Peticija za izmenu izbornog zakona i uvodjenje opcije nula


Gost

#26

2012-02-26 13:03

Stop

Gost

#27

2012-02-26 13:04

Zar samo 108 potpisa? pa to nista nece znaciti... :(

Gost

#28

2012-03-05 22:51

Najzad nešto pametno...

Gost

#29

2012-03-06 11:25

koja je to drzava Srbija i Cr ?

Gost

#30

2012-03-07 17:03

Najzad.Pokrenuli ste pravu stvar.
Vidimo se 17.marta

Gost

#31

2012-03-10 21:38

Prvi pravi potez i poslednja shansa da se skrene sa puta propasti


Gost

#32

2012-03-10 22:34

Što se mene lično tiče ova akcija je nepotrebna. Odavno sam odlučio da na sledećim izborima ne glasam ni za jednu ponuđenu političku opciju jer takvih na izbornoj listi neće biti koja zaslužuje moj glas.
U novogodišnjoj noći u svom komentaru poželeo sam, između ostalog, da od ukupno izašlih 80% budu nevažeći listići a da od preostalih 20% budu tako raspoređeni da ni jedna ponuđena lista ne rpeđe cenzus od 5%.
Pristalica sam nevažećih (belih) listića a ne za bojkot izbora.
U svakom slučaju podržavam vašu akciju.
sanja max

#33 Re: Re:

2012-03-10 22:51

#2: Goran - Re:

Prvo, što se tiče para - Belgija je više od godinu bila bez vlade, i standard je u tom periodu SKOČIO. Druga je stvar što su oni želeli vladu, pa im se ta srećna okolnost slučajno trefila - poenta je u tome da im ništa nije falilo.

Druga stvar - šta ima da košta građane?
Političke kampanje?
Pa zar kampanje moraju da koštaju toliko koliko koštaju? Upravo ova opcija prisiljava lopove koji bi nam se peli na grbaču da malo razmisle o razbacivanju našim novcem.

Treće: nikome se ne brani da učestvuje na izborima. I ja i nisam za zabranu - ali, ko će normalan da se kandiduje ponovo nakon što velika većina jasno i glasno kaže da ga ne želi? Pa taj bi samim tim što bi se ponovo kandidovao pokazao koliko ga je baš briga za volju naroda.

Četvrto: suština demokratskih izbora da se volja svakog građanina uzima u obzir. U Srbiji se ne uzima u obzir volja nekih 50% građana koji NE ŽELE NIKOGA OD OVIH. Naše pravo na izbor nam je onemogućeno.
Naše mišljenje, i našu izbornu volju, vladajuća struktura etiketira kao "nevažeće".
Naše mišljenje je nevažeće mišljenje, naše precrtavanje listića se računa kao NEVAŽEĆI glas, umesto kao glas ZA promenu iz korena.


Gost

#34

2012-03-11 00:27

Pa sta reci jos pored predloga za dopunu.
To otprilike pokriva skoro sve.
Vidimo se 13.3 15.00h
sanja max

#35 Re: Nijedan od ponuđenih odgovora

2012-03-11 01:02

#10: Živko - Nijedan od ponuđenih odgovora


Stranka koja u samom svom nazivu ima paradoks (prilikom glasanja za NIKOGA od ponuđenih, treba zaokružiti NEKOGA od ponuđenih) već u startu se služi obmanom.

Ovo nisu ljudi koji žele da glasaju za vas i vašeg Milana Tarota, ovo su ljudi koji ne žele NIKOGA OD NJIH (s liste).


Gost

#36

2012-03-11 01:24

Svaki vid otpora protiv alave i bahate vlasti podržavam. Ne smemo dozvoliti da postanemo apatični, jer oni to i hoće. Hoće da odustanemo unapred. Mi smo taoci neodgovorne i ortačke koalicije koja brine o svojim a ne interesima gradjana. I ovom peticijom bi trebalo da im pokažemo da ih nismo birali. Svaka čast na inicijativi.
Čupko

#37 Glava za frizuru

2012-03-11 01:29

Oni koji imaju svoje mišljenje i glava im ne služi samo za šišanje, potpisaće bez razmišljanja. Međutim, mene nerviraju oni koji sede, kevću i ništa ne preduzimaju. Teško im je da potpišu, teško im je da izadju, teško im je da se pobune ali kod kuće, u kancelariji, po hodnicima kevću. I umesto da shvate da bi trebalo svi nezadovoljni da udruže nezadovoljstvo, oni čekaju da neko drugi nešto uradi za njih.
Čupko

#38

2012-03-11 01:30

Izadjite na sajt www.dostabre.com i udružite se. I oni promovišu bele listiće.

Gost

#39

2012-03-11 02:40

Političke partije su najveći “kolektivni kriminalci“ i prepreka u saučesničkom odlučivanju građana, odnosno direktnoj demokratiji. Ideja ove peticije bi mogla biti jedan od mogućih, civilizovanih načina da im se skrate pohlepni prsti.

Gost

#40

2012-03-11 02:49

Ovo je trebalo odavno pokrenuti! Ja sam ocekivala da u ovom smeru nesto bude pokrenuto jos od prvog teksta prof Vesne Rakic Vodinelic na Pescaniku. Od danas pa do izbora ne izlazim bez bele oxnake na sebi!!!!

Gost

#41 Re:

2012-03-11 03:08

#40: -

Bilo bi dobro pokrenuti grupu gradjana za republicke i pokrajinske izbore koja bi se zvala "prazna stolica" ili nekako slicno, a na opstinskim izborima glasati samo za grupe gradjana i nikako za stranke.


Gost

#42

2012-03-11 03:17

Doduse, stolice u parlamentu su ionako prazne, ali na ovaj nacin bi g g "prazne stolice" usle u raspodelu mandata (sto nije slucaj sa nevazecim listicima) i otezale formiranje koalicionih prevarantskih vlada.
Pedja

#43 Ovo je mač sa dve oštrice

2012-03-11 13:00

S jedne strane, dobro je i demokratski imati mogućnost da budemo neopredeljani, a s druge strane, to ide u korist velikim strankama jer će neopredeljeni glasovi da dignu cenzus pa će manje stranke da poptuno ispadnu iz priče.

Opet, nije baš dobro iamti usitnjenu političku scenu jer onda dolazi do političke trovine sa malim strankama, ali ne valja ni da krupni preuzmu monopol i da se praktično potpuno isključi mogućnost da se na političkoj sceni pojave nove ideje i političko delovanje.

Mnogo je jendsotanvije da se u obračunu rezultata izbora uzima u obzir celo glasačko telo a ne da se kao sada politički uticaj ostvaruje samo na osnovu broja izašlih na izbore.

Uprošćeno rečeno, pobedu na izborima treba da odredi broj osvojenih glasova u odnosu na ukupan broj glasača a ne u odnosu na broj glasača koji su izašli na izbore.
sanja max

#44 Re: Ovo je mač sa dve oštrice

2012-03-11 17:07

#43: Pedja - Ovo je mač sa dve oštrice

Peđa, ili nisi shvatio o čemu se ovde radi, ili si uzurpator ideje.

U Srbiji ne postoje velike stranke. Najveće stranke u Srbiji podržava jedva više od 20% stanovništva.
Veliki smo mi, koji ne želimo nikoga od njih. Mi smo najveća grupacija u Srbiji.

I stavljanje opcije NIKOGA na listu koja će se računati kao VAŽEĆI, a ne kao nevažeći glas - upravo NE IDE u prilog "velikim" strankama.


Gost

#45

2012-03-12 04:07

U potpunosti podrzavam ovu akciju jer smatram da medju sadasnjim liderima vodecih strankama u Srbiji, bez obzira da su na vlasti ili u opoziciji, ne postoje licnosti koje su kompetentne da Srbiju izvuku iz krize, kao sto je to u jednom periodu galopirajuce inflacije bio, npr. Deda Avram. Sadasnji politicki lideri su dosli na vlast prodajuci maglu i zablude i oni jednostavno ne mogu i ne znaju ponuditi bilo kakvo konstruktivno resenje.

Gost

#46

2012-03-12 08:06

Nemam šta da komentarišem.Život je to najbolji način uradio.Obespravljeni,obezglavljeni,bez nade u bolje sutra,šta još dodati.Stalno obećanja,obećanja,obećanja,obećanja.Dokle?Kada ćemo početi da budemo normalan svet?Žalosno,naročito za našu decu,kojoj ništa nismo ostavili,osim???????????????

Gost

#47 Re: Anima mea 48

2012-03-12 08:07


Gost

#48 Re: Re: Anima mea 48

2012-03-12 08:08


Gost

#49

2012-03-12 12:23

U čitavoj poznatoj istoriji, u svim PRAVOSLAVNIM "državama" a naročito u Rusiji i Srbiji vlasti su uvek bile apsolutno neodgovorne, despotske, lopovske i zlikovačke (daleko gore od svih okupatora zajedno). Zbog toga sam za uvođenje protektorata pod okriljem UN. Pošto je ova mogućnost, pretpostavljam, nemoguća, priključujem se Vašoj peticiji.


Gost

#50

2012-03-12 14:09

Verujem da bi mogućnost stalnog poništavanja izbora zbog "pobede" nulte opcije doprinela bržem reformisanju partija, promeni sistema vrednosti u društvu i oslobađanju od partitokratije.