Peticija- Izmestimo rostiljijadu iz centra Leskovca

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2013-09-06 16:24



Gost

#2

2013-09-06 18:20

Ja sam potpisao bez razmisljanja. Pozivam sugradjane da ucine isto a ne da kukaju iz godine u godinu kako nista ne valja

Gost

#3 Leskovačka roštiljada

2013-09-07 08:03

Mislim da na našoj roštiljijadi treba da budu isključivo štandovi Leskovačkih restorana, kakve kamiondžije, svadbarski kupus, pečenje i ostale gluposti. Majice i suveniri su ok, ali ostalo je haos... Odakle smisao roštiljijade u Leskovcu kada najviše profita odnese neko ko nije odavde? Rešize to i imate od mene potpis.

Gost

#4

2013-09-07 08:14

Ja živim u Leskovcu i zaista posle roštiljijade smrdi i glavna ulica gde se roštiljijada održava a bogami smrde i sve obližnje malo zabačenije ulice gde je neko mogo da nađe mogućnost da izvrši nuždu.

Gost

#5

2013-09-07 09:44

Dosta je smrada i odvratnosti u centru grada.
Mesto takvim odvratnostima je na nekoj livadi, a ne na gradskom asfaltu.
Pretvoriše Roštiljijadu u Bahanalijadu!!!
Milos

#6 Re: Leskovačka roštiljada

2013-09-07 10:21

#3: - Leskovačka roštiljada

slazem se,to i jeste ono sto je prvih par rostiljijada cinilo originalnim!Stariji Leskovcani pamte da je bilo samo standova sa rostiljem bez stolova i satora,da su samo leskovacki majstori radili na standovima Leskovackih vlasnika kafana i da je cena pljeskavica bila duplo jeftinija nego inace,mesokombinat je prodavao meso iz hladnjace-kamiona direktno po proizvodnoj ceni.Nazalost to je trajalo 3 ili 4 godine samo i to je ono sto treba vratiti.Opet nazalost nasa turisticka organizacija daje dozvole da se seku decija igralista i da se koriste zelene povrsine samo da bi uzeli koji sugavi dinar vise od zakupa,logicno je da treba menjati one koji taj vasar organizuju jer dok oni to vode bice gore iz godine u godinu!!!Provereno!!!


Gost

#7

2013-09-07 10:26

Pozdravljam inicijativu da se Roštiljijada preseli na Hipodrom! Na vreme je pokrenuta i očekujem da se i realizuje!

Gost

#8

2013-09-07 11:27

Hipodrom nije u vlasnistvu grada vec Vojske Srbije (koliko sam obavesten, a i dat je na prodaju zajedno sa aerodromom) tako da tamo to ne moze da se izmesti. Treba naci lokaciju koja je u vlasnistvu grada (npr kvantas) koja moze da obezbedi sanitarne uslove za njeno odrzavanje bude pristupacna posetiocima i da pritom ne remeti javni red i mir kao ni funkcionisanje saobracaja u toku njenog odrzavanja.

Gost

#9

2013-09-07 12:07

Izbacimo smrad iz grada!

Gost

#10

2013-09-07 12:14

SELJANIJA!

Gost

#11

2013-09-07 12:21

Pametno si se setio druze,samo sto ne verujem da ce je premestiti jer opstinska mafija u Leskovcu komanduje i diriguje sve pa ce tako i naci neko obrazlozenje za ovu peticiju.Meni iskreno smeta kao i mnogima i voleo bi da se premesti bilo gde.

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2013-09-07 12:44


MR

#13 Ukidanje rostiljijade

2013-09-07 12:59

Ma nek je izmeste gde hoce, samo da nije u gradu! Mogli bi cak da je presele i u Cacak ili Uzice posto su vise od pola standovi odatle :D

Gost

#14 Zoki

2013-09-07 13:44

Ne zanima me gde ce ga izmestiti!
Samo neka se gone iz Leskovca, sto dalje!

Gost

#15 Dejan

2013-09-07 15:46

Nadam se da će neko uzeti u obzir da stanari oko centra tih 7 dana dok traje manifestacija nemaju mira niti ko moze da se parkira ispred svoje zgrade a da nepričamo o vandalizmu koje se desava iz godine u godinu ima tu mnogo problema o kojim mozemo da polemisemo al nas gradonacelnik trebao bi da vidi problem koji je evidentan i da ocito postoji jer se broj posetioca stalno povecava i zato mi je i drago da je neko pokrenuo nesto i nadam se da ćemo istrajati u tome.
Veternica

#16 Marko

2013-09-07 16:10

To je dobro sto se zalazete za izmestanje Rostiljiade i centra grada, ali morate malo da prosirite vidike.
Ta manifestacija donosi velike prihode gradu, ali ne samo gradu nego i ugostiteljima, hotelierima, parking servisu, trgovcima, pa i svima nama doduse indirektno. To je jedina nedelja u godini kada leskovac ozivi.
Ne kazem da ne sveta ljudima koji zive u okolnim zgradama i da smrdi, ali ne mozete ni da sporite cinjenicu da i u toku godine smrdi u haustorima.
Hipodrom je veliki i ako bi se pregovaralo sa vojskom mozda bi se i dobilo odobrenje ali sanitarni i higienski uslovi ne dozvoljavaju da se ovolika manifestacija odrzi na tom prostoru, treba da se dovde struja za svaki stand ponaosobno, treba tako i voda sto nije ni malo jednostavno.
Moram da kazem da ste za neke tvrdnje u pravu ali za neke stvarno niste.
Ovo sto je vas 270 potpisalo ovu peticiju je zanemarljiv broj, ako ovde bude na primer 10.000 potpisa e to je vec broj koji treba razmatrati.

Gost

#17

2013-09-07 16:11

Ne mora na hipodrom, samo nek se gube da smrde van grada!
Kuler

#18 Van teme

2013-09-07 16:15

Neverovatna nepismenost vlada ovde, vidim...
Ua Roshtiljijada!

#19 Re:

2013-09-07 16:51

#17: -

Aleleuja!

Lenka

#20

2013-09-07 16:53

Ja sam resila problem sa rostiljijadom - ODSELILA SAM SE IZ CENTRA NA PERIFERIJU!!!

Gost

#21

2013-09-07 17:14

napolje!

Gost

#22

2013-09-07 18:01

Ovo bi stvarno trebalo da stupi na snagu od sledece godine.
Leskovcanin

#23 Seljacizam, gori od Guce

2013-09-07 18:16

Rostiljijada u zadnjih 5 godina ne predstavlja duh Leskovca... nekada jeste, kada je bila mala i skromna, i kada je bila bez "trbusnih plesacica" i "pevaljka". Sad je obican vasar zbog kojeg su srusili jedino normalno igraliste za decu u centru. Ni jednog leskovcanina nisam video na rostiljijadi jer im je muka tog smrada, guzve i buke... da ne pircam dalje...
бајлон

#24 Бајлон

2013-09-07 18:19

Предлог I: роштиљи-јада би требало да траје много дуже од недељу дана, рецимо 365 дана!!!???
Предлог II: да се локација одржавања мења, недељу дана центар(као до сад), па солидарност, дубочица, анчики... и тако да свима буде испод носа.....!

Gost

#25

2013-09-07 18:19

Delim svako misljenje sa autorom teksta,jer zivim u samom centru,terasa mi je iznad svih ovih ciganskih satora i vrtecih prasica....Proterajmo to sto dalje od centra grada! :))