Podrska Sasku

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Podrska Sasku


Gost

#326 Re: Re: Re:

2013-05-24 16:55

#110: different - Re: Re:

Pa to je bas lepo... Nisam ni jednog trenutka pomislio ni na Vas ni na nekog drugog da je bezdusan ako nece da potpise ili ako razmislja drugacije. Imam utisak da ste me pogresno doziveli i kao da ste iziritirani zbog onog sto sam napisao i iskreno mi je zao jer sam stvarno dobronameran i ne volim, niti je moj stil da se na bilo koji nacin prepirem ni usmeno ni pismeno. Ja se evo stvarno izvijavam Vama licno ako sam na bilo koji nacin isprovocirao neto negativno, stvarno mi to nije bila namera. Nadam se da prihvatate moje izvinjenje1

Srdacan pozdrav!


Gost

#327

2013-05-24 16:58

S obzirom da je privatno vlasništvo svugde u naprednom svetu svetinja koju covek ima pravo zaštititi na sve nacine, opravdana je i primena sile da se zaštite i vlastiti životi i imovina ako je ugrožena od nepoznatog lica. Shodno tome, tražim da se uhapšenik, koji je branio svoj i živote porodice, odmah pusti na slobodu i obustavi krivicni postupak.

Gost

#328

2013-05-24 16:58

Bravo za ovog VELIKOG ČOVEKA! BRAVO!
kiki

#329 Re:

2013-05-24 17:02

#5: different -

Saska ne poznajem, ali ako cemo posmatrati objektivno, kako se moze uporediti zivot jednog normalnog porodicnog coveka sa kriminalnim potrebama jednog narkomana, koji se vec izlezavao u zatvoru o trosku drzave? U ovoj zemlji ima vise narkomana nego komaraca...90 % ljudi koje poznajem je imalo iskustvo sa provalnicima, moja majka je jednog zatekla na hodniku, sva sreca da se i on uplasio i pobegao.


Gost

#330

2013-05-24 17:03

Sramota je za jednu Državu, kao i za celo čovečanstvo, da čovek koji je branio svoju porodicu u svojoj kući od napasnika - bude osuđen, jer time se onda razbojništvu otvaraju velika vrata, i niko nas više neće spasiti od ubica i siledžija. Posebno kad se uzme u obzir da napasnici i siledžije dobijaju smešno male kazne, ako ih pre toga ovaj pravni sistem i ne oslobodi svake odgovornosti pozivajući se na olakšavajuće okolnosti tipa: teško detinjstvo, psihički poremećaji i ostale gluposti.

Gost

#331

2013-05-24 17:04

Ajmo marionete sistema,jel bi i ovog coveka osudili da je nekim slucajem nekog ubio? http://www.telegraf.rs/vesti/716313-fudbaler-koga-su-reketirali-vrelu-peglu-su-mi-lepili-za-zadnjicu-hteli-su-jelku-da-mi-gurnu-u-anus ... Sta je tu nuzna samodbrana? Sta je u ovom slucaju prekoracenje odbrane? Dokle da se dopusta da nas gazi olos?

Gost

#332

2013-05-24 17:04

znaci doslo je vreme da covek vise nemoze biti siguran ni u svom domu sa svojom porodicom!a dali bi mi neko mogao odgovoriti,sta bi bilo da je taj provalnik usmrtio saska?da li bi mozda postedeo zivote njegove porodice da su ga recimo videla i bili svedoci ubistva?onda mozda nebi bilo jedno ubistvo razbojnika,vec potencijalna 3-4 ubistva nevinih ljudi u njihovom domu.gde je tu pravda???

Gost

#333

2013-05-24 17:06

mislim da je glupo uopshte ishta komentarisati, kako je tesko dokaziva samoodbrana na privatnom posedu, sta trazis u mom stanu u pola noci, dosao si sa namerom da uradis nesto lose, naravno da cu braniti sebe i svoje najmilije, u ovakvim slucajevima treba da reaguje druga institucija, choveku koji je prezhiveo dupli shok, ugrozhenost, sopstvenog, zheninog i detetovog zhivota i shok koji je proizasahao od svesti da si ubio, njemu treba prvenstveno pomoci, a ne pritvarati. Obzirom da zhivimo u diznilendu, ne verujem da ce se neshto promeniti, ali se iskreno nadam

Gost

#334

2013-05-24 17:07

Braniti svoju porodicu, nije krivično delo!!!

Gost

#335

2013-05-24 17:08

Ne daj Bože da se ja nađem u takvoj situaciji isto bih postupio.Ja ću iz zatvora izaći a on iz zemlje nikada...majku mu narkomansku i lopovsku.....

Gost

#336

2013-05-24 17:12

...lepo je sto su se ljudi organizovali oko takve stvari gde ce se nadam se u isto vreme pomoci jednom coveku,a moze da ima i dublji efekat na svest ljudi...i konacno i na to da se zakoni promene ...

Gost

#337

2013-05-24 17:13

Za primer našim glupim i bednim političarima: kako se brani svoje !!! Pustite čoveka kući !!!

Gost

#338

2013-05-24 17:15

svaka čast na peticiji,narod treba da se samoorganizuje

Gost

#339

2013-05-24 17:16

U naopakoj zemlji, naopak i zakon...lopovi zasticeni kao beli medvedi od vrha pa do dna!U kucu moze da vam useta ko hoce a na vama je da ga lepo docekate, skuvate mu kaficu , pitate ga po sta je dosao i usluzite coveka da se ne muci...jer mu osim toga ne smete nista!

Gost

#340

2013-05-24 17:20

Srbijo stidi se!!! Ovaj čovek bi trebao da bude tretiran kao heroj, pa dokle više da nas neko pljača a mi da najebemo zbog toga, dokle? Zar da odgovara što je ubio narkomana što je došao da ga opljačka i što ga je napao sa šrafcigerom? Jel trebao da kaže ajde, prvo mi dete ubij, da gledam? DOSTA JE BILO KRAĐE I OTIMANJA OD NORMALNIH LJUDI, DA VIDITE DA I MI MOŽEMO DA SE BRANIMO!!

Gost

#341

2013-05-24 17:24

Sve smo vise svedoci kriminalnih desavanja u Srbiji. Priomera ima mnogo u svim segmentima drustva. Primer je ZAKON O OBLIGACIONIM ODNOSIMA, koje svesno krse Javna preduzeca i sudovi! Uteruje se novac od gradjana Srbije na HARAC i razbojnicki nacin! Budzet drzave se puni na najbrutalniji nacin u cemu ucestvuje korumpirano sudstvo! U Srbiji , ne postoji Vladavina transparentnog prava, slobode i demokratije. Sve predhodne rezimske vlasti nisu polozile racune narodu, za totalnu PROPAST i PLACKU industrije i privrede. VLAST GUTA CELU KAMILU A CEDI KOMARCA! Sirotinja placa duplo kroz razne vidove nameta, PDV, Zateznih kamata, taksi, i svih drugih subjekata u korumpiranom sudstvu Srbije.
OVAJ SLUCAJ SAMOODBRANE *SASKA* U SVOM PRIVATNOM POSEDU JE OPRAVDAN ! To je kristalno jasno ! Verovatno zbog loseg zakona i rupa u njemu, zakon dozvoljava da lopovi mogu neometano da razbojnicki upadaju u stanove ,pljackaju, ubijaju i vrse druge kriminalne radnje a da pri tom, vlasnik stana ili cuvar obezbedjenja : NE SMEJE DA ZASTITI ZIVOTE SVOJE PORODICE I IMOVINE ? ! U TOM SLUCAJU ZAKON I SUDSTVO SU SAUCESNICI U ZLOCINIMA KOJI SE U PRAKSI SPROVODE NAD LJUDIMA U SRBIJI!!!!

Gost

#342

2013-05-24 17:26

Dosta su ulazili u tuđe stanove, čovek treba da ima pravo da zaštiti svoju imovinu a ne samo živote svoje porodice.

Gost

#343

2013-05-24 17:33

Nema ovde sta da se komentarise...covek je branio svoju porodicu i sebe,u sred noci u svom stanu....u takvim trenucima,gospodo tuzioci sta bi ste vi uradili da se vama to desi...nebroje se tu udarci,ubodi,nego se vodi borba za goli zivot svoje porodice.Ako tako tuzioci i sud misli,onda ce svaka baraba to pokusati,kad zna da vecina nece posle ovakve odluke smeti da se odupre..nego ce se skupiti i cekati da ih barabe siluju,prebiju i ko zna sta jos.....Pamet u glavu gospodo,to se moze i vama desiti.Pustite coveka pod hitno kuci,svojoj porodici,dosta je preziveo te noci nemojte ga i vi jos muciti....

Gost

#344

2013-05-24 17:35

Sloboda za Saška,branitelja porodice od uljeza.

Gost

#345

2013-05-24 17:36

Mislim da je zakon u nasoj zemlji katastrofalan jer sta su ljudi trebali da urade da se sakriju i cekaju da ih lopov napadne srafcigerom da ih izbode ili daleko bilo nekako da dodje do decije sobe.
Treba pruziti svaku pomoc ovom coveku (Sasku) jer je postupio kako bi svaka osoba trebala da postupi, da odbrani i zastiti svoje u svakoj situaciji i trenutku. Svaka mu cast....

Gost

#346

2013-05-24 17:38

Moj komentar je da covjek mora sebe braniti dok drzava spava

Gost

#347

2013-05-24 17:38

Menjati zakon o nužnoj odbrani, pod hitno.

Gost

#348

2013-05-24 17:39

Никада се неће сузбити криминал разбојника и лопова који не презају ни од монструозних дела, уз овакве законе и правосуђе. Некада је оваквих дела бивало једном у години дана, јер су владали други закони и права угрожених и нападнутих, данас, док се улицама наше престонице шетају разне "параде поноса" који су заштићени као ретка дивљач, поштени грађанин мора да се склања, трпи и бива оптужен ако дигне глас или руку...ДОКЛЕ ОВАКО...!
BO

#349 Re:

2013-05-24 17:40

#5: different -

O kakvoj ti objektivnosti pricas.Svako od nas nepoznaje Gospodina Sasku al cinjenica je ta da ima u glavi malo klikera da zbroji dva i dva.Imati porodicu u kuci u sred noci i naci se u ovakvoj situaciji nema racionalnog odgovora nego SPASITI SVOJE.Pa da si i sam u kuci normalno bih bilo da branis sebe i svoju imovinu.Zar je trebao da dozvoli da provalnik mozda povrijedi njegovo djete ili suprugu ili nedaj boze ubije pa da onada na svakom sajtu i novinama bude vjest o pljacki usred noci i nerjesenom troduplom ubistvu.Daj nelaprdaj molim te,Sasko je NEVIN branio je svoju porodicu i nesmije se ni u jednom momentu naci u ovoj situaciji u kojoj se sada nalazi,OVO JE SRAMOTA....


Gost

#350

2013-05-24 17:40

sramota i uvreda zdravog razuma.politicari koji ovu zemlju vode su doveli do ovoga,da opljackan odgovara a da za lopove i krimialce nemaju mogunosti da ih procesuiraju. sto se mene tice covek je ispravno postupijo zajednica treba da mu je zavalna ubijo je bezumnika BEZUMNIKA i oslobodijo drustvo jedne stetocine.