Podrska Sasku

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Podrska Sasku


Gost

#3126

2013-05-31 09:47

ovo je zaista strasno... ne znam sta zakonodavac predvidja kako da se postupi u situaciji u kojoj se nasao sasko? mozda je trepalo da se prijatnim tonom obrati provalniku i upita ga kakve su mu namere, a nakon toga da mu skuva kaficu i ponudi kolacic i ljubazno ga zamoli da priceka da policija dodje i uhapsi ga! uzas! drzava u kojoj je zakon naklonjen kriminalcima ne moze normalno da funkcionise. prirodno pravo i obaveza svakog coveka je da brani sebe i svoju porodicu i zato sasku nije mesto u zatvoru!

Gost

#3127 Re: da li je sve bas tako ?

2013-05-31 10:00

#3046: mudra glava - da li je sve bas tako ?

da ti se u zivotu dogodilo nesto slicno kao sasku ne bi ti tako govorio, ja iskreno ni ne zelim da ti se tako nesto desi kao ni nikom drugom, ali razmisli malo kako bi se ti postavio u takvoj situaciji!? sigurno ne bi pitao provalnika sta radi u i zasto je tu? odkud znas da bi pobegao? mozda je imao pistolj pa bi se uplasio i pucao? ovo su samo teorije, ali ni sasko nije mogao to da zna! iz tog tvog komentara se jasno vidi da nikad nisi bio zivotno ugrozen, sto mi je drago, ali nikad nemoj zaboraviti da ovo svima nama moze da se desi.


Gost

#3128

2013-05-31 10:09

Nek se vlasti malo zapitaju sta je moglo da se desi ovoj porodici,da covek nije uradio to sto jeste.Mozda bi se desila mnogo veca tragedija,gde bi troje ljudi izgubilo zivot,od kojih je jedno dete.Sta je Sasko trebao da uradi?Mozda da lepo zamoli provalnika da napusti njegovu kucu?Razumem coveka u kakvoj se situaciji nasao,i u takvim momentima covek niti ima vremena,niti moze drugacije da razmislja.Kao majka,potpuno razumem ovog coveka,jer bih isto uradila,da zastitim svoju porodicu.

Gost

#3129

2013-05-31 10:47

za obitelj bi napravila sve,pa makar i u zatvoru završila,svaka čast i nadam se da ćeš biti oslobođen,znam jedino sad da nečiji roditelji pate što im nema sina,i moglo se drugačije izvesti(možda),ali mislim da si u tom trenutku postupio nagonski,kako bi zaštitio obitelj

Gost

#3130

2013-05-31 11:08

Svaka cast za peticiju, nisam sigurna za efekat koji daje, ali imate moju podrsku!

Gost

#3131

2013-05-31 11:09

Čovek je branio svoju porodicu

Gost

#3132

2013-05-31 11:45

Prosirila vijest i nadam se da ce siroke narodne mase reagovati,onako kako je pravedno.

Gost

#3133

2013-05-31 11:47

Kriminalci donose zakone za sebe, da bi njihova braca bila bezbedna dok otimaju.

Gost

#3134

2013-05-31 12:39

Po zanimanju sam dipl. pravnik sa položenim pravosudnim ispitom, radila sam u sudu i u advokaturi i na drugim radnim mestima u ustanovama. Smatram da je institut nužne odbrane odnosno prekoračenja nužne odbrane zastareo, ostatak prošlosti-savršen koristan čovek-građanin socijalističke društvene zajednice... Takav čovek ne postoji. Boli me kao čoveka a sa profesionalne tačke gledano - dostizanje istine i pravedno i pravično i blagovremeno dostizanje pravde (mada je pravda samo kod Boga, ljudska je često problematična) je posebno pitanje - da li neko, kada se desi ovakav slučaj, misli na posledice koje su trajno nastale na žrtvi i njegovim najbližima. Kako će to dete dalje živeti? Kako će majka tog deteta dalje živeti? Hoće li se celog života bojati mraka, pritajenog svetla, iznenadnog šuma ili lupnjave? Hoće li, živeći s tim strahom, za 20 godine biti psihički uravnotežena osoba, sposobna za samostalan život, privređivanje za sebe i svoju porodicu? Ako je nešto moje, ja sam ga stekla, ko onda ima pravo da nekažnjeno upada i trajno mi naruši život i život mog deteta? Dosta je da se cene samo ljudska prava napadača. Gde su prava žrtava????

Gost

#3135

2013-05-31 13:53

Bez komentara...strasno...covek nevin u zatvoru...ucinio uslugu i drustvu i drzavi...

Gost

#3136

2013-05-31 14:04

Jednom da se zna red. Ne moze svako da upada u ono sto covek ceo zivot teskom mukom kuci!!!! Neka je nauk svim potencialnim provalnicima, sta moze da ih snadje.

 

SLOBODA ZA SASKA!!!!!!!!!!!!


Gost

#3137

2013-05-31 15:12

Dajte nam pravo da stitimo svoje porodice!!!!
ALEKSANDAR

#3138

2013-05-31 15:12

PUNA PODRSKA KOMPLETNE MOJE PORODICE A IMA NAS OTAC MAJKA NAS DAVA BRATA SA ZENAMA I PO DVOJE DECE. ZAKON DONETI U SKLADU ZA ZAPADOM KOME TOLIKO STREMIMO. MOJA PORODICA I MOJ DOM SU SVETINJA NEKA SVAKO KO SE DRZNE DA MI UDJE U KUCU NEPOZZVAN ZNA DA CU GA ODSTRELITI KO JAREBICU BEZ RAZMISLJANJA DA VIDIMO ONDA KOLIKO BI BILO KRADJA, UBISTAVA I SILOVANJA. P R A V D A Z A S A S U

Gost

#3139

2013-05-31 15:14

ako ima pravde za urosa saso nije trebao ni da vidi resetke

PRAVDA ZA SASU

Gost

#3140

2013-05-31 15:25

Svakome od nas moze se desiti isti situacija zato treba razmatrati ovakav slucaj sa najrealnije strane i ovde se radi o samoodbrani i zastiti porodice a ne o ubistvu


Gost

#3141

2013-05-31 15:26

Ova petijcija mi je probudila nadu da će u ovoj zemlji možda jednoga dana moći normalno i bezbedno da se zivi i da neće večno bitange i propalice maltretirati normalni narod. Vlada bi u svakom slučaju morala da donese nov zakon o zaštiti privatne svojine i zaštiti sopstvenog života, poput ostalih normalnih zemalja.

Gost

#3142

2013-05-31 15:30

potpisujem peticiju u nadi da ce pravosudje imati u obyir prava zrtava i da je nuzno potrebna samodbrana u ovakvim slucajevima

Gost

#3143

2013-05-31 15:35

i ja bih postupila isto zastupala bih u odbrani i zastiti svoje porodice samodbrana nego sta i njemu je potrebna njegova sloboda ucunio je uslugu i gradjanima i drzavi da takav zlocinac i kriminalac mora se zaustaviti na ovaj ili onaj nacin sasvim je nebitno kada su u pitanju takve osobe a pogotovu porodica i licna imovina nadam se da ce sud imati razumevanja i pustiti pravednog coveka na slobodu

Gost

#3144

2013-05-31 16:26

Pa valjda čovjek ima pravo da štiti svoje dijete i ženu od razbojnika... je li trebao da čeka da lopina ih ubije pa da reaguje.... strašno!

Gost

#3145

2013-05-31 16:45

Netreba uopste da odgovara za to sto je ucinio

Gost

#3146

2013-05-31 16:47

ja bih prva ubila dzukelu kada bih usao u stan.glavu gore,uz tebe smo sviii...

Gost

#3147

2013-05-31 16:51

Opravdavam njegovu reakciju i sto ga je likvidirao,jer Sasko nije imao vremena da se raspravlja sa jednim narkomanom, provalnikom i uopsteno propalitetom za celo drustvo. Nego je delovao inpulsivno kao i svaki normalan covek sto nebi dozvolio da mu neki udje i unisti mu ceo zivot ubivisi mu sve zivo u kuci.Da nam je Sudstvo malo rigoroznije ovoga nebi bilo....Zato moja velika podrska za Sasku i njegovu porodicu!!!!!!

Gost

#3148

2013-05-31 16:54

Gde je ovde demokratija? i koga stitimo?
kina

#3149 Re:

2013-05-31 16:56

nažalost ova država štiti lopove


Gost

#3150

2013-05-31 16:57

sigurno bi sve uradio da odbranim svoju porodicu i imovinu.Pod hitno zakon privatne svojine,pa ce lopovi mozda razmisliti pre nego sto upadnu u tudj posed.