Podrska Sasku

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Podrska Sasku


Gost

#1926

2013-05-27 13:17

Поштени људи увек настрадају, а криминалци могу да раде шта и како хоће...

Gost

#1927

2013-05-27 13:20

Samo u ovoj zemlji privatno vlasnistvo nije svetinja.
Dacic bi trebao javno da se izvini coveku zbog pritvaranja i da nagrade coveka kako bi dali do znanja ostalim lopovima da lopovluk i nasilnistvo i upadanje u tudji posed ne dolazi u obzir, a ovakvim do sada postupcima samo postice kriminal.

Gost

#1928

2013-05-27 13:20

Pravda za Sašku

Gost

#1929

2013-05-27 13:21

Nije za zatvor, nije sve crno belo.

Gost

#1930

2013-05-27 13:22

Za mene je Saško HEROJ!

Gost

#1931

2013-05-27 13:22

Treba uvesti zakon kao u Americ.Nepostojanje tog zakona dozvoljava da krimosi rade šta i kada hoće, i nikome ne odgovaraju ,a čovek koji brani svoju porodicu i imovinu završi u zatvoru.

Gost

#1932

2013-05-27 13:22

Dajem podršku ovom čoveku, i nadam se da će se već jednom promeniti Krivični zakon i da će ljudi imati pravo da odbrane i sebe i svoju porodicu i svoju imovinu od lopova i kriminalaca. Kada se to bude desilo, neki će verovatno dobro razmisliti da li da se upuštaju u ovakve avanture.
Patofna

#1933 Re:

2013-05-27 13:22

#5: different -

ja ne verujem sta sam sad procitala.. sta ima da ti bude zao za nekim ko ima krivicni dosije,koji je iskusan u pljackama i cemu god jos,i ko zna koliko je ljudi povredio,ubio da se ne zna??? covek je branio svoju porodicu!!!!!! sta je trebalo da pusti da ih pobije sve...


Gost

#1934

2013-05-27 13:23

Covek je branio svoju porodicu, svoju imovinu i sebe. Osoba koja mu je provalila u dom mogla je da povredi/ubije clanove njegove porodice i njega, pritom kraduci sve sto moze da ponese. U zemlji u kojoj zivim svako ima pravo da odbrani svoju porodicu i svoju imovinu. Nadam se da ce sud utvrditi cinjenice i pustiti ovog coveka da zivi normalno svoj zivot, koji je dovoljno obelezen time da on sam zna da je oduzeo neciji. Sud bi ovim potezom dao do znanja da je u redu da se svoja porodica i svoja imovina brane.

Gost

#1935

2013-05-27 13:24

Treba prvo on mene da ubode ili upuca, pa tek onda da imam pravo na nužnu odbranu. Ova zemlja je paradoks sama po sebi, tako da me ništa ne iznenađuje.
probisvet_bg

#1936

2013-05-27 13:24

Covek je samo branio svoje,svako bi tako postupio..a drzava,tj drzavni aparat treba da se zapita kako neko ko ima iza sebe vise od 50-tak krivicnih prijava,seta slobodno i terorise narod oko sebe..
SLOBODA ZA SASKA!!!!

Gost

#1937

2013-05-27 13:26

što više potpisa nadam se promeni zakona i većoj sigurnosti ljudi u svojim domovima

Gost

#1938

2013-05-27 13:27

coveka treba osloboditi odgovornosti jer nije valjda da kada se branis u magnovenju moras da doziras svoje pokrete,jer to onda nije nuzna odbrana.covek tada reaguje impulsivno,bez razmisljanja,spasava porodicu i sebe od kriminalca.Verovatno nas zakon predvidja da mu skuvam kafu kada me napadne u rodjenoj kuci.

Gost

#1939

2013-05-27 13:27

Čovek je samo branio svoju porodicu od narkomana i provalnika. Ne treba da bude kažnjen jer u momentu kada strah za sopstveni život i živote najmilijih nadvlada razum, lako se dogodi nesreća. Žao mi je jer je jedan život ugašen a jedan život će zauvek ostati obeležen strašnim delom. Svaki čovek ima pravo da brani sebe i svoju porodicu i zato ga nikako ne treba kazniti. Sigurno je, da Sasko nije želeo da ubije provalnika već samo da se odbrani. A kakve namere je imao provalnik, da li da ubije ili samo da pljačka, to nikada nećemo saznati. Jedno je sigurno... Niko nema pravo da upada na tuđi posed i da maltretira bilo koga.

Gost

#1940

2013-05-27 13:31

Ova peticija mora da pokrene pitanje promene zakona,koji bi u ovakvim slucajevima apsolutno oslobadjao pocinioce ovakvih dela.Pa svugde u svetu je licna svojina neprikoslovena.

Gost

#1941

2013-05-27 13:33

Sasko Bogeski je delo izvrsio u samoodbrani i odbrani svoje porodice i hitno njegovo oslobadjanje treba da obeshrabri razbojnike da cine takva dela. To mora biti jedan od nacina borbe protiv uzasnog kriminala koji nas sve vise i sve teze pogadja.

Gost

#1942

2013-05-27 13:33

Da li je normalno da nas zakon kaze da moras biti ranjen u sopstvenoj kuci pred svojom zenom i decom da bi mogao da se branis tj odbranis. Nenormalan zakon daje prednost provalniku i ubici, a ne clanovima porodice ciju kucu provaljuju i clanovima porodice koji su u tom trenutku zivotno ugrozeni....sramota. Sasa treba da ima punu podrsku cele nacije sto sutra zbog mirnije buducnosti njegove dece sto zbog dece svih nas.

Gost

#1943

2013-05-27 13:33

no comment

Gost

#1944

2013-05-27 13:34

Pored toliko losih stvari koje preuzimamo od zapada,nadam se da cemo preuzeti i jednu dobru.Za povrede nanete provalniku,ma kakve one bile,ugrozeni ne bi trebao da odgovara.

Gost

#1945

2013-05-27 13:34

Pravda za čoveka koji je branio svoji porodicu i samog sebe. Svi bi mi postupili kao Saške!

Gost

#1946

2013-05-27 13:37

Bez razmisljanja bih u svojoj kuci ubila bilo koga ko je usao bez moje dozvole. Ako to nije svetinja onda sta je? Sta je trebao da uradi? Da ga zamoli da ode? Da saceka da zovu miliciju? Da ih vise pogine na ovaj nacin sve bi manje pokusaja bilo. PRAVDA!!!!!!!

Gost

#1947

2013-05-27 13:37

Svakodnevno nas kradu, prepadaju, obijaju...mora se jednom na put stati svemu tome.. Da nije Sasko, neko bi drugi,,, Sloboda

Gost

#1948

2013-05-27 13:38

Sasko treba i mora biti oslobođen jer je samo branio sebe i svoju porodicu od čoveka koji sigurno nije imao dobre i poštene namere kada je upao u tuđi stan. Svako normalan bi postupio isto. Sasko sigurno nije imao nameru da ubije ali u momentu straha ne razmišlja se mnogo o posledicama...
box

#1949

2013-05-27 13:38

pa kada ne postoji zakon o nosenju oruzja onda oruzje primeniti tamo gde stoji.

Gost

#1950

2013-05-27 13:40

Licna bezbednost, i bezbednost najmilijih koji zive u nasim domovima TREBA BITI NEPRIKOSNOVENA I NEPOVREDIVA, SVAKO KO SE drzne da udje u privatan posed bez ikakovog osnova, i to cini na drzak bezobziran nacin, sa namerom da ukrade uzme otme, imovinu ili ti ugrozi neciji zivot, onoga ko u stanu kuci zivi ili nekog njemu najmilijeg,, onaj ko to trpi po bilo kom osnovu , ima pravo da s ozirom nema zastite drzavnih institucija, IMA PRAVO NA OSAMOODBRANU, BEZ SNOSENJA BILO KAKVIH SANKCIJA, (ovo pisem iz licnog iskustva jer mi se isto delislo kao i ovom coveku, gde do dana dansnjeg nisam dobio nikakvo zvanicno obavestenje od nadleznih insitucija ko mi je usao u stan, HVALA BOGU DA NISAM BIO U PRILICI DA ODREAGUJEM JER BI POSLEDICE BILE ISTE, A ONDA ME NEBI OPRALI NI SAVA NI DUNAV NI MORAVA KAKO SE KAZE U NASEM NARODU.