Ulicni sviraci

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Ulicni sviraci

Ilija Djuranovic

#101

2012-10-25 10:56

Nisam ni znao da imamo takav necivilizacijski zakon...
Срђан

#102 Био сам улични свирач

2012-10-25 11:33

И сâм сам као студент био улични свирач у Београду. Нисам, на сву срећу, имао ни једну непријатнију ситуацију, али то је било много пре него што је на сцену ступила тзв. комунална полиција. Није фер изједначавати свираче и просјаке, а још више није фер терати са улице и једне и друге. Просјаци постоје од кад је света и века, а улични свирачи тек никоме не сметају. Осим можда по неком мрнџавом мргуду који нема слуха, али ту и нема помоћи...

Gost

#103

2012-10-25 11:50

U svakom slučaju činjenica da nekome ko ima bilo kakvu moč ili vlast, smeta muzika u bilo kom obliku, a naročito na javnom mestu, među ljudima, zaslužuje razmišljanje i zabrinutost..

Gost

#104

2012-10-25 11:53

Divno je šetat se ulicom i slušati prijatnu muziku...
Umesto da podstiču afirmaciju kulture i umetnosti ljudi koji su uzurpirali vlast je guše.
Umesto da podstiču mlade ljude i studente umetnosti ljudi koji su uzurpirali vlast uništavaju sve što je lepo...
Brat Rogi

#105 Ja

2012-10-25 12:40

I sam sviram na ulicama Beograda, tako da nemam šta drugo da dodam osim afirmacije svojim potpisom.
Filip

#106 Subjekt

2012-10-25 13:44

rastimovan

#107 u straha su velike oci

2012-10-25 15:04

Boje se da će legalizovati izlazak na ulice i pevanje protestnih pesama
Branke, bre

#108

2012-10-25 15:07

Koga čudi što se u poslednje vreme događa sve i svašta? Mene ne. Ko je glasao i koga je izglasao znači da je sve normalno. P.S. Moja retardirana komšinica od 60 godina (ima staratelja) je proletos prvi put u životu dobila glasaški listić (oba puta). Trebalo je videti njenu sreću! Verovatno su i ostali retardi iskoristili svoje pravo glasa i rezultati su tu.
Marina Dabetic

#109 Eh.

2012-10-25 15:11

7 godina sam zivela u Beogradu, studirajuci i radeci.... I nakon teskog dana, namenski sam odlazila bas u tu Knez MIhajlovu, da bih udahnula pozitivne energije i napunila svoje baterije dusom koju samo "Knez" ima..a ima je zahvaljujuci sviracima.. Nisam jedina koja iz istog razoga voli setnju tom ulicom, uzduz i popreko upijajuci ocima osmehe izazvane melodijama koje upijaju moje usi. Steta bi bilo ugasiti joj dusu..Bilo bi jednako ubistvu.

Gost

#110

2012-10-25 15:53

Da neće kapitalistički ološi i uličnim sviračima da uvedu harač, tj. porez?
Mjau

#111 Cudan narod

2012-10-25 16:34

Kako su ljudi cudni! Ne bi dali pare sviracu i performeru na ulici jer to je prosjacenje, dok bi pukli silne pare da ga gledaju i slusaju u sali! Istog tog muzicara, sa boljom reklamom i boljim prostorom.
Vi niste svesni KAKVIH sve ulicnih izvodjaca ima po svetu. To je praznik za oci i usi. Muzicara, plesaca, akrobata, zonglera, likovnih umetnika...To zato sto to rade na ulici nema veze sa prosjacenjem vec sa tim da je nastup na ulici daleko PRISNIJI i mnogo vise priblizava tu umetnost coveku nego umetnost iznesena u sali!
Pa niste videli koliko mladih je pocelo da nastupa u Knez Mihajlovoj? Plesaci hip hopa, plesaci Irskog plesa, mladi muzicari vidnog talenta i lepog glasa...A vi zelite da ukinete tu umetnost i da isisate zivotnu energiju jednog grada jer vam smeta buka?!

Joooooj Srbijooo
Mjau

#112

2012-10-25 16:38

A inace, umesto sto teraju prosjake i ljude koji se bave ovim, vlasti Srbije bolje da se zapitaju ZASTO ima toliko prosjaka i ljudi i studentarije koji na taj nacin zaradjuju za zivot, i da nesto urade po tom pitanju, a ne da guraju bedu pod tepih kao da ne postoji.
coka

#113 Re: Slazem se

2012-10-25 16:47

#61: Vly -

U potpunosti se slazem. Davnih godina, bila je serija emisija Ulicni sviraci koja je imala velikog uspeha na TV Beograd. Mogli cak i ponovo da puste.

jass

#114

2012-10-25 18:21

Prava muzika i talentovani muzicari moraju nekako da se prompvisu pa makar to bili trgovi gradova, kada se u medijima narodu plasira kic i sund.
Diamando

#115

2012-10-25 20:13

Ulicni sviraci su ukras svakog grada, kao i deo urbane kulture svih evropskih i svetskih metropola. Ne bi trebalo na njih gledati kao na prosjake, jer znam mnoge svirace koji su i akademski obrazovani, i to rade zbog licnog afiniteta, a ne zbog novca. Sacuvajmo ulicne svirace!
Vladimir Stefanovic
Beograd

#116 Ukras, kulturni, civilizacijski pecat

2012-10-26 00:32

Pogledajte ovaj sajt, da vidite nesto kolosalno na temu ulicnog sviranja i pevanja. http://www.youtube.com/watch_popup?v=GBaHPND2QJg&feature=youtu.be

Nick

#117

2012-10-26 00:37

Ja baš volim kad naletim na ulične svirače! Oni čine sivilo ulice i smrknute face (zbog političara) manje sivim i ulepšavaju ti dan! Da, sad je jasno da u svetu politike sve što je veselo, srećno i sve što je umetnost je neprijatelj!

Gost

#118

2012-10-26 10:25

Postovani gradjani, odvedite ih pod svoj prozor pa neka Vam cinguljaju svaki dan. Ovo na ulici vise nisu ni pesme, ovo prelazi u teror. Svakog dana slusate iste pesme, po istom redosledu, greskama na istim mestima. Te "ona place, on joj skida gace", te kukumavke i zalopojke do kasno u noc. Veliki broj "ulicnih kukacha" dodje sa pesmama na DVD-u, i sva njihova uloga se sastoji u tome da pritisnu na play, i otvaraju usta ispred mikrofona.

Iz ove grupe laznih umetnika izuzimam gospodjicu sa violinom i grupu koja svira klasicnu muziku.

Gost

#119 Mirjana_Lu

2012-10-26 13:45

Ovo je tuzno...

Gost

#120

2012-10-26 14:41

Opravdana.

Gost

#121

2012-10-26 16:39

#118 je u pravu. Podrzavam :)
lerekvin

#122 ponos nasih ulica!!!

2012-10-26 17:59

Raditi kao ulicni umetnik je jedno od najtezih poslova. Imala sam prilike da razgovaram sa mnogima od njih, jer me ova tema vec dugo interesuje. Raditi na ulici u raznoraznim vremenskim uslovima, susretati kojekakve ljude, boriti se sa lopovima i nervoznim ljudima problemi su sa kojima se oni susrecu, a ono sto oni za nas cine je prelepo! Nema koga ulicni sviraci ne usrecuju. Ljudi koji ovaj grad predstavljaju u lepom svetlu, a koji o ovom gradu znaju najvise. Neki od njih su na ulici preko deset godina i znaju tacno kako dise ovaj grad, poznaju senzibilitet i grada i ljudi koji kroz njega prolaze svakodnevno. Mnogi od njih su pretalentovani,a eto odlucili su da nam to za male pare i prezentuju SVAKODNEVNO. Umesto da im se organizuje neki sindikat i da se podrze, njih hoce da proteraju. Ako ih sklone sa ulice samo ce privuci paznju na prljave i smrdljive ulice ovog grada i na sve nervozne face koje jure ulicama ko muve bez glave. Tako je hajde da u Knezu budu samo prodavnice sa preskupim i nekvalitetnim stvarima bez imalo umetnosti, neka se i ovaj grad stopi sa ostalim i neka nema nista autenticno i lepo.
LJUBAV I MUZIKA

#123

2012-10-26 18:37

MUZIKA JE UNIVERZALNI JEZIK EMOTIVNOG ZADOVOLJSTVA KOME SMETA DA SE ZADOVOLJSTVO SIRI MOZDA BI VISE ODGOVARAO STRAH??? PUSTITE NAROD DA MUZICIRA I OBOGACUJE OVO TUZNO VREME!! JA SAM ZA MUZIKU I PUSTITE MUZICARE DA NAM SVIRAJU!!!!

Gost

#124

2012-10-26 19:14

Nasu lepu istoriju kao "HUMANISTI" moramo nastaviti jer zaista mi to i jesmo a ulicni sviraci su legende gradova sto nikako ne smemo unistiti. MOLIM za malo humanosti (i nasih gradskih otaca ) SVE LJUDE DOBRE NADE HVALAS.

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2012-10-26 22:04