СТОП НАТО! Геноцид над Србијом и Републиком Српском!!!


Gost

#51 Re: Re: Re:

2012-02-03 15:33

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2012-02-03 16:33



Gost

#53

2012-02-03 17:53

Платиће, кад-тад. Гледа онај горе све.

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2012-02-03 18:20


Mihaela Pijetlovic

#55

2012-02-07 02:09

...ovo je sramno, kad posmatram kako tece popis te peticije ...kad pogledate nadju se 10 000 za potpisivanje da bi se neki fudbaler angazovao za neki klub ... a ovo, sto je zaista vazno? Sta je s ljudima, ne razumem ovo ...
Milan Zaric

#56 Re:

2012-02-07 03:56

#55: Mihaela Pijetlovic -  

 

Stvari su jasne!!! Ljudi ne prihvataju odgovornost, jer prvo moraju da prihvate ovu brutalnu istinu pa tek onda da potpisu i preuzmu odgovornost, a to nije lako i ja to razumem. Ali ako ih je potpisalo 129, zasto nebi i 1290 ili 12900 ili 100000, idemo dalje!!

Gost

#57 Re: Re:

2012-02-07 12:11

#56: Milan Zaric - Re:

из твојих уста у Божије уши!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mihaela Pijetlovic

#58 Re: Re:

2012-02-07 12:14

#56: Milan Zaric - Re:

Gospodine Zaricu, trebalo bi prevest ovu peticiju i na engleski - SAD-ne kasnije ... da bi ta peticija bila dostupna -NE SAMO nasem narodu ... nego i drugima - ovo se tice svakoga!M

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2012-02-07 13:51


Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2012-02-07 14:18


Mihaela Pijetlovic

#61 prevod na nemackom

2012-02-07 14:36

-evo izvolite prevod na nemackom! -->


Wir klagen die NATO an - aufgrund der Bombadierung von Serbien und der serbischen Republik in den 90-er Jahren!

Mit der Verwendung von abgereichertem Uran und der Bombadierung Serbiens und der Serbischen Republik wurde die Genfer und Hager Konvention gebrochen!

Auch ohne dass das Brechen der Konvention berücksichtigt wird haben wir das Recht zu klagen, weil unsere existentielle Grundlage zum Leben bedroht wird.

Ob wir wollen, oder nicht, wir werden in kontaminierten Gebieten leben und das hierfür niemand zur Rechenschaft gezogen wird - das ist nicht in Ordnung!

Trotz diesem ungesehenem Verbrechen am serbischen Volk wird stattdessen das serbische Volk angeklagt, was absurd ist und wahrscheinlich etwas mit dem Ausspruch “Angriff ist die beste Verteidigung” zusammenhängt.

Aus diesem Grund ist es nötig, dass wir alle nötigen Schritte einleiten, damit die Verantwortlichen vor dem Gerichtshof antreten.

Ich weiß, dass dieser Gerichtshof aktuell nicht gerade ein gerechter ist, aber dies ist kein Grund, welcher uns zum Schweigen veranlassen darf, denn wie wir alle wissen - Schweigen ist ein Zeichen von Gutheißung.

Glaubt mir, es existieren keine unmöglichen Dinge, alles ist möglich, wenn man ausdauernd daran arbeitet und ich habe bisher nicht bemerkt, dass überhaupt jemand etwas begonnen hat bezüglich dieses Themas.

Hinsichtlich dieser Tatsache verlieren diese unseren Ausreden “Ach, da kann man doch sowieso nichts daran ändern, vergesst es“ an Gültigkeit - denn, wie gesagt, ich habe nicht zur Kenntnis genommen, dass bereits jemand begonnen hat, dagegen vorzugehen, oder etwas doch?

Mehr Informationen von erwähntem Genozid findet Ihr unter folgenden Links.

http://www.youtube.com/watch?v=BlhxuB80TyQ

http://www.youtube.com/watch?v=kal9HE0960w


Ich danke Ihnen allen vorab.

Milan Zaric.
Mihaela Pijetlovic

#62 prevod na engleskom

2012-02-07 15:44

We’re accusing the NATO because of the bombing of Serbia and the Serbian Republic during the 90’s.

Within the use of depleted Uranium and the bombing of Serbia and the Serbian Republic the Convention of Haag and Geneva was broken!

Also without regarding the breaking of this convention we do have the right to accuse, because our fundamental basis for life is threatened.
If we do want to, or not - we will live in contaminated areas and it’s not right, that nobody should assume the responsibility for that!

Despite this unseen crime against the serbian people - the serbian people is accused instead - this is absurd and it probably has to do something with the phrase “Attack is the best defence”.

For this reason it is necessary to initiate all the steps which are needed to bring those responsible people before the Court.

I know that the Court of Justice actually isn’t very just, but this is no reason to stay silent, because as we all know - silence is a sign for consent.

Believe me, there don’t exist impossible things, everything is possible, if you do work hard and persistently on it and I still haven’t recognized that anybody has initiate something regarding this issue.
Regarding this fact our excuses like “…you couldn’t do anything anyway, forget it” are losing their validity, because as I mentioned before, I haven’t heard about it, that anybody has started to do something against it, has somebody?
More information about the mentioned genocide you can find at the following links :

http://www.youtube.com/watch?v=BlhxuB80TyQ look at www.youtube.com : Deadly Dust - Frieder Wagner

http://www.youtube.com/watch?v=kal9HE0960w look at www.youtube.com NATO‘s secret armies - Daniele Ganser

Thank you, with best regards

Milan Zaric.


--> Prevela sam sve rec po rec, jedino na linkovima sam dodala, po cemu da se nadje link - ipak ne zive svi u Srbiji i Nemacki, pa mozda ima neki njihov link sa prevodom.
Sve najbolje i mnogo uspeha!

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2012-02-07 17:24


Mihaela Pijetlovic

#64 Re: Re: prevod na engleskom

2012-02-08 00:27

#63: Milan Zaric - Re: prevod na engleskom

...nema na cemu ;-) ja peticiju sirim svaki dan, koliko god umem. Neznam zaista zacega me nemozete pronaci na FB ...pogledati cu, gde je problem ...ako se razumem u to . Sta jos nebi bilo lose: videla sam da ste prevod vec uklopili ... samo stranci takodjer neznaju citat "Ime", "Prezime", "Grad", itd ... a kamoli drzavu izabrat na cirilici ...da li se tu nesto moze promenuti? Pokusavam da razmisljam sa glavom stranaca ... i da bi neko hteo, da podrzi peticiju ...tu bi bio blokiran. ;-)

Pozz

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2012-02-08 01:11


Milan Zaric
Autor peticije

#66 Re: Re: Re: Re: prevod na engleskom

2012-02-08 01:13

Mihaela Pijetlovic

#67 Re: Re: Re: Re: Re: prevod na engleskom

2012-02-08 08:20

#66: Milan Zaric - Re: Re: Re: Re: prevod na engleskom

Pa to je zaista sjajno ... treba se suradjivati sa novinama ako se pruza prilika! Obavestite me dalje sta se desava, bas me zanjima ;-)! Ja sam vas vec "abonirala"na FB, samo niste otvorili opciju, da vas nudim prijateljstvo -ja sam gresku kod mene pronasla - sad biste me morali pronaci. Ovde u mrezi imate mnoge politicke stranke, mislim da je to dobra opcija za sirenje peticije - ja sam je cak poslala nemackim reporterima ...gde vi zivite, ako smem da pitam?

Ovaj post je uklonjen od strane autora peticije (Prikaži detalje)

2012-02-08 12:56



Gost

#69

2012-02-10 11:13

Trebala je ovo uraditi zvanicna politika,ali u svakom slucaju hvala vam!

Gost

#70

2012-02-10 14:56

U Doboju i okolini nevjerovatno mnogo ljudi umire od kancerogenih oboljenja.
Doboj i okolina su nekoliko puta bili meta NATO avijacije.
Zvaničnih istraživanja od strane institucija Republike Srpske ili Bosne i Hercegovine nema.

Interesantno je da je najviše oboljelih i umrlih upravo
u selima koja se nalaze u blizini napuštenih SFOR-ovih
baza.
Sumnja se da su te baze korištene za odlaganje nuklearnog otpada.
Iako su postojale inicijative da se urade ispitivanja
voda i zemljišta u blizini tih baza, odnosno da se izmjeri stepen radijacije - nikada ništa nije urađeno
po tom pitanju.
Opstrukcije dolaze iz vrha vlasti...


Gost

#71

2012-02-10 14:59

Mislim da je ovakvo organizovanje pravi način da se borimo sa svoja prava, tačnije da se kazni NATO pakt zbor kršenja istih.

Gost

#72

2012-02-10 19:25

Apsolutno Podrzavam!

Gost

#73

2012-02-10 21:05

Pa dobro kad drzava nece, ne moze ili vec nesto drugo, barem mogu njeni gradjani da digu svoj glas protiv nepravdi!!! Svaka cast!
Milan Zaric
Autor peticije

#74 Re:

2012-02-10 21:40

#73: -  

 

Dosta je bilo!!! Mi gradjani nismo tu da samo placamo porez i da rintamo!!! Bez nas nema drzave, a politicari kad bi nestali, mi bi primetili, ali samo zato sto bi nam bilo bolje.

Gost

#75

2012-02-10 21:41

Ćutanje je pristajanje na zločin...Nemamo prava pristati na ćutanje,jer ono je pucanj u svaku žrtvu koja je umrla ili če sutra umreti od posledica radiokativnog genocida izvršenog nad nama..