PETICIJA: Poštedite nas predizborne kampanje

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji PETICIJA: Poštedite nas predizborne kampanje


Gost

#176

2011-12-11 22:04

Ova peticija mora pokazati koliko drzavni funkcioneri i lokalne birokrate i politicari,ne resavaju prave probleme drustva,i da Srbija sve vise tone u nejednakosti u socijalnom i zakonodavnom smislu!Ovom peticijom glasam,da ne glasam na sledecim izborima jer svaki dan cujem o prevaram drzavnih instiucija nad obicnim gradjanima,na selu i u gradu. Podrzavam ovu peticiju u nadi za istinom i pravdom!


Gost

#177

2011-12-13 10:32

Suviše toga se ima za reći, ali ograničiću se samo na najnoviji, slučaj "Kapičić", kao jedan od najboljih dokaza o neprekidanoj povezanosti svih potonjih sa prethodnim režimima. O razočarenju u 5. oktobar, o Koštuničinih (i nažalost, naših) OSAM protraćenih godina, o koaliciji obećavajućeg DS-a sa ideološkim podmlatkom i akterima Miloševićevih zločina, o najgoroj, najmučnijoj, najpogubnijoj privatizaciji, o mrcvarenju preostalog naroda na Kosovu, o...
Treba da sledimo primere Slovenije i Hrvatske. Srbija ima čestitih, nepotkupljivih, poput gospodje Borke Pavićević, Slobodanke Turajlić, itd. Bitno je da svi razočarani glasači, birajući novu opciju, kažu definitivno zbogom svim prethodnim MEŠETARIMA!

Gost

#178 Re:

2011-12-15 12:04

#160: -  

 Bravo za komentar ! Ponoviću citat jer je u njemu suština : " NE TREBA NAM PROMENA VLASTI, TREBA NAM PROMENA SISTEMA" ! 

Koji god političar da se pojavi radiće ono što mu korporacijski moćnici narede. Pratite put novca i sve će vam biti jasno. Dok se sistem ne promeni novac će uvek završavati na istom mestu, bez obzira ko je na vlasti. Nemojte dozvoliti da vas obmanjuju time koliko je koji političar stavio u svoj džep, jer je sve to sitno u odnosu na sume koje uvek odlaze na isto mesto.

 Zato, menjajmo sistem i osvešćujmo ljude !

rtex2k

#179 gost

2011-12-15 12:19

Smucilo mi se da cujem bilo sta o politici. Ja zaradjujem dok oni trose moj novac i jos mi se smeju u lice. More mars, tamo odakle ste i dosli.
Glasam protiv svega sto prati politiku i poslanike i ministre i......

Gost

#180

2011-12-15 18:47

HVALA! Kao da sam je ja napisao!

Gost

#181

2011-12-16 11:53

Ova peticija je prava stvar u pravo vreme!

Gost

#182

2011-12-16 23:36

Ma,nemam snage više ni da komentarišem bilo šta,jer DOĆERAŠE CARA DO DUVARA!

Gost

#183

2011-12-17 17:51

UF!

Gost

#184

2011-12-17 23:01

Bez predizborne kampanje bili bi cistiji (moralno i materijalno), bogatiji za najmanje nekoliko miliona eura (od cega bi se napravilo nekoliko obdanista),ustedeli bi silno vreme nasih gradjana, a konacan efekat u politickom smislu bi bio taakodje pozitivan - gradjani bi glasali za one partije za koje su vec opredelili na osnovu dosadasnjih rezultata, a ne praznih i laznih obecanja.......

Gost

#185

2011-12-18 19:46

Potpis govori sam za sebe!!!
Nemo

#186 Novi oblik glasačkog listica kao spas za Srbiju

2011-12-19 05:45

Bilo bi dobro da se na sledećim izborima uvede dodatno glasačko polje sa tekstom :

"Nisam ni za jednog od predloženih sa liste".

Ukoliko više od 50% glasača zaokruži ovo polje, izbori se ponavljaju, a svim kandidatima sa te liste se zabranjuje kandidovanje na izborima u sledece 4 godine.

....

#187 Re: Novi oblik glasačkog listica kao spas za Srbiju

2011-12-19 21:38

#186: Nemo - Novi oblik glasačkog listica kao spas za Srbiju

Jel mozes da stavis link ili br clana zakona gde se govori o ovome? Ja sam trazio svuda i nisam nasao...


Gost

#188

2011-12-20 15:53

Samo bi dodao "kako u Srbiji nema prave opozicije"

Gost

#189

2011-12-20 17:24

Po 100 evra za kampanju i sat vremena na rts-u.. zzdrravoo

Gost

#190

2011-12-21 08:07

Posle svakih izbora imali su mandat tokom koga su imali priliku da se pokažu na delu. Kako su stranke koje imamo, iste već godinama i sve su nam dobro poznate, sa potpuno istim likovima, a nijedne nove ni na vidiku, predizborna kampanja nema nikakve svrhe.
Svaka od stranaka je bila na vlasti što imenom stranke, što likovima koji ih predstavljaju. Dozvolite da sami procenimo, bez vaših besmislenih hvalospeva, vaš učinak. Imate li svrhe uopšte ?

Gost

#191

2011-12-21 10:21

Ovoo nam je jedini spas, bar za sada, dok ne smislimo nešto delotvornije.

Gost

#192

2011-12-21 11:00

Rekao sam već da je ovo odlična stvar i jedini način da se izborimo, makar za najosnovnija ljudska prava i život dostojan ćoveka dok ne smislimo nešto delotvornije.Mada, i kao pisac i humanista, mislim da ovakve metode, koliko god se demokratskim činile, u Srbiji i sa ovaakvim "demokratama" na vlasti, neće dati adekvatne rezultate. Čovek mora da bude tolerantan prema onima koji to. takođe, jesu, a ovi nisu i ne zaslužuju nikakav demokratski odnos, šta god to značilo. Ovde je u pitanju opstanak jednog naroda, a za ostvarenje takvog cilja nema tog sredstva koje ne bi trebalo staviti u funkciju. Prema ljudima-ljudski, prema neljudima, a ovi to jesu, onako kako i zaslužuju. Možda oni nisu ni svesni svog pogubnog delovanja, ali mi jesmo, mi smo ih doveli sa ulice i mi imamo apsolutno pravo, čak obavezu, da ih uklonimo, ako već neće sami da se uklone.U protivnom, ovo će biti mrtva zemlja, umrtvljenog naroda, što bi svako ko još racionalno misli trebalo da zna i da se u skladu sa tim organizuje.

Gost

#193

2011-12-22 15:51

Обавимо то што краће и што брже, расподелите мандате својим опуномоћеним и ничим самосталним заступницима за притискање дугмића и увлачење картица и радимо нешто конкретно. Хвала

Gost

#194

2011-12-23 22:44

Kampanja već uveliko traje, URS je vrlo aktivan na terenu po Beogradskim opštinama. Njihovi kandidati kritikuju loše privatizacije, težak paradoks. Ne mogu da zamislim šta će ostali sve da izvode kad krenu..jer ih ova peticija sigurno neće sprečiti.
Ja sam elita!
Gost

#195

2011-12-26 19:45

Predlažem da se ogavni eufemizam "POLITIČKA ELITA" raskrinka kao providni pokušaj tih šalabajzera da se okite tuđim perjem. Čuj, ELITA!!! Beskrupulozni, gramzivi diletanti, šarlatani i šibicari - ELITA!? U toj farsi dosta su im pomogli i ulizički novinari koji su svojevremeno kriminalni ŠLJAM nazivali "ŽESTOKI MOMCI SA ASFALTA". Sada ih zovu "KONTROVERZNI BIZNISMENI".Rasčistimo sa terminologijom - dakle, POLITIČKI MUFLJUZI - Kradljivci naše budućnosti. Ukrali su nam i ono poslednje i najvrednije: nadu.

 


Gost

#196 Gost

2011-12-26 21:23

Poštedite nas predizborne kampanje promo-spot za 0 dinara ;)
http://www.youtube.com/watch?v=fpx31TXBxhk&feature=share
Ja sam elita

#197 Lepo rečeno - kratko i jasno!Re:

2011-12-26 21:38

Mažem motku govnetom

#198

2011-12-26 21:43

Neka oni spremaju kampanju - mi ćemo da spremamo jaja (mućkove, a može i truli paradajiz).

Gost

#199 ReNacisti i klerofašisti -NAPOLJE!!!:

2011-12-29 23:16


Gost

#200

2012-01-06 14:17

Odlična ideja, nadam se da će uroditi plodom!