Podrska Sasku

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Podrska Sasku

Marija

#1301 Re:

2013-05-27 06:37

#5: different -

Ja ne poznajem coveka,ali mu dajem svu podrsku, jer sam sigurna da bi svi u takvoj situaciji uradili isto sto i on. Zivot njegovog deteta je bio ugrozen,naravno da u tom trenutku nije razmisljao o posledicama. Bas me zanima sta bi ti uradio...mozda bi primenio psihoanalizu,dok on mlatara srafcigerom,a dete ti vristi izbezumljeno...aj,'leba ti,ostavi se tih prica i ne izigravaj majku Terezu.


Gost

#1302

2013-05-27 06:38

Ovo pise na mom zidu n FB sa Sasinom slikom----SekaRada Malesevic
Potpisite peticiju da se oslobodi Sasko i donese adekvatan zakon kako bi bar u svojim domovima bili zasticeni. Zar treba da ostavimo vrata otvorena zakonu koji stiti one koji nam svojevoljno upadaju u stanove i ugrozavaju nase zivote a da ni prstom nesmemo mrdnuti. Mozda ce doneti zakon da nasilnike i kafom moramo posluziti jer ako to ne uradimo mozemo biti kaznjeni ---SekaRada Malesevic
Ljudi, hajde da svi stavimo NASLOVNU (COVER) sliku na svoj fb. Ja sam to već učinila i pre nekoliko dana... Takvim činom će se mnogi zapitati (koji možda nisu čuli za Saška) ko je taj čovek koga svi stavljaju na naslovnu sliku! Koristite ovu sliku! Zar treba da dozvolimo da bude u zatvoru samo zato sto je u svojoj kuci branio dete i suprugu. NASTAVIMO BORBU BEZ ODUSTAJANJA!!! Pozdrav svima koji zele da pomognu kao i onima koji to ne zele ostavljam na njihovoj savesti ----SekaRada Malesevic
Podrska Sasku
"Saško Bogeski, kome je juče određen pritvor od 30 dana, braneci svoju zenu i dete, ubio je u utorak oko ponoći u svom stanu na Julinom brdu provalnika Vladu Manića, koji je iza sebe imao oko 50 kriminalnih radnji.
Po nasem zakonu, samoodbrana je u Srbiji tesko dokaziva.
Zato moramo da se organizujemo i pruzimo podrsku ovom coveku!

Nemojte da dozvolite da ovaj covek zavrsi u zatvoru!
https://www.facebook.com/groups/podrska.sasku/

Gost

#1303

2013-05-27 06:38

Sud ove države je mutirao u siledžiju pravde i poštenih ljudi štiteći samo kriminalce i lopovsku državu. Sve i da ne puste ovog čoveka i ne promene zakon neka znaju da će narod u tom slučaju sve više uzimati pravdu u svoje ruke i da zločinci neće ostati nekažnjeni.

Gost

#1304

2013-05-27 06:38

Uz tebe i pravdu sam.Drzi se Sasko!

Gost

#1305

2013-05-27 06:40

Mislim da je krajnje vreme da se osvestimo i donesemo zakone koji zastite neduzne ljude koji stradaju zbog onih koji krse zakon bilo koje vrste i ugrozavaju nase zivote,umesto sto zakon stiti prestupnike.

Gost

#1306

2013-05-27 06:40

Naši zakoni su katastrofa. Provalnici, siledžije i lopovi su zaštićeni više od žrtava. Svakodnevno se čuje kako provalnici tuku, muče i ubijaju ljude koje su došli opljačkati. Normalno je da će čovek da brani sebe i svoju porodicu kada mu neko provaljuje stan. I sam bi učinio isto kada bi mi neko provalio u stan, ne bih čekao na milost provalnika.

Gost

#1307

2013-05-27 06:40

Ova peticija je na svom mestu i mora da se pokrene nešto u ovoj zemlji kako bi svi građani i njihova deca(porodice) bili zaštićeni od onih ljudi od kojih treba da budu zaštićeni ubuduće

Veliki pozdrav,

Dragana Trajković

Gost

#1308

2013-05-27 06:41

Svim lopovima sveta treba tako po kratkom postupku ona bi ziveli u raju

Gost

#1309

2013-05-27 06:41

A koji komentar je uopšte potreban? I kome? Svaki roditelj će u bilo kojoj situaciji da zaštiti svoje dete, ako je to potrebno! Svaki normalan čovek će pokušati da pomogne nekom ko je na bilo koji način ugrožen i reagovati ako je neko nepravedno optužen. Svaki stav drugačiji od ovog nije prirodan, pa prema tome nije ni normalan. Žalosno je što su naša zakonska rešenja takva da se odbrana deteta u sopstvenom domu može okarakterisati kao prekoračenje nužne odbrane, ali ako je to već tako, ako se to ne može brzo promeniti, neka! Zato smo mi tu! Valjda će neko nadležan, neko ko donosi odluke moći da uzme u obzir naše potpise i komentare!

Nele

#1310 Re:

2013-05-27 06:42

#49: -

Heroji su u ratu, ne na kucnom pragu! Heroji su vojnici, oficiri i civili koji su ginuli za drzavu!


Gost

#1311 Re:

2013-05-27 06:43

#5: different -

pa najbolje da je Sasko prvo pozeleo provalniku dobrodoslicu pa ga onda pitao sta zeli da im uradi, samo da ih opljacka ili da ih ubije ili siluje, pa tek onda da se covek brani.... zato sto nam je ovakav zakon, lopovi i haraju po kucama, znaju da im niko nista nemoze. da je zakon drugaciji, sigurno bi bilo manje kriminala. dok nekoga nesto ne zadesi ne moze ni da zna kako bi postupio ali znam da smo svi mi koji imamo porodice, decu, spremni na sve da ih zastitimo jer nema ko drugi. jeste, zivot je dragocen, svaciji, pa to prvo treba da ima na umu onaj koji je dosao u tudju kucu da ugrozi tudji zivot, u ovom slucaju zivot Saska i njegove porodice.

Sloboda za Saska


Gost

#1312

2013-05-27 06:45

I ja bih isto uradio!

Gost

#1313

2013-05-27 06:45

Trebalo bi iskoristiti ovu peticiju i za promenu zakona tj. da čovek u svojoj kući ima prava na samoodbranu a ne da moraš da piješ kafu sa provalnikom i da ga pitaš kako je.

Gost

#1314

2013-05-27 06:47

Ovo je valjda zadnji momenat da zakon pocne da stiti posten svet a ne kriminalce kroz institut prekoracenja nuzne odbrane. Aman!
LifeBurns

#1315 Make my day

2013-05-27 06:47

Uvesti zakon "Make my day".

Gost

#1316

2013-05-27 06:47

Naravno, sloboda za coveka.

Gost

#1317

2013-05-27 06:47

Ako čovek, glava porodice, brani dom i porodicu to nije krivično delo, uostalom to se od svakog oca i očekuje. Pretpostavljam da bih i ja u takvoj situaciji isto postupio. Taj član zakona mora biti izmenjen. Privatna svojina mora biti bolje zaštićena.

Gost

#1318

2013-05-27 06:47

Naravno da je bilo vreme kada ce provalnik platiti glavom kad vec nije bio na bezbednom iza resetaka

Gost

#1319

2013-05-27 06:47

Treba pod hitno promeniti zakon, da provalnik može da se ubije na sopstvenom posedu, i da se to tretira kao samoodbrana. Koliko je ubijenih ljudi po sopstvenim stanovima, a veoma blage kazne za kriminalce, koji to znaju i uvek iznova napadaju. U našoj zemlji ima mnogo kriminala i treba omogućiti običnom čoveku da se brani u samoodbrani, pa kakav ishod bude po lopova.Svako od nas je Saško , i to može svakom da se desi.Otkud je znao zašto mu je taj lopov upao u stan, neće valjda da pije kafu s njim i da ćaska, možda je došao ne samo da pljačka, nego da mu siluje ženu i decu i posle možda ubije da ne bi svedočili.Ko zna šta bi bilo da ga nije sprečio. Bolje jedan mrtav lopov, nego cela poštena porodica. Sloboda za Saška !

Gost

#1320

2013-05-27 06:48

Izmena zakona da provalnik ili napadac mogu biti likvidirani bez posledica po onog koji se brani ili brani drugog drugog.

Gost

#1321

2013-05-27 06:49

Kakva smo mi država kada zatvaramo ljude koji brane svoju porodicu ?!

Gost

#1322

2013-05-27 06:49

SLOBODA! Provalnik je imao 50 prijava.E dabogda se sve ovo desilo onima koji su ga pustali na slobodu.Nase sudstvo je gore od onog u Kolumbiji!

Gost

#1323

2013-05-27 06:52

Osnovno je ljudsko pravo svakog coveka da brani svoj dom i svoju porodicu u njemu.

Gost

#1324

2013-05-27 06:52

Човек је бранио своју породицу и приватну својину. Треба мењати закон да је приватна својина неприкосновена.

Gost

#1325

2013-05-27 06:52

Sramota je da se covek u rodenoj kuci nesme braniti od huligana..to se mora pod hitno promeniti..u ovoj SRBIJI ama bas nista ne funkcionise kako treba...podrska coveku i njegovoj porodici a taj sta je trazio to je i dobio...