PETICIJA: Poštedite nas predizborne kampanje

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji PETICIJA: Poštedite nas predizborne kampanje


Gost

#151

2011-12-08 11:16

Sjajno, otkako pratim ovu peticiju, polako se popela na 14 mesto u rubrici "najpopularnije peticije", ako ovaj rast nastavi, sigurno ce proci tih 5000 potpisa, samo share-ujte peticiju, ja sam poslao svima kojima sam mogao. Srecno nam bilo!!!

Gost

#152

2011-12-08 13:53

Двери...Нови степеник у друштвеном активизму је одлука Двери да уђу и на политичку сцену Србије, али не као политичка странка већ као иницијатор Новог народног договора. Циљ оваквог уласка у политички живот је жеља да се око заједничког договора окупе сви они којима је Србија пре свега...Двери ...

Gost

#153 Re: Нећу да потписујем петицију за непостојећу државу!

2011-12-08 15:00

#150: Паметан не гласа. - Нећу да потписујем петицију за непостојећу државу!

neizlaskom na izbore nisi nista uradio, izadji i presvrljaj listic, ne dozvoli da ti otmu glas!!!


Gost

#155 malo morgen

2011-12-08 17:07

2011-12-08 15:00

#153: neizlaskom na izbore nisi nista uradio, izadji i presvrljaj listic, ne dozvoli da ti otmu glas!!!

Izlaskom im dajete legitimitet, bez obzira na poništavanje listića. Bez legitimiteta nema legaliteta. Aktuelni zakon nije iznad elementarnog legitimiteta tj. volje većine građana. Ne mogu da vladaju većinom koja bojkotuje njih i njihove izbore. To je jače od svih njihovih zakona. Na tome pada ovaj truli sistem. Bojkota se plaše upravo oni, zato svi redom govore da bojkot nije rešenje i dobra ideja.

 

Evo dokaza: http://www.rtv.rs/sr_lat/politika/tadic:-ogorcenost-i-bojkot-izbora-nikuda-ne-vode_281215.html

Tadić: Ogorčenost i bojkot izbora nikuda ne vode

29. oktobar 2011. | 19:33 | Izvor: Tanjug

Predsednik Srbije Boris Tadić izjavio je danas da ne vidi

http://static.rtv.rs/slike/2011/08/25/boris-tadic-intro_130x55.jpg...

logiku i smisao u pozivima na bojkotovanje izbora, odnosno neglasanje iz protesta.

"Niko ni mene niti ikoga iz Vlade Srbije ne treba da upozorava na činjenicu da ljudi nisu zadovoljni. Ja bih mogao da uzvratim pitanjem: a gde su danas ljudi zadovoljni", rekao je Tadić novinarima na pitanje da prokomentariše pozive nekih javnih ličnosti da građani nezadovoljni stanjem u državi ne glasaju ni za koga na sledećim izborima.

"Beli glasovi vode novom ogorčenju, a od ogorčenja niko nije video hleba na svom stolu, plaćen račun za struju ili bolju platu", rekao je Tadić, i podsetio da nezadovoljstvo raste i u najbogatijim i najrazvijenijim društvima sveta.

Kako je objasnio, živimo u atmosferi koja je otrovana ekonomskim i finansijskim poretkom koji je godinama donosio korist i ubrzani ekonomski razvoj i imao mnogo pozitivnih elemenata, ali i jedan veliki negativni, jer se taj razvoj oslanjao na finansijske špekulacije.

"Naša odgovornost je u vremenu koje je teško i kompleksno i nema mađioničarskih rešenja. Građanima koji pozivaju druge da ne glasaju na narednim izborima mogu da kažem da ogorčenost nikuda ne vodi", poručio je Tadić.

Iako ni najveći svetski ekonomisti ne znaju zasigurno kako je moguće prevazići teškoće u kojima se svet našao, obaveza političara je da ponude planove i da za njih preuzmu odgovornost.

Tadić je rekao da sa pozicije predsednika veoma jasno vidi slabosti sistema i ekonomije u Srbiji i da su čak i njegovi bliski rođaci nezadovoljni, ali i poručio da samo proizvodnja može da učini ljude zaposlenima i da im podigne životni standard.

"Ideja da se u ovim okolnostima ne zaokruži nijedna lista ništa ne rešava. Apeluje se na one koji su već čuli taj glas jer ga i mi nosimo u sebi", rekao je Tadić.

"Mi ćemo narednih meseci predložiti građanima kojim putem treba da idemo i preuzeti odgovornost za taj put", zaključio je Tadić.

http://img23.imageshack.us/img23/1789/bjpgra.jpg...

http://www.youtube.com/watch?v=ZQxCIe0A-BM

http://www.facebook.com/people/Bojkot-Svi-Su-Isti/100003124767882

 

треба бојкотовати

#156 треба бојкотовати

2011-12-08 18:02

Њима је циљ да на изборе изађе што више грађана, да би то искористили као изговор да су грађани масовно подржали странке, док ће проценат прецртаних листића игнорисати.

Они штампају листиће, они деле листиће, они броје листиће, они чувају листиће, они са листићима раде шта год хоће.

Ако бојкотујете можете проверити да ли су вас уписали као изашлог иако нисте изашли, али ако изађете па прецртате листић, не постоји начин да проверите где је и како тај листић завршио.

Знамо како су сви заједно фалсификовали резултате референдума 2006. године.

Gost

#157

2011-12-08 19:33

Izaći na izbore i nizakog glasati

Gost

#158

2011-12-08 21:09

ljudi potpisujte ovo je jedini nacin da se cuje vas glas
niko za Vas nece voditi vase bitke, zivot u svoje ruke.
terza

#159 Za koga glasati, da li glasati

2011-12-08 21:14

Sta covek da uradi.
1. Izadje na izbore i glasa za nekog, da ne bi pobedio neko drugi?
2. Da ne izadje na izbore. Verovatnoca manipulacije 100%
3. Nevazeci listic (nema manipulacije) jasna poruka da ucestvujem u sudbini i da nikome ne dam glas jer niko ne valja.

Gost

#160

2011-12-09 00:46

3. Nevazeci listic (nema manipulacije) jasna poruka da ucestvujem u sudbini i da nikome ne dam glas jer niko ne valja.

Da se oni pribojavaju nevažećih listića kritikovali bi tu ideju a ne bojkot. Pročitaj gore par postova šta Bota kaže. Nema manipulacije kažeš? Ti njima toliko veruješ posle svega? RIK-u? Ce$id-u? Svim tim vajnim saučesnicima u čuvenom vikend referendumu, prevari kakvu ni Milošević nikad nije izveo?

Pitanje svih pitanja je žašto bi iko kome su kao većini građana naudili svojom vladavinom tokom više od 20 godina trebao da pristane da bude i dalje poslušnik njihovog sistema u kome je ovca koju redovno šišaju? Zašto im dati legitimitet izborima odnosno izlaskom, kojim im građanin daje do znanja da je i dalje poslušni šraf u njihovoj mašini, mali bedni šraf koji sluša i koji se opet povinovao, izašao na izbore malčice zaškripao nevažećim listićem i time opet priznao njih i njihov sistem koji služi samo njima, tajkunima i nikom više?

Dokle god respektujete njihov sistem i povlačite samo poteze koje vam oni dozvole u okviru njihovog sistema, poteze na koje je napravljen da bude imun, nikad tom sistemu nećete nauditi. Taj sistem nije vaš, nije za vas, to je njihov sistem koji im služi da vas šišaju kao ovcu. Najjasnija poruka da ste protiv njih je bojkot njihovog sistema.

Izbore koje bojkotuje dvotrećinska većina građana niko neće priznati kao volju naroda. Vladu koju neko pokuša da formira sa 50%+1 od 20 ili 30% izašlih niko neće priznati, jer je dvotrećinska većina građana protiv te vlade. Izborni zakon nije iznad esencijalnog legitimiteta koji im se bojkotom oduzima. Tada sistem pada. To je cilj, jer ako sada ne padnu svi oni, pašćemo u naredne 4 godine svi mi. Ne treba nam promena vlasti, treba nam promena sistema.


Gost

#161

2011-12-09 09:07

Pare bih preusmerio teskim invalidima i bolesnicima socijalno ugrozene kategorije. Zakonom bih ukinuo finansiranje stranaka iz budzeta za naredne izbore,neka imaju samo ograniceno predstavljanje na javnom servisu,i to je to...

Gost

#162

2011-12-09 09:40

Muka mi je i biram da ne biram, barem u ovoj maskaradi!Pomozi ako verujes u sebe!

Gost

#163 Re:

2011-12-09 20:29

#151: -

To to. I ja sam isto primetio a potpisao sam jos dok je bilo samo 10. Najveci rast je preko nedelje posle skupova na trgovima. Tada mnogi i ostave potpis i dobiju link preko papira pa posle sire prijateljima.


Gost

#164

2011-12-10 03:30

Sve je jasno !!! Treba zabraniti prenos skupstine na tv-u!

Gost

#165

2011-12-10 05:27

Bravo!Pametno,daj Boze da urodi plodom,ali sumnjam...ovi lopovi na vlasti su jaki...
Srbin

#166 Re:

2011-12-10 05:34

#152: -  

 Ne nasedajte na jos  jedne placenike zapada,nisu te Dveri nista bolje od Tadica i ekipe;oni mozda dobro pricaju,ali nazalost su finansirani od masonerije i zapada (licno smo gledali kako uzimaju pare od "brace",ali ne Srba) u Torontu,jos jedno zamlacivanje Srba i Srpstva.Ne nasedajte na njihove lazi!!!

tomas

#167

2011-12-10 12:08

Hoce li neko stvarno da objasni zasto Srbija i c.g,ta situacija smrducka pomalo a nema razloga da se to i ne promeni.Sto se tice peticije svejedno je da li ce dovesti na vlast nekoga za nijansu manje korumpiranog ili do anarhije sto bih vise voleo, samo da njima vise ne tece gltko ovo porobljavanje preporobljavanog naroda Srbije i da ovaj narod moze da iskaze svoj stav.

Gost

#168

2011-12-10 15:22

Mogu da se kladim da ce Tadic u kampanji da stavi onaj put koji smo mi platili u London kada je bio Vimbldon!

Gost

#169

2011-12-10 16:34

bravo za ideju iako zvuci kao liberalna ...

Gost

#170

2011-12-10 16:43

Hvala Vam što ste potpisali peticiju.

Gost

#171

2011-12-10 17:58

Sve je lepo rečeno. Muka mi je od svih političara koji su na sadašnjoj političkoj sceni. Potrebni su novi,pametni, nekompromitovani ljudi. ako ih nemamo, bolje da uradimo kao Rumuni koji su izabrali Nemca za kralja, a ovaj je angažovao Švajcarca da mu vodi finansije.

Gost

#172

2011-12-11 13:59

Bolje pustite neke dokumentarne filmove na televiziji umesto iznajmljenih termina, ne vandalizujte naše fasade vašim odvratnim likovima, a pare od kampanje uložite u poljoprivredu i školstvo. ĐUBRAD!!!

Gost

#173

2011-12-11 15:27

Ova peticija će biti predata predstavnicima najvećih političkih partija Republike Srbije, 9. decembra 2011. godine. Da li peticija idalje vazi?

Gost

#174 Re:

2011-12-11 19:52

#173: -

Produženo je prikupljanje potpisa jer nije postignut cilj od 5000 potpisa do navedenog datuma.


Gost

#175 Re: Re:

2011-12-11 20:00

#174: - Re:

Napisite to i u napomeni...