Sprečavanje usvajanje deteta u porodicu u instranstvu

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Sprečavanje usvajanje deteta u porodicu u instranstvu


Gost

#226

2016-09-27 11:50

Razumem revolt gospodje znam koliko ljubavi i paznje je ulozila u to dete .A isto znam da nije tacno da hranitelji ne mogu da budu potencijalni usvojitelji,ustupci postoje .Cudne se stvari tu desavaju radi ko kako hoce ...Para vrti gde burgija nece.

Gost

#227

2016-09-27 11:52

Zato sto u Australiju takodje usvajaju decu iz drugih drzava ili sa drugih kontinenata ali to ponekad bude lose i fatalno po decu. Neki ljudi koji nisu u mogucnosti da to ucine uvek postoji mogucnost da neko rodi dete za njih. Nekafa se trag zagubi i ta deca postanu seksualni robovi. Stop

Gost

#228

2016-09-27 11:56

Usvojiti dete bez roditeljskog staranja je u redu ali na ovaj nacin kao sto se desilo ovoj starateljki jos plus u inostranstvo nije u redu.... Ne nikako....

Gost

#229

2016-09-27 12:06

Zato sto neko prodaje decu pedofilima iz EU

Gost

#230

2016-09-27 12:10

Zato sto imam zdravog razuma jos uvek.

Gost

#231

2016-09-27 12:11

Strasno je i krajnje nehumano da se dete i osoba koja ga odgaja tu nista ne pitaju. Oduzeti dete osobi koja ga je odhranila i dati ga potpunim strancima je apsurd. Tretirati bili koga, a pogotovo jedno nevino malo ljudsko bice kao prodajni predmet je zapanjujuce i nedopustivo. Da li uopste iko razmislja kako ce se to dete osecati u potpuno stranoj sredini sa nepoznatim ljudima i kakve posledice mu to moze prouzrokovati za ceo zivot?! Ne mogu da verujem sta se dogadja! Ovo je sokantno!!! STOP nasilju nad decom!

Gost

#232

2016-09-27 12:21

Ako je zena sposobna i ima uslove da odgaja dete zasto joj oduzimati,majka sam pa znam sta znaci imati dete pa ne daj boze da mi neko oduzme ,"ubila "bih za svoje dete.A dati dete u inostranstvo tako ,da li neko razmislja kakve ce dete imati traume jer nije ona beba pa da ne shvata ...ima dovoljno godina da sama povezuje stvari i da razmislja ! bas sam dirnuta ovim slucajem :-(((((((

Gost

#233

2016-09-27 12:21

Nek ostane u srb

Gost

#234

2016-09-27 12:22

zato sto je to kriminalno i nehumano postupanje

Gost

#235

2016-09-27 12:33

Neko je uzeo debe pare da to dete.To je trgovina nasom decom..Strasno..

Gost

#236

2016-09-27 12:37

Peticiju sam potpisala jer deca treba pod jasnim uslovima da se usvajaju i da se oni pitaju žele li sa tim ljudima da žive kao svojim roditeljima. Deca imaju toliko prava u školi i toliko su zakonom zaštićena i od svojih bioloških roditelja, pa je logično da će se pitati i po pitanju usvajanja sakim žele da žive ( A sigurno da ne žele da žive sa ljudima čiji jezik i kulturu nepoznaju ; A diskutabilno je i šta ti ljudi koji usvajaju žele sa decom...)

Gost

#237

2016-09-27 12:43

Nisam za usvajanje dece tamo neki stranci jer im neverujem,svi znamo sta se sve radi sa decom...nasa deca mogu biti usvojena samo u svojoj drzavi...

Gost

#238

2016-09-27 13:15

Van svake pameti ...


Gost

#239

2016-09-27 13:17

Nehumano, nepravedno, neljudski i prema detetu i prema hraniteljki.

Gost

#240

2016-09-27 13:18

Smatram da i ovde ima dovoljno ljudi za usvajanje ili hraniteljstvo,sasvim svejedno, da bi mi nasu decu izvozili, da ne kazem prodavali, van zemlje! drugo je ako odrasla osoba,iz nekog razloga,ekonomskog,obrazovanja i karijere radi recimo,ode da zivi preko granice u zrelom dobu zivota kada i treba i moze da donosi vazne odluke,a sasvim drugo kad to nametnete bicu koje ne moze da utice na svoju sudbinu,vec vi to uradite za njega! manipulacije su uvek moguce,ovim nacinom,jos vise...moje je misljenje!

Gost

#241

2016-09-27 13:19

Mи, Срби, као народ до сада прихватисмо да наше власти: - потпишу предају на Косову и Метохији (Кумановски споразум под Слободаном Милошевићем), - прихватају лажне оптужбе да су Србија и Србски народ започели рат у СФРЈ и да су одговорни за њега, да смо геноцидан народ и држва (Слободан Милошевић, Вук Драшковић, Борис Тадић, Томислав Николић, Александар Вучић, Ивица дачић), - одбијају да траж ратну одштету за бомбардовање 1999 (сви претходно споменути), - распродају тешко наоружање наше војске (Борис Тадић) - Резолуцију СБ УН 1244 ставе самовољно ван снаге (Борис Тадић), - прихвате шиптарску окупацију Косова и Метохије (Борис Тадић), - распродају друштвене и државне имовине (Борис Тадић), - потпишу СОФА споразум са САД (Вук Драшковић - Борис Тадић), - потпишу Бриселски споразум и да прихватају шиптарски терористичку власт на Косову и Метохији за закониту (Николић-Вучић-Дачић), - прихватају потпун губитак суверенитета Републике Србије на Косову и Метохији (Николић-Вучић-Дачић), - се мире са постављањем државне границе између Косова и Метохије и остатка Републике Србије (Николић-Вучић-Дачић), - незауставиво распродају сву имовину, земљиште, природне изворе и богатства Републике Србиј (Николић-Вучић-Дачић), - потпишу Споразум с НАТОом (претходна тројица), - су уништили су образовни систем (сви претходно наведени), - непрекидно делују супротно Уставу Републике Србије (сви претходно наведени), итд. ... итд. Све им то није доста већ почињу и децу да расподају!!! Хоће ли држављани Републике Србије, хоће ли Срби, и то да аминују? Ја потписујем ову петицију, не зато што много верујем да ће она зауставити такво уништавање народа и државе Републике Србије,не зато што много верујем да ће она зауставити продају овако дивног детета, већ да и овај пут изразим своје беспомоћно огорчење и протест против свега тога, јер немам основе више да верујем да ће наш народ започети општи протест укључујући општи штрајк с тарајњем док се ови властодршци трајно не повуку с власти. Ипак у мени постоји још неки промил наде да ће цео наш народ да се освести и све то заустави, почевши са заустављањем продаје овог милог невиног детета.

Др Љубомир Т. Грујић, пензионисани редовни професор


Gost

#242

2016-09-27 13:24

ovo pod hitno osuditi onoga ko je uopste pokrenuo ovako nesto,neka da svoju decu unuke i od rodbine decu,Zasto srbija je medju prvima koja sve sto je lose prihvata..prca se natalitet mali,bice js manji decu nam dele ko zna gde odlaze koda se ne radi o deci nego o jabkama,za ovo smrtna kazna pa ko bio neka je

Gost

#243

2016-09-27 13:26

Volim.decu
Smatram da tako malo.dete nije. zasluzilo da bude nicija igracka, vec treba da ostane sa zenom koju voli i koja ga voli kao majka.Ne dozvolimo.da nam i decu prodaju..
Gubavi.kriminalci!!!

Gost

#244

2016-09-27 13:31

Zato što proces usvojenja prema pozitivnim propisima mora duže da traje i zato što se usvojenje mora sprovoditi tako da ne utiče negativno na razvoj deteta. U ovom slučaju hitnost postupka i pored toga što je dete u hraniteljskoj porodici, pobudjuje sumnju u zakonitost postupka. Po navodima hraniteljke dete ne želi da ga ta lica usvoje, dakle dete nije podobno za usvojenje.

Gost

#245 Re: Re:

2016-09-27 13:40

#204: ljubica - Re:  

 Ovo dete ima pet godina, ne priča švedski jezik i hraniteljku zove majkom. Hraniteljka se bori za njega, prema tome dete nije napušteno. Osim toga boriće se i cela Srbija. Ovde su doneti neki važni zakoni bez javne rasprave, što je nedopustivo. Kao na primer da stranci mogu usvajati našu decu. I kao na primer da se svaki stranac sa dva svedoka može pojaviti pred vanparničnim sudom u Srbiji i tvrditi da je baš ovde rodjen i na osnovu toga tražiti od Suda da donese Rešenje o upisu dotičnog u matične knjige rodjenih u Srbiji!!!??? Ima još mnogo toga.....


Gost

#246

2016-09-27 14:05

Za mene nije najgore u svemu ovome sto dete daju na usvajanje strancima, mada je diskutabilno, nego sto dete od 5 godina nasilno i bez razloga odvajaju od zene koju on dozivljava kao majku. Posledice takvog odvajanja mogu biti duboke traume koje nikakvo blagostanje nece moci da izbrise.

Gost

#247 Re:

2016-09-27 14:11

#1: -  

 Nema pitanja I žvakanja gde je dete idemo odmah tamo da to sprečimo


Gost

#248

2016-09-27 14:17

Mislim da je ovakvo ponašanje CSRa nehumano i krajnje štetno za dete

Gost

#249

2016-09-27 14:25

Dete nije stvar,ne moze to tako!!!

Gost

#250

2016-09-27 14:28

zato što imam decu i znam koliko su vezana za mene i koliko je teško odvojiti se od njh na samo par dana i koliko pate oni zbog te odvojenosti i koliko su srećni kad se vratim. imate svu moju podršku