OS Kralj Petar I - sprecimo zatvaranje

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji OS Kralj Petar I - sprecimo zatvaranje


Gost

#51

2011-12-13 08:10

#10: -

Ne treba da se zatvori škola,smenite samo nesposobnu direktorku!!!


Gost

#52

2011-12-14 02:18

ja bih samo zelela da kazem jedno.dakle 5 oktobra,narod se skupio i srusio najmocnijeg coveka,sada pokojnog Slobodana Milosevica,coveka koji je vladao ovom nasom drzavicom a nas takodje ima toliko a nemozemo da srusimo (smenimo)jednu direktorku.Ona i sve te sitne ribice kad moram tako da se izrazim,ruse nesto istorijski vredno,ruse nase uspomene i deo naseg detinjstva,obrazovanja,kulture,nesto cime se svi koji smo bili deo te skole ponosimo i mi svi to gledamo i nemozemo nista da ucinimo.Mozda ne moze jedan ili dva coveka ali nas vise mozemo.Uspomene su jedino sto nam ostaje u ovim vremenima.Nedajmo da nam i to malo a nama tako puno uzmu.

Gost

#53

2011-12-14 10:03

zemlja bez tradicije gasi svoju najstariju skolu

Gost

#54

2011-12-14 19:32

‎"Vekovne zidine njenog postojanja, podupirali su, što kao učitelji, što kao đaci, Vuk Karadžić, Dositej Obradović, kralj Petar Prvi Karađorđević, Mihajlo Petrović Alas, Stevan Mokranjac, Moša Pijade, braća Ribar i čitava plejada umetnika i javnih ličnosti."

Gost

#55

2011-12-15 16:38

Najblaze receno ovo je NEPRIMERENO.Da li
na ovaj nacin ucimo generacije da postuju
i cuvaju prave vrednosti?Valjda svi znamo
/ili bi trebalo da znamo/VREDNOST I ZNACENJE
OSNOVNA SKOLA KRALJ PETAR I.Zar stvarno
samo znamo da unistimo???S A C U V A J M O S K O L U
KRALJ PETAR I !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gost

#56

2011-12-16 07:37

Skandal, verovatno im treba zgrada za G.Obradoviceve SPS clanove za neki hotel ili kafanu.Pa ostavimo skole djacima aman. ni deca vise nemaju prava na skolovanje,trebaju fizikalci.Uzas

Gost

#57

2011-12-16 13:40

Ako je Ministarstvu do zatvaranja, treba da se zatvore mnogobrojne,
poluprazne skole po selima i da se uvede skolski autobus.

Gost

#58 Re:

2011-12-16 23:05

#51: -

Sam tekst peticije je vrlo nepismeno napisan, dovoljno ga je pročitati da bi se to videlo. Mogli ste da se potrudite da o tekstu porazmislite pre nego što ga objavite. Ne razumem argumente svega ovoga. Kao npr. da se škola zatvara? Sad meni treba neko da kaže da se ona zatvara, i ja treba slepo to da poverujem i stanem na nečiju stranu. Odakle vam informacija da je u planu da se škola zatvori? Molim autora peticije da odgovori.  Čudilo bi me veoma, obzirom da je reč o vrlo važnom obrazovnom i kulturnom zdanju. I ostali argumenti su pomalo čudni i deluju huškački, upereni protiv jedne osobe, a to je direktor škole. Svi vrlo dobro znamo da se na ovakve pozicije gleda sa apetitom. Ko ovo pokreće, prilično podseća na političku ujdurmu i pokušaj svrgavanja nekoga da bi se na isto mesto doveo neko drugi.

Ukoliko je problem smanjeni broj dece, a vidim da bivši đaci škole trče da pomognu i spasu školu (što je za svaku pohvalu), zašto svoju energiju ne usmerite na pomoć školi u tom smislu - promociju, pomoć đacima, organizaciju nekih događaja sa aktuelnim đacima, predstave? Jeste li išta do sada uradili u tom smislu, ili ste krenuli u kampanju protiv osobe koja rukovodi školom? Ako je ona nesposobna, ko je taj ko je po vama sposoban? Zašto iza svakog aktivizma mora da stoji neka kadrovska politika?

Pitam se koliko se ovde stvarno vodi računa o đacima, deci koja trenutno idu u tu školu, i za koje je ona sigurno najbolja.

 

 


Gost

#59 Re:

2011-12-16 23:43

#52: -

Joj, izivinite, ali zaista moram da odreagujem. Pozivate se na kulturu, obrazovanje, vrednosti, a ne znate da se "ne možemo", "ne dajmo" piše odvojeno. Hoćete li takvim pisanjem da smenite direktorku? Pobogu, dragi Bože, to su osnove pravopisa...


Gost

#60

2011-12-18 14:45

Nije mi bas jasno kakve direktorka ima veze sa upisom broja dece?! Dete se upisuje u najblizu skolu kuci, da bi moglo da se kontrolise... Daleko od toga da branim direktorku skole. Osim toga, skolu misitarstvo ne zatvara zbog direktora nikada, nego gleda da postavi prinudnu upravu... Nesto drugo je u pitanju - nekome je zapala skolska zgrada za oko...

Gost

#61 Re:

2011-12-18 14:47

#56: -  

 E, tacno tako! Pozdravila ih sve Bolonja i Prosvetni zakon koji je...


Gost

#62

2011-12-20 10:33

Oteli su nam nas grad sada hoce i skolu da nam otmu. Beograd koji sam nekada znao iz dana u dan sve vise nestaje. Zasto? Zbog necije alavosti? Novopecenih bogatasa koji su poceli prodajom svoje dedovine sirom Srbije, pa resili sada da preuredjuju i moj grad, da otimaju i pljackaju gde stignu. Gospodo nazad u vasa rodna mesta pa to tamo izvolite. OVO JE MOJ GRAD NE DIRAJ GA.
UPUCEN U SLUCAJ

#63 Re: Re: pitanja pitanja

2011-12-20 12:46

#58: - Re:

POSTAVLJATE PITANJA A NISTE PROCITALI TEKST KOJI SVE OBJASNJAVA.

DIREKTORKA TREBA DA SE SMENI JER JE POKAZALA STA JOJ JE CILJ ,A TO SIGURNO NIJE OBRAZVANJE DECE

KO POSTAVLJA PITANJA ZNACI DA NEZNA NISTA ILI HOCE DA SKRENE SA TEME

AKO VAM SE NE SVIDJA TEMA NEMOJTE NI DA SE UPUSTATE !!!!!!!!!!

NAJGLUPLJA IZJAVA AKO JE ONA NESPOSOBNA ,KO JE TAJ KO JE PO VAMA SPOSOBAN ........ ZA TAKVE PAMETNJKOVICE  U OVOJ ZEMLJI TRENUTNO ZIVI OKO 7 MILIONA POTENCIJALNIH SPOSOBNIJIH OSOBA ...... UZIVOTU SE NISTA NE ZNA UNAPRED ALI JEDNO JE SIGURNO SADASNJA DIREKTORKA JE DOKAZANO NESPOSOBNA!!!!!!!!!!!!


Gost

#64

2011-12-20 12:48

Пишите ћирилицом, као што су вас учили у школи!
Базен у другом објекту никада није функционисао у ту сврху.
Viktor

#65 Viktor 1540

2011-12-20 16:59

Ja nemam neke prelepe uspomene, uvek je bilo dece koja su antihristi i mlatila i ponizavala nas mirne i normalne... Ali verovatno da su u pitanju bile cuvene devedesete... ipak sa setom se secam Kalisa i slobodnog vremena od 11 do 15h, prvih simpatija i slicno...
Prva tri razreda i nastavnike, osoblje i razrednu pamtim za ceo zivot, a drugi objekat nema tako lepo mesto kod mene u srcu.. Eto, Rekoh i olaksah dusu...

Gost

#66

2011-12-20 17:45

U srcu Beograda znači, deca nisu predvidjena...?!

Gost

#67 Re: Re: Re: pitanja pitanja

2011-12-20 23:55

#63: UPUCEN U SLUCAJ - Re: Re: pitanja pitanja

 

NEZNA se piše odvojeno - NE ZNA.

 


Gost

#68 Re: Re: Re: Re: pitanja pitanja

2011-12-21 11:43

#67: - Re: Re: Re: pitanja pitanja

Radis prepisku oko toga dali je neznam napisano odvojeno ili zajedno a sam neznas sta to znaci.

Pokazujes da ti nije vazna sustina vec zaje.....!

 

Ostavi se pravopisa zajedno odvojeno isto se cita isto znacenje ima to JE SUSTINA.

Ti nemas nikakav cilj nego da koristis nesto sto jedino znas da bi dokazao da si ti u pravu  ali zasta ???

DA JESI UPRAVU OKO NACINA PISANJA ALI ZNACENJE JE ISTO

BOLJE DAJ NEKI ARGUMENT PROTIV AKO SI UPUCEN U TEMU ILI IDI PA POTPISI PETICIJU

A PISANJE ZAJEDNO ILI ODVOJENO OSTAVI KLINCIMA DA UCE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! U SKOLI ZA KOJU SE BORIMO


Gost

#69 Re: Re: Re: Re: Re: pitanja pitanja

2011-12-21 23:43


Gost

#70

2011-12-23 14:25

Uzasno!

Gost

#71

2011-12-23 15:37

Ljudi, manimo se politike i politicara, deca nam propadaju, a istorijsko nasledje unistava. Ne damo skolu.


Gost

#72

2011-12-23 19:23

Javljam se kao bivši učenik ove škole. Nekda i njen saradnik. Škola je namenski zidana i pored funkcionalnosti lepog je vanjskog izgleda. Inače sam defektolog i redovni profesor Defektološkog fakulteta BU u penziji. Sa zadovoljstvom sam pročitao informaciju da Gradonačelnik obaveštava javnost da to i dalje ostaje škola.

Gost

#73

2011-12-24 14:48

Ovo je sramota za vlast u Beogradu. Neka seljana koja se nakrala para želi da uništava Beograd i njegova kulturna dobra. Valjda zato što tako nešto nije imala tamo odakle je došla, pa nezna da ceni.

Gost

#74

2011-12-25 01:26

Bruka i sva ponizenja koje dozivljava posten srpski narod se nastavljaju. Nista se nije promenilo od odlaska Milosevica sa vlasti. Jos je i gore. Sramota me je sto sam dane provodio kao ulicar po ulicama Beograda kako bi skinuli Milosevica i SPS sa vlasti, To je prevara i obmana postenog naroda. Zato me ovo sto se desava sa jednom od nasih najstarijih i najuglednijih skola ne iznenadjuje ni najmanje.Direktorka je sigurno kadar apsolutisticke stranke DS.

Gost

#75

2011-12-25 01:30

Ljudi moji, kao stari Beogradjanin i to vise kolena unazad, dozivljavam najgora ponizenja na svakom koraku. Kada odem negde u unutrasnjost Srbije sa pravom nas koje smo iz Beograda mrze i ne vole. Svo zlo dolazi odavde. Ovde se naselilo zlo i svi oni koji ne vole Beograd a koji kada odu u penziju jedva cekaju da se napiju vode sa njihovog izvora, beogradska voda im nije valjala svih ne znam niti ja koliko godina. Mi Beogradjani smo zadnja rupa na svirali a i sve sto je beogradsko. Pa tako i ova nesretna nekad ugledna skola.Najteze je biti svoj na svome.