ZELIMO DA VERONAUKA OSTANE U SKOLAMA...

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji ZELIMO DA VERONAUKA OSTANE U SKOLAMA...


Gost

#1

2011-09-08 00:54

Веома је важно да веронаука остане у школама, без веронауке и учења младих људи о правим, хришћанским вредностима наш народ ће изгубити много, пре свега Божију помоћ од које сви ми зависимо. И на крају ћемо нестати као народ. Не допустимо да се тако нешто деси!

Gost

#2

2011-09-08 00:57

Podrzavam peticiju, veronauka je potrebna nasoj deci i nasim skolama u kojima jos uvek ima titoista-komunista-bezboznika,.Skrenula bih paznju VEROUCITELJIMA da oni ozbiljnije shvate i prihvate svoj pastirski zadatak.

Gost

#3

2011-09-08 01:04

ne vidim kome veronauka smeta i kome je u interesu da se ona izbrise iz školkog programa. Da se to opet ne stidimo svog porekla?

Gost

#4 Re:

2011-09-09 13:14

#1: -

dakle evo glas protiv:

ja sam ateista i veoma sam protiv poistovećenja srpskog naroda sa religijom, bilo kojom, naravno i ovom što zovete pravoslavnom. Uostalom, to sadrži i naš ustav.

Zatim, ima Srba muslimana i ostalih itd i naravno ateista. Zašto bi svi trebalo da uče nešto sa čim se neki suštinski ne slažu, a koristeći zajednički novac? Dakle, ja kao ateista vas ne nagovaram ni na šta niti vas odgovaram od vaših verovanja. Iznosim svoj stav o svemu tome i to je sve. (To je tako zato što pored ostalog verujem da će racio sam od sebe na kraju prevladati svugde u svetu). Stoga molim vas, nemojte ni vi biti iznad toga - nemojte nas nagovarati na vaše stavove (meni smešne), pa makar i bili ubeđeni da je vaša crkva isto što i srpski narod. Po mom uverenju mi Srbi sigurno nećemo nestati bez vas, naprotiv, bićemo napredniji.


Gost

#5 Re:

2011-09-09 13:27

#2: -

Hteo bih da pojasnim

titoisti su (verovatno) podskup komunista

komunisti su politička organizacija, čiji je jedan od stavova antiteizam

betzbožnici su ateisti uprkos tome što ima pogrdnu konotaciju u vašem rečniku i uprkos tome što ste ih povezali crticama sa gore navedenim; jel treba da ja crticama povežem vaše sveštenike pedofile, zločine koji su se radili u ime religije?

Ono što je suština kod nas ateista je da nemamo boga - ne verujemo u priče za koje se kaže da se ne mogu dokazati ili da se o njima ne sme ni polemisati (još kao detetu to mi je bilo vrlo sumnjivo). To ne znači da ne verujemo u nešto, npr u porodicu, u opšte dobro itd ali dakle dokazano dobre stvari. I najbitnije, vi slobodno budite ovca vašem pastiru, ali nemojte i nas na to da primoravate.

 


Gost

#7

2011-09-09 19:14

zasto da nebude predmet

Gost

#8 Re: Re:

2011-09-09 23:00

#5: - Re:

koje gluposti ti pises....bez komentara...


Gost

#9

2011-09-10 13:39

Ja želim da moja deca u školi imaju veronauku. Smatram da je ona podjednako važna kao neki jaki predmeti, srpski ili matematika ili fizičko. U Srbiji ne sme da postoji nikakva dilema u vezi sa tim. Srbi moraju da odole napadima bogoboraca iz raznih lobija poput ldp-a ili gej lobija, koji se protive svemu što ima ikakve veze sa Bogom ili duhovbnim i tradicionalnim vrednostima. Ne dozvolimo diskriminaciju većine od strane manjine.
Edvard

#10 Re: Re:

2011-09-10 13:48

#4: - Re:  

 

Poštovani, veronauka je izborni predmet. Znači, odaberete svom detetu građansko pravo i problem rešen. Niko Vas ninašta ne nagovara, samo tražimo nešto za sebe, zašta (PO USTAVU, AKO BAŠ HOĆETE) imamo puno pravo. I mi plaćamo porez, bila Vama naša vera smešna ili ne. Ja sam živeo u komunizmu i ateizmu, protiv svoje volje. Crkva je Crkva a srpski narod je srpski narod. Niko to ne poistovećuje, samo se radi o pravu velikog broja ljudi na svoj izbor. Valjda smo prevazišli doba kada su zbog slave i odlaska u crkvu ljudi išli na razgovore u policiju. Neka svako ima pravo na izbor.

Edvard

#11 Re: Re:

2011-09-10 13:55

#5: - Re:  

 Poštovani, s' obzirom da među bezbožnicima ima mnogo veći broj pedofila nego među sveštenstvom, Vaša primedba nije na mestu. Verovatno ste mislili na katoličke sveštenike, kao i u kontekstu inkvizicije, koju Pravoslavna Crkva nikada nije imala. A što se tiče zločina u ime ideje, mislim da tu komunisti prednjače jer su ubijali i mučili na najsvirepije načine sveštena lica i vernike, naročito u Rusiji. Nemojte misliti da su ti komunisti bili ateisti, oni su nesumnjivo bili satanisti.


Gost

#12 Mirjana

2011-09-10 14:05

treba razgovarati na ovu temu
jer sloboda i demokratija su za svakog coveka dostojnog zivljenja .
Izbor je pravo svakog od nas ,
sada je ta slobada ogranicena i nije zagarantovana
i u veoma podredjenom polozaju
u odnosu na drugi izborni predmet.
Ovo treba da rese predstavnici ministarstava vera i prosvete
da bi prakticno bilo bolje i lepse realizovano
verouciteljica sa terena





Gost

#13 Re: Re: Re:

2011-09-10 19:47

#11: Edvard - Re: Re:

Ja sam primedbu upotrebio kao odgovor na generalizovanje ideje ateista u komunizam isl, u formi da možemo i mi sa druge strane istom merom da generalizujemo stvari pa vam generalno pripišemo zločine koji su se radili u ime religije. Ali nećemo to da uradimo :)

Koliko god se vi ograđivali od katolika, vi ste ista vera. Koliko god vi prikazivali crkvu u najboljem svetlu, vidimo da je ona potpuno podložna ovozemaljskim grehovima (mislim npr na mnogobrojne "raskole" u najbližoj nam crkvi, na odmetnike sveštenike itd). To što su rusi mučili ubijali sveštenike nema nikakve veze sa ateizmom. Ateizam, za razliku od antiteizma, nema ništa protiv religije, čak je ceni kao kulturnu vrednost. Ali s obzirom da je crkva organizacija, nju nikako ne možemo tretirati kao religiju ili veru. Nju tretiramo kao organizaciju, i to političku, vrlo moćnu dakle opasnu, sve dok se ona bavi politikom i dok nasuprot svojim izjavama kontroliše i uživa strahovito veliko materijalno bogastvo.

A to da su komunisti satanisti se potpuno slažem sa vama, što indirektno podržava moj stav u odnosu na stav vašeg religioznog istomišljenika na čiju poruku sam reagovao. Naravno, sve to uz napomenu da koliko verujem u boga toliko i u satanu :) ali recimo da mogu da upotebim to kao metaforu.

Momak

#14 Re:

2011-09-11 22:34

#9: -

Ohladi molim te. Zivio sam u aziji toliko godina i pri pomeni pravoslavne religije oni su se jezili jel misle da sam iz neke sekte, sto znaci tvoja religija je najvaznija kad si u grupi od ljudi koji isto razmisljaju.

Ako je bog tu zasto je onda stvorio preko 2000 nacija na ovoj planeti a da ne kazem o boji koze ako treba da smo njegovo olicenje..

 

Budi duhovan a ne religiozan jer jedno nema nista sa drugim.

 

odrasti napokon..izasli ste iz jednog sistema gdje niste smjeli i drzali ste se toga kao pijan plota a sada se drzite religije kao pijan plota zato sto ne mozete da razlucite moralno od nemoralnog pa vam je potrebna religija da vas tome uci.

 


Gost

#15 Slabljenje crkve

2011-09-13 01:35

Crkva kao organizacija će da slabi, u budućnosti, globalno, neminovno, sa napretkom tehnologije, i daljim podizanjem nivoa svesti (evo npr imamo internet, gde sada lako i slobodno dolazi do sučeljavanja različitih mišljenja, pa neka svako proceni za sebe). Informacije su veoma dostupne sve većem broju ljudi. Vreme informatike je u svom jeku.
To ne pogoduje crkvi (niti džamiji), jer kritičko mišljenje ne postoji u veri. Često sam imao prilike da vodim rasprave sa vernicima koji pri nedostaku argumenata se pozovu na neprikosnoveni autoritet, i time obustave svaku dalju diskusiju. E to na internetu ne može.
Što se tiče veronauke u školama, stvar je prosta (i protivustavna). Mi poštujemo to što vi verujete i nigde vam ne namećemo naše stavove (naročito ne koristeći zajednički novac). Ako i vi isto tako poštujete ostale, kako druge religije tako i ateiste (bezbožnike), sve ok. Naročito ateiste, s obzirom da su škole dražavna institucija od opšteg interesa, u kojima je školavanje besplatno, dakle finasira se od zajedničkih para. Niko vama dakle, ne brani da se bavite religijom - i da to sami finasirate.

Ne mogu da verujem u boga koji traži da ga hvale sve vreme.
~ Fridrih Niče
Sremac

#16

2011-09-13 23:02

"Blagosloven Gospod na Sionu,koji zivi u Jerusalimu!Aliluja!"Ne mozemo doziveti milost,oprost i ljubav Bozju,ili ti znati nesto o Gospodu,ako ne citamo svaki dan Bozju rec iz Biblije,s Gospodom,Ocem milosrdja,razgovarati i proslavljati Boga,na taj nacin mu se pribliziti.Dobro je citati Bibliju,pocevsi od Novog Zaveta,pa"malo po malo",imajuci strpljenja,tako saznati,i na taj nacin se pribliziti i ispuniti ljubavlju Bozjom koja se otkriva u sinu njegovom Hristosu nasem,podrazumeva se i vasem Gospodu,koji svoj zivot polozio je za sve koji ga veruju da budu kroz njega spaseni,saznavsi da sva prokletstva i grehe nase na tom krstu odneo je On,bi vaskrsnut i zivi u Jerusalimu,kao sto Biblija kaze,ako verujemo Boga.Bog nista na silu ne radi,samim tim Gospod uci sve da budu blagi i milostivi,da prastaju jedni drugima,kao sto Bog u Hristu oprasta vama.Znaj,covek je Crkva Bozja,ja,ti,mi smo hram zivoga Boga,Gospoda koji nas uvek voli i s nama je!Ne smem lagati,zato pisem i kazem pred Hristom i pred svetim Andjelima njegovim i Bozjim svetima,koji prati sva desavanja i koji prisutan jeste Svetim Duhom svojim,Bog je taj koji se otkriva onom kome on hoce,a onaj koji ne veruje Boga i Gospodu,to je zato sto nije Bozja volja da se Hristos otkrije da bi uzverovao i da bi doziveo milost Gospodnju i oprost od Boga(koji je dosao da pomiluje gresnika,a ne da ga osudi),sto je potrebno da vise ne bude ne veran i iskreno voljen Isusom,(cudni su putevi Gospodnji)a oni koji rade protiv Boga,Gospod njih zna,i svako ko baje,vraca,gata i onaj koji i na drugi nacin cini zlo,ako se takvi ne pokaje i ne odvrati s takvog puta,na takve od Gospoda zivog Boga dolazi zlo,zapisano je u Svetome Pismu!"Bog sve vidi i sve zna."Imao sam problem s drogom i Bozja blizina,prisustvo istinske dobrote,ispunjenjem milosti i ciste ljubavi Bozje,prisustvo zivog i blagog Gospoda nasega Isusa Hrista i rasterecenje koje sam doziveo kad me je spasao od ovog zla narkomanije,jeste ono zbog cega sam 5 godina cist i isceljen potpuno od istog!Zbog toga sad i u svakom danu proslavljam,blagosiljam i blagodarim Gospoda Boga svog koji cuvar je svojih vernih i onih koji se uzdaju i veruju Hrista Boga svog!"Gospod nije rekao da ce biti lako",i"Bliznji je onaj koji ti pomogne."Do Boga je kome ce da se otkrije,koga ce Isus da dotakne i ispuni ga svojom ljubavlju,a sam Gospod kroz Bibliju kaze:"Smilovaću se kome se smilujem,i sažaliću se na koga se sažalim."Hristosu,Ocu svih,zivom Bogu,Caru nad Carevima,Gospodaru nad Gospodarima,koji vladar je nad svima i kroz sve,blagom,dobrom i milostivom Bogu i Gospodu svih,sada,uvek i u vecni dan jeste i nek je cast i slava!Amin.Aliluja



Gost

#17 Re: Re:

2011-09-14 19:02

#14: Momak - Re:

mislim da si ti taj koji treba da ohladi....


Gost

#18

2011-09-15 14:47

Blagodarimo te Hriste Boze i Gospode svih,verom blagi Isuse u srcu si!Ako hoces Gospode,svoju milost i isceljenje svoje na bolesnog oslobodi,dobrotu svoju Oce i ljubav svoju Boze u istog izlij,smiluj se Gospode svojom velikom miloscu,oprostom svojim Isuse oprosti,Svetim Duhom svojim Nebeski Oce sve nas ispuni.*Slava Bogu i Ocu Gospoda nasega Isusa Hrista,Ocu milosrdja i Bogu svake utehe,koji nas tesi u svakoj nasoj nevolji,da bi smo mi mogli da tesimo one koji su u svakoj nevolji-utehom kojom nas same Bog tesi.*Amin.

Gost

#19

2011-09-20 15:39

Isus je Gospod,Gospod je Bog.Blagosloven, blagosiljan i blagodaren neka jeste Hristos Bog jedini Gospod!Bozja rec kaze“Kao sto je napisano:nema pravednoga-bas ni jednoga.Svi su zgresili i tako su liseni slave Bozije.Pravednost se postize verom u Isusa Hrista.”Rec Gospodnja kaze:”i ne bojte se onih koji ubijaju telo, a duse ne mogu ubiti.Nego se vise bojte onoga koji moze i dusu i telo da upropasti u paklu.Ne prodaju li se dva vrapca za as?Pa ni jedan od njih nece pasti na zemlju bez Oca vasega.A vasa je i sva kosa na glavi izbrojana.Ne bojte se dakle;vi vredite vise od mnogih vrabaca.”Ljubim te i volim!Rec Bozja i ovo kaze:“A caru vecnosti neprolaznom,nevidljivom,jedinom Bogu cast i slava u sve vekove; amin.”

Budimo primer jedni drugima,ne u svadji i ne u neslaganju,vec u ljubavi prema onom kome je potrebna pomoc,napredujmo u dobrim delima.Postoji izlaz iz ovisnosti narkomanije i alkoholizma!Ako neko poznaje neku osobu sto ima problem sa drogom,ili sa alkoholom,ili s jednim i s drugim,molim vas uputite osobu sa ovakvim problemom na hriscanski centar "Reto Centar-Ima nade".Bogat ili siromasan,svako moze da se nadje u problemu ovisnosti.Poznajem ljude koji su se spasli kroz ovaj centar(medju kojima sam i ja),osnovali porodice,vratili se porodici,i danas zive jedan normalan zivot.Na taj nacin pruzice te pomoc ne samo ovisniku,nego i porodici osobe sto ima problem sa ovisnoscu.Centar je besplatan!Ovisnik mora svojevoljno da se prijavi.

Telefon - "Reto Centar-ima nade" 011-80-40-425;
062-80-40-425

Gost

#20

2011-10-01 14:55

Strasno sto veronauku hoce da ukinu, pa dokle vise????

Gost

#21

2011-10-02 01:14

Zelim da Srbska Pravoslavna Vjeronauka ostane u skolama

Gost

#22

2011-10-05 16:33

zasto bi ukidali?nerazumem?sta je pogresno da deca idu na nastavu veronauke?

Gost

#23

2011-10-12 13:32

Сачувајмо веронауку да не би наша деца била верски неписмена и обогаљена као што смо били ми па да им онда премаскирани комунисти антихристи испирају мозако својим безбожним идеологијама.
Komentator

#24

2011-10-18 02:38

Veronauka treba da ostane u skolama, a ko nece da uci veronauku ima gradjansko i kraj price.

Gost

#25

2012-02-13 18:21

Веронаука треба да буде у школама.