STOP pešačkoj zoni u ulici Nikole Pašića u Velikoj Plani!


Gost

#1

2013-03-04 20:09

Pešačka zona u ulici Nikole Pašića pravi saobraćajni haos u Velikoj Plani
mrzim nepravdu

#2

2013-03-05 13:56

Pesacka zona u Velikoj Plani se pravi protivzakonito jer ne postoji saglasnost ministarstva za saobracaj...

Gost

#3

2013-03-05 16:36

Lose isplanirana pesacka zona.
Stoledjole

#4

2013-03-05 17:13

Zasto nebi postavili pesacku zonu u toj ulici samo od osnovne skole do kralja Aleksandra.Ako vec treba da bude pesacke Zone neka bude na boljem mestu.Mozda ozivi lokale koji godinama propadaju a i deca ce biti bezbednija sa te strane. Stara pesacka je samo stvarala probleme i ne treba je vracati.

Gost

#5

2013-03-05 18:02

Lose mesto za pesacku zonu,nista pozitivno nije donela...
#6

#6

2013-03-06 15:42

Smatram da nema potreba za pesackom zonom, jer Plana nema potrebne uslove za obezbedjivanje toga. Zatvorivsi deo ulice Nikole Pasica ne samo da su napravili haos u saobracaju, vec su izvrgnuli taj deo grada ruglu i podsmehu... A gospoda iz opstine neka se malo pozabave drugim pitanjima sto se tice grada a ne otvaranjem i zatvaranjem jedne ulice...

Gost

#7

2013-03-06 15:42

Ovakvih i slicnih peticija treba da je vise jer nasa deca nece znati sta je to PESACKA ZONA ili nekada KORZO !!!!
#8

#8

2013-03-06 15:49

Urbanisticki plan nashega grada je napravljen tako, da na zalost nigde ne postoji odredjen prostor za tzv. PESHACKU ZONU.A nasha deca hvala Bogu, pa imaju gradski park i dovoljno prostora za igru.Nece zaliti u buducnosti za korzoom. Treba uloziti u renoviranje i asfaltiranje gradskog parka, a ne nepotrebno bacato novac na pravljenje peshacke zone...

Gost

#9

2013-03-06 16:42

kada budete u stanju da napravite normalno setaliste kao npr u Palanci onda cu potpisti peticiju da sam ZA pesacku zonu. nisu dovoljne 4 zardinjere i dva znaka da bi to bila pesacka zona.

Gost

#10

2013-03-07 14:47

Svako jutro kad krenem na posao sam se nervirao sto sam morao da idem okolo po sokacima, ali stvarno svako jutro sam im pominjao familiju. Stvarno ce biti vrhunac gluposti ako ponovo zatvore ulicu.

Gost

#11

2013-03-07 16:26

Ma kakava pesacka zona...pa ni nalik na pesacku zonu a jos cak sta vise ja iz Jefimijine trebam da kruzim okolo plane da bi stigla po potrebi do Foto Krunica ili do Otp Banke. Cista glupost je ta pesacka zona...imamo Bogu hvala park koji bi se u svakom slucaju trebao malo srediti a ne misliti o Pesackoj zoni dugoj dvadeset metara...gde to ima.

Gost

#12

2013-03-08 09:51

STOP pešačkoj zoni u ulici Nikole Pašića u Velikoj Plani.
vplana trebas da pominjes tvoju familiju sto te napravili tako glupog glumis dasu imas kola ali nema

#13 Re:

2013-03-08 16:54

#10: -  

 

Nisam jos napustio grad.

#14 Stalo mi je da mi grad bude grad.

2013-03-09 16:39

Jedno je sigurno ,a to je da ce zatvaranjem ulice Nikole Pasica i definitivno biti zaustavljena Plana koja se razvija u grad. Zatvaranjem jedine ulice koja vodi do solitera , zgrada , policije , sportskog centra , disa i svim onim cime se eventualno mozemo podiciti i naterati ljude da razmisljaju o Plani kao gradu. Presecanjem Plane na dva dela jasno ce biti upucen signal preostalim gradjanima koji zive u Plani da se kupe i odlaze odavde. Bice im stavljeno do znanja da ovde nema mesta za njih. Da ce sva njihova nadanja u stvaranje urbanog grada biti ismejana. Da nema mesta pameti. Samo seljastvu. Samo folkloru. Stop internetu ! Zivele narodne nosnje. Zivela Planjanska Isidora Bjelica !!! Ona ce nam reci sta su prave vrednosti. Nije prava vrednost bioskop , vec amatersko pozoriste iz Petrovca na mlavi. Korzo ! Korzo ! To nama treba. Gde bi se inace prosetale nove sarene trenerke sa sve naocarima za sunce. Gde da mi vidimo , gde da ogovaramo , ako nemamo korzo. Letnja takmicenja na korzo-u ko ce hodati sporije ! To nama treba ! Jos cveca !!! Cveca nam dajte ! Mi smo deca cveca ! Ne semafor !!! Neeee ! Ni slicajno ! Neka se lupaju ti koji voze automobile. Djubrad jedna neotesana. I ove auto skole. Sta ce nam . Kazu nemoze se polagati u mestu koje nema 5 semafora. Pa i sta ce nam ti sto polazu. Kako ti ljudi koji rade po auto skolama misle da se setaju po korzo-u ako su zaposljeni. Zatvarajte auto skole. Dosta je bilo rada i svi na korzo. Korzo nama treba !!!
U mom srcu Velika Plana ce zauvek ostati grad.Kada budem dovodio decu ovde da posete mesto gde sam odrastao , gde sam radio , ziveo pricacu im da je Velika Plana nekada bila mali grad , gde se slusala rock muzika , gostovali bendovi , fudbalski tim igrao na malom fudbalskom stadionu, tu gde je sada suma bila je ulica , tu gde je sada taraba bila je ograda. Grad je zaista bio osvetljen , trotoari su bili asfaltirani , parkinzi su bili asfaltirani ... Bio je to nekada mali , ali grad.

Gost

#15

2013-03-10 17:57

Dobra ideja.
Podržavam!

Gost

#16

2013-03-14 00:23

prica oko pesacke zone je vrlo kompleksna i nemoze ovako kratko da se obrazlozi,samo ovo zelim da kazem pesacku zonu prave tamo gde nema logike da bude iz najmanje 50 razloga koje mogu da obrazlozim,a oni imaju samo jedam razlog ,pranje novca gradjana velike plane, to su potpuno neljudi ,i nesrbi,neplanjani,eto toliko
miki1506

#17

2013-03-14 21:51

Pešačke zone u Velikoj Plani, ovog leta, neće biti. Da li znate zašto? Zato što će se uskoro svi odseliti iz Plane. Plana je na dobrom putu da postane ‚‚Grad duhova‚‚!

Gost

#18

2013-03-15 13:20

Pešačka zona bi bila dobra inicijativa da Opština ima dovoljno sredstava da uloži u opremanje pešačke zone potrebnim uličnim mobilijarom,zelenilom i novim popločanjem.Budući da to nije slučaj,stvara se nepotreban zastoj u saobraćaju,a sama pešačka zane ne doprinosi poboljšanju kvaliteta života u Velikoj Plani.Ovo pišem kao arhitekta i urbanista,dakle svesna sam koliko sredstava treba izdvojiti za opremanje ovakvog projekta.Naša opština nije pokazala da ima dovoljno novca i motiva da uloži taj novac u ovaj projekat,a ukoliko eventualno se ukažu mogućnosti za to i spremnost da se uloži u opremanje kvalitetnog i funkcionalnog javnog prostora kao što je pešačka zona,ja ću zdušno podržati tu inicijativu. Marija Ivanović,dipl.inž.arh

Gost

#19 Nisam jos napustio grad

2013-03-16 14:55

Ovom prilikom izvinjavam se svim ljudima koji igraju u folkloru i pritom nose narodne nosnje.
Necu da lazem i da kazem da nisam tako mislio ... Priznajem , mislio sam ono sto sam napisao.
Stvar je u tome da se sada kajem i sto vise ne mislim tako. Nije to bio afekat , ali ni krivi ni duzni nasli ste se na tapetu mene koji nisam ni malo vredniji od vas cak mislim da ste vi vredniji jer vi znate da igrate , a ja ne. Potpuno sam svestan napora koji ste ulozili u tu vasu aktivnost i veoma vas postujem. Vi ste deo jedne urbane Velike Plane i to priznajem. Drago mi je sto delite misljenje samnom o zatvaranju ulice Nikole Pasica. Zahvaljujem se Marku Sucuru koji je podelio sa vama na face-u onaj moj predhodni komentar pa ga ujedno molim da podeli i ovaj kako bi oni koji se smatraju prozvanim videli ovu poruku. Veoma bi mi bilo drago kada bi se nasa gradjanska inicijativa sprovela u delo. Smatram da kao sto ja iz Velike Plane ne mogu da odlucujem o tome da li ce u npr. Milosevcu biti ovde ili onde poplocan trotoar ne bi trebali ni Milosevci da odlucuju o tome da li ce biti zatvorena neka ulica u mojoj prvoj mesnoj zajednici. Zeleo bih da me shvatite da se ovde radi o samovolji nekih koji ne pripadaju delu grada o kome odlucuju i koji odbijaju da cuju nasa negodovanja. O nama se radi , trebamo se mi i pitati.
Veliki pozdrav !

Gost

#20 Re: Stalo mi je da mi grad bude grad.

2013-03-17 05:45


Gost

#21 Re: Nisam jos napustio grad

2013-03-18 14:51

#19: - Nisam jos napustio grad

Onda da se ja, koja sam sa sela, ali svakodnevno koristim ulicu Nikole Pašića ne bunim protiv zatvaranja jer, po Vašem komentaru, ne treba da me se tiče šta se radi u Prvoj mesnoj zajednici?!


Gost

#22 Re: Re: Nisam jos napustio grad

2013-03-18 19:13

Verujem da vi ne bi doneli nijednu odluku vezanu za neki deo grada kome ne pripadate , a da pri tom ne konsultujete zitelje tog naselja. Kada nisu konsultovani zitelji i kada je ulica bila zatvorena svi smo se bunili. Problem je nastao kada su sve peticije koje su podpisivane ostale neke podpisane peticije i nista vise. Niko to nije ni pogledao. Vi to ne bi radili , a branili bi sopstveni interes. Ja bi se recimo bunio da zatvore put izmedju Orasja i Velike Plane jer ga koristim. Smetalo bi mi i bio bi slobodan da se pobunim. Nikada mi na primer ne bi palo na pamet da iniciram zatvaranje puta izmedju Trnovca i Milosevca koji racimo ne koristim zato sto verujem da nekome koristi i da ima neku svrhu cim je napravljen. Razumete sta hocu da kazem. Hvala i pozdrav !

Odrziv transport

#23 Pesacka zona

2014-03-20 17:13

#1: -

Pesacke zone su nesto sto oplemenjuje prostor, odnosno sto povecava vrednost samom gradu kao opusteno i bezbedno mesto u gradu. Konkretno ne znam kakva je situacija u Ulici Nikole Pasica, ali ukoliko ne u toj ulici, treba razmotriti neku drugu ulicu. Cini mi se da dosta ljudi u ovoj diskusiji zivi u snu "automobilske revolucije", sna koji je prvi put rasprsen jos 1973 kada je bila prva naftna kriza. U Srbiji tek 43% domacinstava ima kola, a u tek 15% se svakodnevno koristi. Sama Velika Plana je dovoljno mala i na dovoljno dobroj poziciji na transportnoj mrezi da glavni prevoz u gradu bude bicikl, a za medjugradski prevoz zeleznica.

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-03-20 19:02