Ukinimo Listu želja na Filozofskom fakultetu

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Ukinimo Listu želja na Filozofskom fakultetu


Gost

#1

2013-07-03 21:22

Treba napomenuti da prijemni za smerove nisu isti, odnosno "test znanja" obuhvata razlicito gradivo za razlicite smerove. Kako onda ljudi konkurisu na smer za ciji prijemni gradivo nisu ni spremali? Smatram da je ovo veoma, veoma los sistem, tacnije da su ljudi koji apliciraju na smerove osim Psihologije vidno osteceni.

Gost

#2

2013-07-03 23:34

Taj sistem sa listom zelja i nije tako losa ideja, ali jedino ukoliko bi se organizovao tako da uvek oni kojima je neki smer prva zelja i koji su polozili prijemni za taj smer dobiju svoja mesta, pa tek onda da se ostali regulisu, ni u kom slucaju ne remetivsi mesta onima koji bi realno trebalo da imaju apsolutnu, ponavljam APSOLUTNU prednost... U ovom slucaju to nije tako i ovakav sistem kakav je sada je los, potpuno besmislen, bezobrazan i ne fer prema onima koji su na taj nacin osteceni.

Gost

#3 Re:

2013-07-04 13:27

#2: - eto npr.ja, zbog psihologa sam pomerena za 27 mesta i sta sad ? Vecina njih ce odustati nakon prve godine, a meni se nece ispuniti zivotna zelja

 


Gost

#4 Re: Re:

2013-07-05 09:07

#3: - Re:

isti slucaj ; ]

Kelvu

#5 Re: Re:

2013-07-05 10:33

#3: - Re:

Znam kako ti je,ja 28 mesta... A jedan kaze ok upao sam na budyet al koji ce mi kurac filozofija,bila mu 5 zelja...

kiki

#6

2013-07-05 10:36

isto je i samnom. 5 mesta sam pomereena ispod crte, ali zato je iznad crte na budzetu 14 psihologa! Nepravda velika...

Gost

#7

2013-07-05 11:54

stoko ukinite peticiju
Jelena Nikolić
Autor peticije

#8 Re:

2013-07-05 12:05

#7: - stoko ukinite peticiju

 

Možeš li molim te obrazložiti zašto smo mi 'stoka'?

Zato što za razliku od nekih pokušavamo da se izborimo za ono što volimo?


Gost

#9

2013-07-05 13:27

Slazem se sa vasim misljenjem jer ja vec drugi put gubim pravo na upis na moju jedinu zelju a takodje gubim i mogucnost da se ubacim na drugi smer iako dosta ljudi ima manji broj od mene a upalo je na zelje koje sam i ja stavila.

Gost

#10

2013-07-05 15:51

!

Gost

#11

2013-07-07 10:39

Nije pravedno, jer se na ovaj nacin ne upisuju studenti koji zaista zele da studiraju na zeljenom smeru, vec se zbrinjavaju uglavnom odbaceni studenti psihologije, koji ce ili napustiti studije, ili nevoljno studirati, jer su navikli da uce po inerciji, a druga stvar koja ne valja je razlicit sadrzaj prijemnog ispita, i zaista je neverovatno da svi budu stavljeni u isti kos.
J

#12 Re:

2013-07-12 09:05

#7: -

Argumente molim, a uvrede nisu argumenti. Ni psovanje. Dakle, obrazlozeni argumenti. Evo ti primera: "Zelim da ukinete peticiju zato sto (ovde ubaciti svoje misljenje). Ja mislim da je sistem dobar zato sto (ovde ubaciti svoje misljenje)." Nadam se da ce ti ovo pomoci da naucis da se ponasas iole pristojno.

J

#13 Re:

2013-07-12 09:13

#2: -

Slazem se. Kada bi sistem omogucio ljudima da upisu i druge smerove, ali tako da ne zauzimaju mesta ljudima koji su prvobitno konkurisali, bilo bi mnogo bolje. Ove godine je na istoriji umetnosti bilo manje prijavljenih od upisne kvote, ostali su mogli bez problema da popune tih preostalih 15 mesta, nemam nista protiv. Ali 30 pedagoga i psihologa da upadnu na budzet na istoriji umetnosti, dok su oni koji su zapravo polagali prijemni za to izgurani ispod crte? Nije u redu. Ja sam pala za 12 mesta i u sustini to mi nije bitno jer sam i dalje na budzetu, ali nekome je tih 12 mesta itekako znacilo. Kako uopste neko moze da stavi ispred mene bilo koga ko je polagao drugaciji test znanja? Po kojim se to bodovima racuna? Ako su bodovi za sve isti, zasto test znanja nije isti, i zasto mi nemamo pravo da stavimo psihologiju, pedagogiju i istoriju na listu zelja? Mnogo je propusta u ovom sistemu i neophodno je da bude bar promenjen ako ne i ukinut.