ZAHTEVAMO IZMEŠTANJE STOKE IZ CENTRA SOMBORA

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji ZAHTEVAMO IZMEŠTANJE STOKE IZ CENTRA SOMBORA


Gost

#1

2016-10-07 18:08

Nepodnošljivo smrdi ceo kraj,a u centru grada je.
Maja Dojić Matin
Autor peticije

#2

2016-10-07 18:33

Čak i da baš od ove ulice počinje druga zona, nazovimo miris se širi i u prvoj zoni grada!

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2016-10-07 19:16


petar mitic

#4 Re:

2016-10-10 17:28

#2: Maja Dojić Matin -  

 neseri

glupaco retardirana 

 

goran tadic

#5 Re:

2016-10-10 17:31

#2: Maja Dojić Matin -  

 sta to mislis od cega ti ljudi zive od toga neidu na more ti stos kupila tu Stan iselise

smederevka zivkovic

#6

2016-10-10 17:34

one se trude da nesmrdi I nema muva a kontenjer nesmrdi kafilerija govno tvoje nesmrdi ljudi razmislite  sta potpisujete on I ce ostati bez para a ti gospodjo na visokoj nogi 

glupaco 


Gost

#7

2016-10-10 19:18

Sram Vas bilo gospodo kada možete tako da vređate, ne znam da li znate da je to kažnjivo, pa ako ste već toliko hrabri i kulturni - ostavite vaša prava imena. Komšija drži svakako nedozvoljen broj stoke u CENTRU grada. 


Gost

#8 Re:

2016-10-10 19:43

#6: smederevka zivkovic -  

S'obzirom na vaš vokabular i očiglednu nepismenost, gospodo Petre i Smederevka, najljubaznije bih vas zamolio da ne komentarišete dalje ovu peticiju jer nam primitivizam i vulgarnost ovde nisu potrebni. Prosto mi vas je žao...

Milan Dojić

#9

2016-10-10 20:02

Je l' moguće da postoje ovoliko nepismeni ljudi? Je l' vi ljudi pročitate vaš komentar pre nego što ga objavite, i deluje vam smisleno, konzistentno, razumete njegovu poentu? Govorim "ljudi" uslovno, pošto je ovo očito jedna ista osoba pod tri različita lažna imena objavila tri podjednako gramatički osakaćena komentara. Sramoti se osobo, što si na nivou deteta iz osnovne škole, pa ti je oružje vređanje drugih i to uvrede poput "glupačo retardirana". S tim što dete u osnovnoj školi bar zna da se negacija piše odvojeno od glagola, i da se kaže i piše "nozi", a ne "nogi", pobogu. Sramoti se i svoje nepismenosti i svog načina izražavanja, užas.

A što se gospodina komšije tiče (jeste to vi komšija, pod tri pseudonima? :)), čovek bi trebao biti svestan da u gradu Somboru postoje zakoni koje on krši držanjem stoke gde je drži. I na kraju krajeva, kažete čovek će da izgubi pare? A eto u dvorištu zgrade pored je studio za treninge, koji mora da se luftira redovno jer ljudi tu treniraju i znoje se - i šta ćemo povodom toga što vlasnik studija gubi pare kada klijenti ne žele tokom treninga da udišu neprijatne mirise stočnog izmeta (što je sasvim razumno od njih)?

Autorka peticije je napisala lepo da poštuje sva zanimanja: "Nemamo ništa protiv niti jednog zanimanja, ali da bismo se nečim bavili moramo ispuniti zahtevane uslove za to, i raditi u skladu sa standardima i pravima drugih."

i ničime nije unizila komšiju koji drži stoku, niti je sebe uzdigla da bude na "visokoj nozi", samo je realna - toj stoki nije mesto tu gde sada jeste i to nisu uslovi za držanje te količine stoke.


Gost

#10

2016-10-10 20:06

Pa ove reči tj. uvrede smrde više od ovoga što smrdi u ulici. Sažaljevam vas


Gost

#11 Re: Re:

2016-10-10 21:50

Hoćeš da kažeš da neko ko u svom dvorištu drži 50 grla bikova nema para???


Gost

#12 Re: Re: Re:

2016-10-11 11:52

Bojana

#13

2016-10-11 15:35

Ne znam sta bi rekla na ovako neskolovano, mogu slobodno reci plitku osobu! Ako vec stojite iza svojih reci, zasto se onda krijete iza laznog imena??!! Stidite se sebe? Pa iskrena da budem i ja bi da sam na Vasem mestu! Ako Vam nesto smeta, a ne umete da se iskontrolisete potrazite Gospodjo pomoc, neko ce Vam pomoci! Vredjanje i koriscenje takvih reci ne prilici jednoj anonimnoj dami! Jeste da zivimo u teskom vremenu, i da danas ljudi na sve nacine pokusavaju da zarade da bi opstali u svakodnevnom vrtlogu, ali mislim da pre svega zastita zivotne sredine kao i sama zivotna sredina glavni uzrok svih zaraza i bolesti koje nas danas savatavaju. Podjite od sebe! Da li bi Vi voleli da vam dnevna soba"mirise"na tako nesto? Mozda neki ljudi i nisu imali para da kupe stan, vec su ga u toj zgradi ili u tom delu grada iznajmili po povoljnim uslovima, zasto odmah smatrate da ako neko tu zivi je "bogatasica"?! Svet bi bio mnogo lepsi kad bi svi pre nego sto nesto izgovorimo malo ukljucili i mozak i razmislili.Niko Vas ne prisiljava da ovo potpisete, to je stvar stava, izbora i dobre volje. Ja sam potpisala! To je moj stav, moje razmisljanje i moje pravo! A vi draga gospodjo dovedite dva bika kod vas u dvoriste pa mi javite sta  vam je prvi komsija uradio! 


Gost

#14

2016-10-12 07:23

Ne mogu da shvatim da neko sebi dozvoljava ovakav vid izražavanja i obraćanja. Kakvo god da je nečije mišljenje može se reći na prihvatljiv način i sa argumentima, kao što je to uradila osoba koja je napisala peticiju. Svako izlaganje treba da ima neki cilj, a ne znam šta se htelo postići ovakvim komentarima? Da se ponizi i obeshrabri osnivač peticije? Ili da se pokaže nivo primitivizma i (ne)kulture? Htelo se prvo, a postiglo drugo. Pretpostavljam da su takvima i ostala životna postignuća kao ovo. Ako se nekome ne svidja peticija, može da je zaobiđe, ali nikako sebi dati za pravo da nekoga vređa.


Gost

#15

2016-10-18 05:17

И о осталим улицама које се вежу за венеац држи се стока.

gost

#16

2016-10-18 20:27

sama peticija Vam je na svom mestu i opravdana, ali tekst nije odgovarajući, rekao bih da je iritantan, pa otud možda i pogrdni komentari.

Naime, mislim da nije trebalo da stoji kao razlog "pravo na zdrav vazduh i zdravu životnu sredinu" što odmah iritira sve one gde je držanje domaćih životinja dozvoljeno, a i oni imaju osto pravo na zdrav vazduh.

Trebalo je jednostavno da se držite zakona i propisa, i molim lepo, ili je dozvoljeno ili nije,  ako nije pod hitno iselenje! 

I još nešto važno ste potpuno zaboravili, a to je pitanje odgovornosti nadležnih inspekcija, komunalaca, komunalne policije! Kako je moguće držati toliko stoke a da to niko od pomenutih ne zna!! dokle će građani sami rešavati probleme peticijama, a komunalci ispijati kafe po ceo bogovetni dan i čekati da neko nekog prijavi ili se požali !


Gost

#17

2016-10-19 08:17

zato sto zivim 7 min od centra grada a prvi komsija drzi krave.
gost

#18

2016-10-19 15:19

Vlasnik peticije je neobavesten on nmogu da ima tolko grla moze 10 a 50 nema 

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2016-10-20 14:52


Maja Dojić Matin
Autor peticije

#20 Re:

2016-10-24 23:27

#18: gost -  

Možda sam ja neobaveštena, ali mi je i neverovatno da 10 grla stoke tako smrdi, da naše komšije sa dvorišne strane leti ne smeju otvoriti prozore, niti uveče provetriti stan. Imali su i moji stoku, imale su stoku i komšije, pa nikada nije bilo tako neprijatno. Od muva se ne može živeti. I da, ni 10 nije dozvoljeno. 

Maja Dojić Matin
Autor peticije

#21 Re:

2016-10-24 23:33

#16:maja dojic matin

 Pa zar je to opravdanje za takve komentare? 

Da se drži propisno, ne bi tako bilo. 

Nismo zaboravili na to, zato i "rešavamo" problem peticijom.

 

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2016-10-25 10:14


Gradjanka

#23 Re:

2017-02-19 22:59

#6: smederevka zivkovic -  

 I ti se trudis da ne smrdis, ali dzaba, opet smrdis! Papkare na selo, zajedno sa nepismenim seljacima!!!

Gradjanka

#24 Re:

2017-02-19 23:00

#6: smederevka zivkovic -  

 I ti se trudis da ne smrdis, ali dzaba, opet smrdis! Papkare na selo, zajedno sa nepismenim seljacima!!!