Podrska Sasku

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Podrska Sasku


Gost

#1

2013-05-24 07:34

podrzavam peticiju.Sasko mora biti oslobodjen.

Gost

#2

2013-05-24 07:37

SAMOODBRANA NIJE KRIVICNO DELO I TO BI SVAKO OD NAS URADIO..COVEK KOJI JE U SVEMU POZITIVAN I POZRTVOVAN ZA NAROD I DELO BOZJE U SRBIJI NIJE ZASLUZIO DA BUDE ZATVOREN..TO SAMO DJAVO ZELI JER JE ON NEPRIJATELJ SVAKOG DOBROG DELA A TAJ COVEK JE PUN DOBRIH DELA

Gost

#3

2013-05-24 07:41

Dosle su neke cudne i poremecene demokratije...Kako je moguce osudjivati coveka koji u svojoj kuci stiti svoje najmilije...Danasnja demokratija je otisla u suprotnom pravcu i stiti kriminalce.....Vreme je za promenu.....
Pravda
Gost

#4

2013-05-24 07:47

Covek se stitio od provalnika i lopova! Pustite coveka na slobodu!

different

#5

2013-05-24 08:06

pretpostavljam da vam je tesko da ovo posmatrate objektivno, jer vrv poznajete coveka ali cinjenica da je od drugome oduzeo zivot - stoji i nebitno je koliko je dobar covek, jer tako nesto se ne pobija istorijom dobrih dela. meni je licno zao sto je takav covek dosao u tu nesrecnu situaciju ali ne mogu da zazmurim na tragicni ishod jer pravo na zivot je neprikosnoveno, svima.

Gost

#6

2013-05-24 08:12

Saško je moj brat i prijatelj i svedočim da je porodičan čovek koji samo želeo da zaštiti svoju ženu i dete. Treba da bude oslobođen svake krivice. Zar mu nije dovoljna kazna to što će ovu tragediju dugo vremena nositi na svome srcu. Ni kriva ni dužna porodica Bogeski preživljava traumu jer im je neko u sred noći ušao u stan i napao vlasnika koji je ga je zatekao u provali. Bože molim te daj im snage i neka Tvoja pravda pobedi!
YoWan

#7 Re:

2013-05-24 08:16

#5: different -

Samo ti troluj... Sta bi ti uradio u toj situaciji? Covek ga je izbo mlatarajuci rukama u strahu. Sta je trebalo, da nosi sa sobom pa komad svakog oruzja i da ceka koje ce provalnik izvuci? Otkud je on uopste imao pojma kakvo oruzje ima provalnik? Procitaj koliko je nas zakon besmisleno i neprakticno sastavljen. Nisi bio u situaciji da ti neko ugrozava zivot pa popujes. Ljudi su zbog tog zakona lezali zatvor i BEZ ubistva. Npr. provalnik izvadi noz a ti izvadis pistolj i zapucas, pa on pobegne. Nisi ga pogodio ali lezis zatvor, bato. Zakon je sramno los i ne stiti pravo na zivot, vec stiti bitangu a postenog coveka ostavlja bez opcija. I nije jedini.

rodjennamrgodjen

#8 Re: za different

2013-05-24 08:18

#5: different -

ma jok, trebalo je da sačeka da ih provalnik sve pobije.

Tu svoju "objektivnost" sacuvaj za neku drugu državu.

srbija vise nema veze s pamecu

Bili smo u prilici da se nagledamo "pravdi za uroša", plaćanja milion dolara za kafansku tuču u americi, itd itd

Samo je bilo pitanje vremena kada ce neko od nasih sugradjana morati da uradi ovo sto je uradjeno.

Kad posao decenijama ne rade institucije drzave, ovakav ishod je bio neminovan, mogao je da se dogodi bilo kome od nas, ali, eto, dogodio se Sasku, i neka se niko ne zanosi da je ovaj javašluk i divljanje u Srbiji moglo doveka da traje. Moralo je da pukne kada tad, i, eto, puklo je sad.

Bice ovo veliki ispit za kompletno srpsko pravosudje, jer ce ovaj slucaj stvarati pravila za svakog gradjanina ove zemlje.


Gost

#9

2013-05-24 08:29

Nikakav zakon me ne bi sprecio da odbranim privatan posed, prvenstveno svoju porodicu. Lopova koji ima preko 50 prijava nisu zatvorili nego slobodno vrslja po gradu kao hiljade njih.. Potpuna i bezuslovna podrska!
maja

#10 Re:

2013-05-24 08:30

#5: different -

pa kad već tako baratate činjenicama, onda uzmite u obzir za početak  i da je činjenica da se može ubiti hotimično sa namjerom a može i nenamjerno ,sto svakako nije isto...a ovaj čovjek to svakako nije htio ..a kad smo kod prava na život a sta je sa njegovim pravom i pravom njegove obitelji na život...on je branio to pravo ...različiti su kutovi iz kojih se ova situacija može sagledati ali vi se u vašem komentaru postavljate kao da je to sve crno-bjelo...da se vama to desi ( a može se desiti) pitala bih vas dali bi ste i onda bili tako "sigurni u činjenice"..

bashke

#11

2013-05-24 08:34

kako god da okrenete taj lopov je usao coveku u kucu.upao je na tudj posed,sa losim namerama i niko ne bi razmisljao kako bi odbranio sebe i svoju porodicu.a da nije uspeo da se odbrani sve to bi se zavrsilo kao jos jedna tragicna prica u kojoj je nastradala cela porodica,a takvih prica je sve vise i vise u Srbiji. ista prica je i sa ciganima,upadaju u kuce ii dvoriste ljudi bez pardona a kada budu uhvaceni policija ih pusti posle pola sata.i oni nesmetano i dalje rade svoju rabotu. i kad budu pretuceni onda je to mrznja ne svakakvim osnovama.
Hogar

#12 Re:

2013-05-24 08:35

#5: different -

Ja razumem taj stav i donekle se slažem, ovo je tragedija za obe porodice, ali baš zato što mnogi poznajemo čoveka i njegov karakter možemo jedino da zaključimo da nije imao drugi izbor u ovoj situaciji, u kojoj je svako od nas "malih ljudi" mogao vrlo lako da se nađe, a eto, baš je on, na naš opšti horor. On mora da ima našu podršku, jer bi mi isto uradili.


Gost

#13

2013-05-24 08:37

Samoodbrana nije krivicno delo !!!!

Gost

#14

2013-05-24 08:37

covek treba da se pusti na slobodu...
dok kriminalci gradom setaju oni pritvaraju ljude koji se bore za svoj zivot i zivot svoje porodice!!!Sramota!!!!

Gost

#15

2013-05-24 08:41

Uvesti zakone kao u Americi

Gost

#16

2013-05-24 08:41

...

Gost

#17

2013-05-24 08:41

lksdjf

Gost

#18

2013-05-24 08:42

sto reci,steta za ljudski zivot,ali sam je trazio zlo i dobio sto je zasluzio,nemoze biti kriv onaj ko brani svoju porodicu i sebe u svojoj kuci

Gost

#19

2013-05-24 08:49

Сувишно је било шта рећи о накарадном закону накарадног законодавца у земљи која је правни провизоријум и која је зла маћеха сопрственој деци. Не бих се чудио да се огласи и "Друштво за заштиту права зависника." Ово је могло да се деси и мени и мојима, а шта бих тада урадио.... не знам. Сашко, носимо тебе и твоје у молитвама.
Gedzav

#20

2013-05-24 09:03

#5: different -

 

nije mi bas najjasniji tvoj komentar? Zar je trebao da saceka da ih kriminalac pobije u sopstvenom domu? Meni ako neko provali u kucu ja cu ga ubiti kao zeca i ne interesuje me njegov zivot, kao sto ni njega ne interesuju zivoti moje porodice!

Dragani
Gost

#21

2013-05-24 09:05

Sta reci. Svako ko ima porodicu u danasnje vreme bi tako reagovao, zastito bi porodicu i tu nevidim nista neljudski.


Gost

#22

2013-05-24 09:11

Covek je stitio porodicu od provalnika i lopova! Pustite coveka na slobodu!!!!!!

Gost

#23

2013-05-24 09:23

Covjeka treba jos nagradit.Pa dokle vise ni u sopstvenom domu vise covjek nije siguran.

Gost

#24 Re:

2013-05-24 09:23

#5: different -

Baš me zanima kako bi ti postupio? Ponudio lopova kaficom pre ili nakon što ti ubije porodicu?

Svaki normalan čovek bi svoju porodicu branio svim sredstvima. Pustite čoveka kući. Dovoljno je što će, bez svoje krivice, nositi na duši jedan ljudski život.

komsija

#25 Re: Re:

2013-05-24 09:30

#10: maja - Re:

ne lupetaj majo i svi ostali   koji tako misledrugi  put za mesec dana mu ulaze oba puta je bio sa porodicom u stanu ,zvao covek miliciju koja je permutovala broj 26 i opkolila zgradu 6,provalnik usao u medju vremenu i sta je on trebao po tebi da radi!