Apel za preduzimanje mera za sprečavanje koruptivnog publikovanja

rukovodilac projekta

#51 Re: Kontola mobinga

2013-10-07 21:11

#2: Neverni Toma - Kontola mobinga

Prvi put se susrecem sa ovakvom konstatacijom. Navedite iz koje institucije dolazite, a ne ovako da iznosite generalnu ocenu.  Rukovodioci projekata apsolutno nemaju alat za ovakav vid mobinga.Imaju veliku odgovornost da se dobijena sredstva opravdaju na kraju godine. Istrazivaci su zasticeni kao nacionalni parkovi. Mora u dinar da im se isplati ono sto dobiju od ministartva,imaju apsolutnu slobodu da rade prema svojoj  akademskoj savesti a najcesce se to zloupotrebljava. Do tri meseca mogu da odsustvuju sa posla i da primaju u dinar, bez umanjenja. Nisam cula da je neki rukovodilac projekta skinuo nekog istrazivaca sa projekta i time mu ugrozio egzistenciju, zato se radujem predlogu institucionalnog finansiranja  umesto projektnog (40:60).  Privilegija je biti istrazivac i svaka cast cestitim i vrednim ljudima koji profesionalno odradjuju svoje aktivnosti a da ih rukovodilac ne podseca svakodnevno na obaveze.

tuga

#52 Re: sramota

2013-10-07 21:18

#6: reforma-promena - sramota

I ne samo to. Mentori uslovljavaju najmanje dva rada kategorije M20 , sa obaveznim dopisivanjem profesora kao estradne zvezde (cast izuzecima).

visoko obrazovanje

#53 Re: Par pitanja...

2013-10-07 21:41

#13: - Par pitanja...

Odlicno, ovo je prava slika stanja u visokom obrazovanju.

 

Crna krava

#54 Re: Re: Kontola mobinga

2013-10-07 23:03

#51: rukovodilac projekta - Re: Kontola mobinga

pa rukovodioce projekta samo moram da Vam kazem da odavno vec istrazivaci nemaju placena(tri meseca godisnje pocev od januara 2013) i necu vise da dubim ali bas slika i prilika stanja u Srbijici


Gost

#55

2013-10-09 16:49

U potpunosti podrzavam inicijativu i dodajem da bi trebalo pokrenuti slicnu inicijativu za kontrolu objavljenih udzbenika iz svih oblasti na srpskom jeziku, jer se u pojedinim slucajevima ispostavlja da su to samo neznatno izmenjene knjige stranih autora.
tuga

#56 Re: Re: Re: Kontola mobinga

2013-10-10 10:12

#54: Crna krava - Re: Re: Kontola mobinga

O cemu pricas? Verovatno si jedan od 4500 doktoranata koji su usli na projekte od kojih vecina prima platu a nije videla rukovodioca projekta od pocetka ciklusa. Upravo se taj problem analizira u Ministarstvu.

Crna krava

#57 Re: Re: Re: Re: Kontola mobinga

2013-10-10 13:31

#56: tuga - Re: Re: Re: Kontola mobinga

Na zalost nisam ::)) Ja sam jedan od onih koji pise projekte za rukovodioce projekta i poznaje i uci zakonske akte za koje vi  dobijate plate. Procitajte zakon i krajnje je vreme da pocete da zasluzujete pare koje vam ovaj napaceni narod odvaja od usta svoje dece. Ako mislite da gresim uvek i vise nego raspolozen da vam posaljem dokumentaciju koja potvrdjuje moje/vase (ne)znanje.

Naravno nije mi zelja da se svadjam samo mislim da ste me okrivili i napali bez razloga i bilo kakvih dokaza sto je svojstveno nasoj kulturi i to stvarno moramo da promenimo. Mislim da ja Vas nisam nicim uvredio niti sa Vam lepio etikete ko ste i sta ste vec Vam samo ukazao za neistinu koju ste izneli u javnost.

tuga

#58 Re: Re: Re: Re: Re: Kontola mobinga

2013-10-10 21:28

#57: Crna krava - Re: Re: Re: Re: Kontola mobinga

Zao mi je ako je tako, ali nauci da ne generalizujes stvari. Patetika je nepotrebna.Nauci da problem sa rukovodiocem projekta resavas direktno  a ne na ovaj nacin. Imaj hrabrosti.Trudi se da formiras svoj projekat a dotle postuj rukovodioca koji ti je obezbedio egzistenciju cetiri godine i odabrao da te stavi pod kapu svog imena.

KRSMAN

#59 Непознавање матерњег језика

2013-10-11 16:53

Господо,

Прво научите сопствени језик па онда дискутујте. Ако нисте могли да научите матерњи,
сумњам да се можете  бавити било каквом науком.

Serdar

#60 Re: Непознавање матерњег језика

2013-10-11 20:04

#59: KRSMAN - Непознавање матерњег језика

A sto ti to zasmeta, jado? Pa crnogorski odlicno poznajemo...

Crna krava

#61 No comment

2013-10-12 01:59

Otisli smo previse u off teme i zao mi je ako sam nekoga uvredio nije mi bio cilj naravno. Ne moze se ovako jer su problemi mnogobrojni a dobronamernih ljudi je premalo i svakim danom ih je sve manje. Srbija mora da se promeni ili ce da nestane i ovo nije floskula koja se ponavlja decenijama vec je doslo da samoga kraja.
Nemanjici su govorili ijekavicu ali nema veze to je za neku drugu temu.
KRSMAN

#62 Serdaru

2013-10-12 16:36

A đe da ga ne poznajemo, kukavče!

Gost

#63 PRAKAQSH RAUT

2020-05-11 08:44

#7: -