ne svidja misnjenje 

 A kad od tolikog i posla i studiranja stižeš i ovde da sendvičariš?

ne gujmo kulturu protesta

#36 botino je l ukusan sendvić

2016-09-06 23:42

ahahaha a gledaj ovog retardiranog bota što sam sebi briše komentare, pa onda tvrdi da je admin obrisao

Kizza robin hood

#37

2016-09-06 23:59

Svidja mi se artikulacija zahteva, tice se svih studenata a ne samo konstantno sa filozofskog da se bune. Dolazim na protest kad bude


Gost

#38 Re: botino je l ukusan sendvić

2016-09-06 23:59

#36: ne gujmo kulturu protesta - botino je l ukusan sendvić 

 Bilo je obrisano pa sam ponovo napisao u medjuvremenu je neko vratio pa sam ga izbrisao..

Jimmy

#39

2016-09-07 00:23

Samo jako kolege moje!Dosta su nas krale te haraclije sto rade na fakultetima!!Placaj skolarinu,placaj prijavu ispita,placaj prenosenje predmeta,pa stvarno su smorili.Samo jos ako se odnosi na SVE fakultete i Visoke skole,onda odlicno.Onda cu doci na eventualni protest.


Gost

#40 Re:Jimmy i svi mi studenti

2016-09-07 00:52

a#39: Jimmy -  

 Ja misilim da se peticija odnosi na sve, ne samo na npr. na pravni ili ftn, već bukvalno na sve. Muka je i meni, a verujem i tebi, da izdvajaš još gomilu novca pored svega na raznorazne dažbine. Dosta je bilo ovog sranja i krađe.

firma ftn

#41 Protesti

2016-09-07 01:19

Samo se nadam da se ovo nece zadrzati na ovoj virtuelnoj peticiji. Neka se ljudi obaveste kada bude trebalo da dodje do protesta da nas dodje sto vise zato zapratite stranicu https://www.facebook.com/studentskipokretns/posts/329108580761117 i budite u toku. Sedenjem ispred kompa se nista ne resava. A peticija ce pokazati koliko smo jaki. Bez nas nema ni njih!

Dodao bih samo jos jednu stvar sto se tice mog faksa ftn. Gradi se nova zgrada ftn-a pored Bajica i Vlahovica, a poskupljuje se prijava ispita i jos nekih stvari. A ftn godisnje upise preko 2600 brucosa i ima 10 000 studenata, pa posle se nadje neki lobotomirani idiot da sere kako moraju i profesori od necega da zive... Uzmi digitron idiote pa izracunaj koliko kosta prijava ispita, overa semestra, upis, skolarina... 


Gost

#42

2016-09-07 05:44

Nema narod para

Gost

#43

2016-09-07 08:18

Mislim da stvarno nije u redu da kao apsolvent placam produzetak studiranja 22 000 dinara, kada je minimalac 21 000... Prijava ispita mi je 1000dinara... Stvarno ne znam odakle sa student odvoji sav taj novac..
Just saying

#44

2016-09-07 11:08

Mačku o rep možete okačiti ove zahteve. Na FTN su čak bili povećali prijavu ispita, sve se nadam da će nakon studentskih protestvovanja (kojih možda neće ni biti) ukinuti plaćanje istih. Nema 'leba od toga. 

crazy north_94

#45 Re:

2016-09-07 11:40

#44: Just saying -  

 povecali su, pa? ko se tome suprostavio? nemocni studentski parlament koji ne moze za studente nista da izbori jer uvek bude preglasan. a vidim nesto si nam mnogo pesimistican, da nisi mozda parlamentarac?

Ђукић Јована

#46

2016-09-07 12:32

Ништа без протеста нећемо добити, да се разумемо.

Just saying

#47 Re: Re:

2016-09-07 13:56

#45: crazy north_94 - Re:  

 Nisam parlamentarac, a pesimistična sam zato što vidim kakvo je stanje. FTN gradi novu zgradu, baš će sad oni pristati da se prijava prijemnog ispita sa 6k smanji na 1000. Samo ove godine je bilo preko 3k prijavljenih. Napravi računicu i videćeš da bi to bili veeeliki gubici. Zato ja kažem da nema šanse da se ovi zahtevi usvoje, ali polako, vreme će pokazati.


Gost

#48

2016-09-07 14:02

#47: Just saying - Re: Re:  

 

"Najveću dobit, sudeći po podacima Uprave za trezor Ministarstva finansija, u 2013. godini ostvario je Fakultet tehničkih nauka (FTN) u Novom Sadu. Na računu ovog fakulteta se 31. 12. 2013. godine nalazilo 200.970.161,46 dinara ili oko 1.730.000 evra, čiste dobiti." - Toliko o FTN-u.

Šta još treba da se kaže?

 

Štefi

#49 Re: Re: Re:

2016-09-07 14:42

#47: Just saying - Re: Re:  

 Unapred ishod ne možemo znati, nekad su protesti i blokade uspešni, nekada ne. Svakako, ako se boriš možda izgubiš, ali ako se ne boriš, već si izgubila.


Gost

#50

2016-09-07 14:45

Slazem se sa svim zahtrvima i mislim da su troskovi studiranja preveliki s obzirom na trenutnu situaciju u nasoj zemlji i tezak polozaj gradjana.