Ukidanje master studija kao uslova za rad u skolama

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Ukidanje master studija kao uslova za rad u skolama


Gost

#26

2013-10-19 23:30

Za rad u skoli su dovoljne osnovne studije i malo prakticnog rada! Stvarno treba ukinuti to

Gost

#27

2013-10-20 15:55

a

Gost

#28 a

2013-10-20 15:56

s

Gost

#29

2013-10-20 15:56

Daće Bog da se obavezan master ukine!

Gost

#30

2013-10-20 19:06

Pored toga sto za upis mastera ima jako malo mesta i sto je skolarina previsoka, cak i visa nego na osnovnim studijama, veliki problem je i taj sto za master traze prosek po mogucstvu visi od 8,50 a ima mnogo studenata koji imaju prosek nizi od 8, pa nemaju nikakvih sansi za master i na taj nacin su osujeceni, jer im se po tom novom zakonu diploma sa osnovnih studija ne priznaje, i prakticno im sav rad i trud sa 4 godine i vise skolovanja, pada u vodu, znaci da su najbolji samo oni koji imaju visok prosek, a ostali? Ocena nije merilo znanja. O tome treba povesti racuna i obavestiti nadlezne.
Dušan Spasić
Autor peticije

#31 Re:

2013-10-20 19:26

#30: -

To je još jedan problem...Neki studenti nisu planirali da nastave studije i vodili su se mišlju da će im četvorogodišnja diploma biti dovoljna za rad. Samim tim nisu ni ostvarili dovoljan prosek i time su im šanse za upis smanjene.

cakana

#32

2013-10-20 20:49

Koliko je potpisa potrebno sakupiti u elektronskoj peticiji da bi stigli sa zahtevom do ministarstva? Postoji li neki limit?
Dušan Spasić
Autor peticije

#33 Re: cakana

2013-10-21 06:17

#32: cakana -

Što više to bolje...U najboljem slučaju 10000, sa većim brojem potpisa možemo i da se obratimo medijima. Pored toga moramo da organizujemo i potpisivanje peticije na fakultetima širom Srbije. Limit ne postoji samo moramo da radimo na boljoj komunikaciji i organizaciji. Putem ove peticije obaveštavamo studente o oranizovanju, jer ne postoji drugi način da nadjemo studente koji su voljni da sakupljaju potpise na njihovim fakultetima i da sakupljaju potpise.

Dušan Spasić
Autor peticije

#34 Re: Re: cakana

2013-10-21 06:18

#33: Dušan Spasić - Re: cakana

Možda se čini kao mnogo ali promena se ne može da se dogodi u toku noći. Moramo svi da damo sve od sebe da bi peticija uspela.


Gost

#35

2013-10-21 10:36

Zahtevi su korektni

Gost

#36 Re: Masterflaster

2013-10-21 13:45

#9: Mister - Masterflaster

Vidim da je kod tebe pismenost velika pa ti to daje ya pravo da tako pričaš!


Gost

#37

2013-10-21 14:02

Kada sam 2010godine upisala medicinski fakultet,smer medicinska rehabilitacija,na nasem sajtu je pisalo da cemo nakon zavrsenog fakulteta imati zvanje profesor fizioterapije,ali su to vec 2011 godine promenili,tako da cemo sada biti fizioterapeuti.Smesno...Kad se kaze fizioterapeut,najcesce se misli da si zavrsio srednju skolu,a ovo je fakultet koji traje 4 godine.

Gost

#38

2013-10-21 17:01

Podržavam ovu inicijativu iz više razloga. Između ostalog, malopre sam pročitala jedan komentar u kom piše da je jedna osoba, a nažalost znamo svi da ih je mnogo takvih u našoj zemlji propustila nekoliko godina radnog staža, jer nije imala materijalnih sredstava za Master studije. Iz istog razloga su mnogi primorani da se bave drugim zanimanjem, a ne profesijom koju vole i u koju su uložili godine truda i rada u nadi da će se njome jednog dana baviti i biti ispunjeni kao ljudi. Osim toga bih predložila i peticiju za one, koji su zaposleni i u isto vreme studiraju, jer je to nekom jedini način da plati školarinu. Ne postoji zakon koji će zaposlenima zabraniti studiranje, ali ni zakon koji će ih osloboditi dolazaka na predavanja, što je često nemoguće za one, koji rade. Majka sam dvoje dece osnovnoškolskog uzrasta, studiram na državnom fakultetu i zaposlena sam. Nije mi teško da učim i da se bavim svojom decom, ali mi je teško što nemam razumevanja za obrazovanje na poslu, niti za posao na fakultetu.
Dušan Spasić
Autor peticije

#39 Re:

2013-10-21 20:22

#38: -

Slažem se tobom. Stvarno je neuviđajno od strane poslodavaca i fakulteta što nemaju razumevanja za one koje tebaju da rade, uče i prehrane porodice. Treba omogućiti vanredne studije za one koji imaju porodicu. Kao prvo iz vaspitnih razloga - deca ne smeju da se odvaju od roditelja. Drugo zbog samih roditelja koji finansijski trebaju da podnesu studije i ujedno da se odvajaju od dece. A, što se tiče propustanja prilika za rad, i samim tim stažai tu su krivi i oni koji se bave mladima i socijalnom politikom. Hoće da smanje nezaposlenost a oduzimaju prilike za rad mladima...

prevareni

#40

2013-10-22 10:13

STUDENT ŠPANSKOG JEZIKA I HISPANSKIH KNJIŽEVNOSTI
Za vreme studija
Upoznaje osnovne elemente hispanskog sveta.
Uči španski jezik sa teorijskog i praktičnog stanovišta i savladava metode i tehnike podučavanja španskog jezika kao stranog jezika.
Priprema se za nastavu u osnovnoj školi, srednjoj školi i na Univerzitetu.
Izučava špansku i hispanoameričku književnost.
Bavi se istraživačkim radom.

Po završetku studija stiče diplomu i zvanje
Profesora španskog jezika i hispanskih književnosti.
UPIS 2009/10.
hispanista

#41 Re:

2013-10-22 10:50

#40: prevareni -  

 A dobili su zvanje diplomirani filolog.SRAMOTA!A da ne govorimo o obaveznoj praksi koja nije obezbedjena.


Gost

#42

2013-10-22 12:12

Eto, baš danas odem do jedne osnovne škole da se raspitam da li im je potreban nastavnik francuskog i ostavim biografiju i ispostavi se da je skoro preminula nastavnica francuskog i da je raspisan konkurs. Popricam ja sa direktorom, dam biografiju, on mi kaže koja je procedura prijavljivanja na konkurs i pita me da li imam master, rekla sam da nemam, da sam skoro diplomirala i on mi kaze da onda ne mogu da konkurišem, traži master.. i šta mi je preostalo nego da kažem hvala i dovidjenja, besna! Eto toliko! Ode mi posao pred nosem, iako imam radnog iskustva sa decom osnovnoškolskog uzrasta, radila sam i u jednoj školi stranih jezika i bila 1,5 mesec u jednoj osnovnoj školi na zameni! Sve mi to pada u vodu, ne računa se, jer, bože moj, nemam master.
Ne razumem zašto, pre svega, za osnovnu školu treba master...dok sam ja išla u osnovnu znalo se da smo imali u celoj školi dva ili tri nastavnika sa fakultetskim obrazovanjem,a ostalo...
Dakle, eto...dolazimo do toga da mi je diploma bezvredna, da ne mogu da radim, kao da mi je izjednačena sa diplomom srednje škole...a ja zaista bez posla ne mogu da platim master, ne mogu dalje da se usavršavam ili šta već!
Dušan Spasić
Autor peticije

#43 Re: Re:

2013-10-22 12:32

#41: hispanista - Re:

Slažem se da je sramota. Problem je u nedovoljnoj saradnji onih koji kroje zakone u oblasti osnovnog, srednjeg i visokog školstva. Zbog njihovog nemara svi paštamo, a tek će biti onih koji će nam se pridružiti u mukama.

Ereb

#44 Re: Masterflaster

2013-10-22 13:18

#9: Mister - Masterflaster

Ako su ''obuceni'' ovako kao sto si ti, onda tesko nama!

master ucitelj

#45 Re: Masterflaster

2013-10-22 16:01

#9: Mister - Masterflaster

Slazem sa Vama da je nepismenost velika, sto nazalost pokazuje i Vas post.

Oprostite na komentaru, ali master studije nemaju nikakve veze sa prosirivanjem znanja i stepena strucnosti za rad sa decom. Od mastera nemamo nista, ni praksu, ni znanje, ni vecu platu (izvinjavam se, plata je veca za 6 dinara). Masterom smo samo neosnovano i nepravedno uslovljeni da damo novac i studiramo godinu dana duze od propisanog, s obzirom da nam diploma zavrsenih studija prvog stepena ne znaci nista. na stranu sto ne postoji garancija da cete se zaposliti i kada zavrsite master (da ne kazem sa ili bez mastera, sto se zaposlenja tice, isto... drugo pakovanje).

Da ne bih ponavljala, u potpunosti podrzavam peticiju iz svih razloga vec navedenih u ostalim komentarima.


Gost

#46

2013-10-22 17:48

Apsolutno se slazem sa predlozima, jer sve ovo sto se radi je samo cista manipulacija sa nama studentima od strane mocnika kojima se moze, a sve puca po nasim ledjima!!!
armagedon

#47 student

2013-10-22 17:50

Apsolutno se slazem sa predlozima, jer ovo sto rade sa nama studentima je cista manipulacija od strane mocnika kojima se moze, a sve to puca po nasim ledjima!!! Zato treba hitno nesto preduzeti po ovom pitanju, bez daljeg odlaganja, jer cekanja je bilo dosta!!!
gost

#48

2013-10-22 18:11

U Nisu se za master studije polaze prijemni ispit, a izlazak na isti kosta 10 000 dinara. Pritom je, konkretno za knjizevnost i srpski jezik u pitanju prijemni koji je nemoguce pripremiti jer literatura podrazumeva celokuno gradivo zahvaceno predhodnim cetvorogodisnjim studijama. Jer oni ne postavljaju na prijemnom normalna, osnovna pitanja, nego ona iz fusnota. Strasno! I to sve za samo 8 budzetskih mesta, a za ostalih 17 samofinansirajucih mozete da zamislite kolika je skolarina. Ovo je takva sramota, ovo je nevidjeno!

Gost

#49

2013-10-23 15:01

Zato sto je besmisleno, cemu onda bolonja?
prosveta

#50

2013-10-23 20:23

Ne znam da li je informacija dobra: izjednacavanje sa master diplomama za sve studente na doskolovavanju na uciteljskom fakultetu sve do skolske 2007-2008.godine, a svi oni koji su upisali 2009.godine uciteljski fakultet moraju da zavrse master studije...Da li je ovo tacno????? Prilikom upisa studentska sluzba nije pominjala nista.....Sta ce biti sa tim sto je pravna sluba u pojedinim skolama priznala sedmi stepen, a u pojedinim nije pa su ljudi zavrsavali master?....Kako su oni znali, a ostali ne?....Smanjice plate?....Ne razumem uopste...