DOLE PROHIBICIJA! Beograd živi noću!

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji DOLE PROHIBICIJA! Beograd živi noću!

boki54@yahoo.com

#26 Nema alkohola u prodavnicama posle 22 h

2012-03-22 14:24

Narode, ne bih hteo da ispadne da sam protiv vas, ali jbg. fakta su fakta.Beograd je grad sa najintezivnijim noćnim životom u Evropi i tu titulu nosi već 2-3 godine, niko nam ne brani da na nekom splavu pijemo do zore,Bože, koliko sam zora dočekao na Adi,ne znam toliko da brojim. I sad je tako,doduše za tako nešto treba lova to je tačno. Pivo sa kioska je značajno jeftinije. Ali... Neke 1988-me odnese me neki djavo u London,mislim da je u Beogradu tada radio posle 22 h samo onaj dragstor u prolazu u Nušićevoj.Ko pamti ok. vi mladji pojma nemate o čemu govorim.Kad tamo posle ponoći svaka druga radnja ili kiosk na moje veliko oduševljenje, rade,ali...Sve što se zove alkohol,počevši od piva pa na dalje je smešteno u poseban odeljak ograđen kao konc logor i zaključava se u 22 h.Katancem, od koga dežurni prodavac nema ključ da ne bi bilo foliranja, jer su kazne drastične. To meni nije smetalo da u čuvenoj londonskoj diskoteci Paladium pijem do 4 ujutro,ali to je koštalo rođaci kao svetog Petra kajgana.Takva su pravila igre u svetu,a ovi naši pokušavaju da drame pravu državu.Pre 5-6 godina sam prepešačio pola Milana u pokušaju da popijem kapućino i popušim cigaretu, dok mi jedan dobronameran barmen nije objasnio da takvo mesto više ne postoji.Ne samo u Milanu nego u celoj Italiji.U Budimpešti nemaš gde da kupiš hamburger posle 22 h osim na železničkoj stanici.U Minhenu je na aerodromu do pre par godina postojala pušačka zona, posle su postavili neke plastične kontejnere gde uopšte nisi morao da pališ pljugu, samo uđeš i dišeš i dovoljno ti je.Dosad su verovatno i to ukinuli.Rođaci,svet za nas sklone porocima postaje zajebano mesto za življenje,jeste li razmišljali o nekom preseljenju ili da ostanemo u svojim sobama,ali dobro snabdeveni?
Jelena

#27 Re: Nema alkohola u prodavnicama posle 22 h

2012-07-17 21:10

#26: boki54@yahoo.com - Nema alkohola u prodavnicama posle 22 h

Pa upravo to i zele, da nas zabiju u sopstvene sobe/kuce, da niko nigde ne mrda, da svi odmorni docekamo novi radni dan kako bismo otisli na posao koji NEMAMO. Jedno pivo u mesec dana tesko da je porok. Odbijam, dok sam ziva, da skladistim i gomilam koje god namirnice zato sto je moje pravo da kupujem sta god dezim, kada god zelim, bez da neko ispaljuje gomilu predrasuda na moj racun.