ULICA SRĐANA ALEKSIĆA U BEOGRADU

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji ULICA SRĐANA ALEKSIĆA U BEOGRADU


Gost

#101

2013-02-06 21:04

Hvala Bogu da ima jos ljudi koji cene hrabrost, humanost i imaju ovako divne ideje.Neka je vecna slava Srdjanu. NJegovoj porodici zelim da im ovo bude bar zrnce utehe.
LJilja

#102

2013-02-06 21:13

Hvala Bogu da postoji jos ljudi koji cene hrabrost i humanost. Neka je vecna slava Srdjanu. Njogovoj porodici neka ovo bude bar zrnce utehe. Jedino je strasno sto treba da se desi ovakva tragedija da cujemo za ovakve LJUDINE.

Gost

#103

2013-02-06 21:31

U paklu koji nas je zadesio malo je bilo LJUDI ka Srdjan. Srdjane vjecna ti slava i hvala sokole sto si pokaza cojstvo i osvjetla si obraz Trebinjcima.

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2013-02-06 21:39



Gost

#105

2013-02-06 21:40

pravi covek!
Bugojanac

#106

2013-02-06 21:49

Kada treba dati imena ulicama po nekim novokomponovanim "ratnim herojima" onda nema puno polemike....a kad treba simbolu ljudske humanosti...onda treba da prodju desetljeca,i pisu peticije medju obicnom raju da bi to dobio...Bez obzira imao on ulicu ili ne u nekom gradu o njemu ce price biti pricane,i tekstovi citani generacijama ubuduce...i nikada nece njegovo djelo gubiti na sjaju,vec naprotiv

Tara

#107

2013-02-06 22:31


Hvala Ti Srdjane,heroju!Tvoj cin i zivot imace smisla samo ako se ne zaborave, zaborviti se nece ovako!Zasluzio si da Beograd ima jednu ulicu sa Tvojim imenom.To za one koji odlucuju nije mnogo a za Tvoje roditelje,nas koji smo svesni Tvoje zrtve i za generacije koje ce doci i koje treba da znaju ko si Ti bio, je mnogo veliko!Neka ti je vecna slava heroju sa ovih prostora!


Gost

#108

2013-02-07 00:15

ja nisam znao kako da pokrenem, svAKA CAST
Слободан

#109 Re: Ulica Srdjana Aleksica u Beogradu

2013-02-07 00:26

Још увек нисмо добили званичан предлог, али Град ће имати позитивно мишљење на ову иницијативу, јер је реч о једном хероју свог времена. Председник Комисије ѕа споменике и називе тргова и улица  Скупстине града Београд Слободан Станимировић.

#1: max - Ulica Srdjana Aleksica u Beogradu

 


Gost

#110 Слободан

2013-02-07 00:37

Још увек нисмо добили званичан предлог, али Град ће имати позитивно мишљење на ову иницијативу, јер је реч о једном хероју свог времена. Председник Комисије ѕа споменике и називе тргова и улица Скупстине града Београд, Слободан Станимировић.

podrska, ali...

#111 Re: Re: podrska, ali...

2013-02-07 01:11

#82: covek - Re: podrska, ali...

Ma nemoj, boga ti? kad neki srbin uradi nesto dobro, onda je samo "covek", a kad neki covek koji je jos i srbin uradi nesto lose, onda je samo "srbin" :-) dobra ti ova logika, samo sto je sovinisticka i uvredljiva prema srpskom narodu. prvo sto impliciras da srbi nisu ljudi, drugo da srbi mogu da slave samo ubice. ne znam ja sta si ti mislio, citam sta si napisao.

samo jos cekam kad cete naci neki podatak da je srdjan hteo da predje u bosnjacku vojsku da se bori za celovitu i suverenu BiH!

Srdjan Aleksic se borio za rep. Srpsku i za njeno jedinstvo sa drugim srpskim drzavama. da nije, pobegao bi kao i mnogi sto su pobegli. ali vi ne mozete da progutate da se moze biti dobar covek i u isto vreme podrzavati rep. Srpsku! to vas svrbi, samo kad bi to moglo da se nekako razdvoji!

mi slavimo srdjanovo cojstvo, osudjujemo zlocine sa srpske strane, trazimo da i vi osudite zlocine nad srbima, ne diramo u celovitost BiH, ali ni vi ne dirajte u prava i polozaj rep. Srpske. da dodam, nemam pojma ko si i odakle si, niti mi je bitno, ali ovakvo je stanje.

 


Gost

#112

2013-02-07 01:21

Sve je receno u tekstu.
Samo da dodam - Slava mu i hvala, i hvala njegovom ocu koji zasluzuje najvece drzavno odlikovanje.
Moje duboko postovanje porodici Aleksic.
Vlada Simovic
Suzana Milosavljević Ilijić
Autor peticije

#113

2013-02-07 01:22

POSTOVANI POTPISNICI OVE PETICIJE,
VEOMA SAM VAM ZAHVALNA I NEIZMERNO ZADOVOLJNA OVAKO ZNACAJNOM PODRSKOM I SVE VECIM BROJEM POTPISA, JER JE TO SIGURNA POTVRDA DA SE BORIMO ZA PRAVU I ZNACAJNU STVAR!!!
OVOM PRILIKOM VAS OBAVESTAVAM DA CE NAREDNIH DANA BITI PODNET I ZVANICAN ZAHTEV KOMISIJI ZA SPOMENIKE I NAZIVE TRGOVA I ULICA GRADA BEOGRADA.
ISKRENO SE NADAM I RADUJEM POZITIVNOM ISHODU.
S POSTOVANJEM,
Suzana Milosavljevic Ilijic, pokretac inicijative

Gost

#114

2013-02-07 02:55

Pokojni Srdjan Aleksic je jedna od najznacajnih licnosti koje je srpski narod podario kontinentu i planeti na kojima zivimo!

Anonymous

#115

2013-02-07 08:24

Nemam komentar

Gost

#116

2013-02-07 18:48

Zašto smo ..ako nismo za brastvo i jedinstvo..?!?!
Sara

#117 kao Srdjan Aleksic i Dr Sekula Stanic i mnogi drugi

2013-02-07 21:34

DR. SEKULA STANIC (LJUDINA, HEROJ, LEGENDA)

Gledajući u maju 1992. kako u Foči gore zapaljene kuće njegovih komšija Bošnjaka, doktor Sekula Stanić je od stida i očaja sam zapalio svoju kuću, sjeo na stolicu i gledao kako i ona zajedno sa ostalim kućama izgara do temelja.Bio je to veliki gest uglednog fočanskog Srbina. Doktor Sekula je bio pedijatar i direktor fočanske bolnice, a premlaćen je i ubijen u julu 1993. u Foči, zato što je spašavao život svojim kolegama, ljekarima bošnjačke nacionalnosti.

Neka mu je vječna slava!
Sara

#118 I u Italiji znaju za Srdjana Aleksica

2013-02-07 21:54

http://www.osservatoriobalcani.org/article/articleview/11680/1/42/
Il nostro eroe
10.08.2009 scrive Azra Nuhefendić



Srđan Aleksić
In Bosnia Erzegovina oggi tutto è diviso, anche gli eroi sono o “nostri” o “vostri”. Quello che per alcuni è coraggio per altri è tradimento. Tra questi paladini, nostri e vostri, ce n'è però qualcuno riconosciuto e accettato da tutti
E’ un nome e cognome molto comune, come Mr. Smith in Inghilterra, o Schwartz in Germania, oppure signor Rossi in Italia. Eppure quando nell’area dell'ex Jugoslavia si nomina Srdjan Aleksić, si sa esattamente di chi si sta parlando. “E’ un vero eroe” afferma il professore belgradese Cedomir Cupić. “E’ morto facendo il suo dovere da uomo”, ricorda il padre di Srdjan.
Nel 1993, a soli ventisette anni, Srdjan Aleksić fu ucciso da quattro cetnici, cosi si facevano chiamare i nazionalisti serbi arruolati nell’esercito dei serbo-bosniaci. I quattro aggredirono l’amico di Srdjan, un musulmano bosniaco, Alen. Srdjan cercò di difenderlo e venne ucciso.
“Ha meritato di morire perché cercava di difendere un “balia” (il termine dispregiativo utilizzato per designare i musulmano-bosniaci)”, ha dichiarato l’avvocato che ha difeso in giudizio le quattro persone colpevoli dell'omicidio.
.....................................

Gost

#119

2013-02-07 21:58

Normalno :nekom rat nekom brat.

Gost

#120

2013-02-07 22:43

Covek branio Coveka od zavedenih nacionalista.

Gost

#121

2013-02-07 23:20

Heroj. Covek. Srbin.

Gost

#122

2013-02-07 23:30

bez komentara,ulice bi ionako trebale nositi imena po umjetnicima i PRAVIM herojima poput Srđana,a ne po stoljetnim kreatorima međuljudskih granica i razaranja
Edina

#123 Re: ima ih jos kao sto je Srdjan

2013-02-08 01:16

DR. SEKULA STANIC (LJUDINA, HEROJ, LEGENDA)

Gledajući u maju 1992. kako u Foči gore zapaljene kuće njegovih komšija Bošnjaka, doktor Sekula Stanić je od stida i očaja sam zapalio svoju kuću, sjeo na stolicu i gledao kako i ona zajedno sa ostalim kućama izgara do temelja.Bio je to veliki gest uglednog fočanskog Srbina. Doktor Sekula je bio pedijatar i direktor fočanske bolnice, a premlaćen je i ubijen u julu 1993. u Foči, zato što je spašavao život svojim kolegama, ljekarima bošnjačke nacionalnosti.

Neka mu je vječna slava!

 


Gost

#124

2013-02-08 05:35

Ovaj ČOVEK je zaslužio najviši državni orden kao i spomenik..,ali za početak da krenemo od ulice.

Gost

#125

2013-02-08 11:35

Kao sto sam reko na Face-u Srdju i njegovo delo mogu da komentarisu neki moralniji i hrabriji ljudi ja samo pozdravljam inicijativu i apelujem- ako nema "adekvatne" ulice,da ona saceka pravi trenutak ili njegovo ime ponese neki trg ili park!Mislim ,delo je siroko kao vasiona pa je neumesno da se po njemu nazove bilo koja ulica!Siguran sam da ste i vi razmisljali na ovaj nacin pa izvinite na suvisnim recima!