Peticija Vladi Srbije da poveća broj vaspitača


Gost

#26

2014-10-26 07:47

Veci broj vaspitaca doprine boljem vo radu, a samom tim i boljem odrastanju dece.Ovmo peticijom dake sr o na znacaju ranom razvoju kao veoma vazmpm delu razvoja coveka.

Gost

#27

2014-10-27 21:31

Samo da vas pozdravim i da vam se zahvalim sto ste pokrenuli ovu peticiju,u vrticu u mom mestu hteo sam isto ovakvu peticiju da pokrenem ali sam dobio nagovestaj,vlas odnosno NAPREDNJACI u VRBASU kazu ako nastavis sa peticijom ukinuce mo jaslice i deca iz druge opstine nece moci da dolaze u nas vrtic!!!Naravno ja sam zbog sve te dece obustavio PETICIJU!!! ZALOSNO ALI OVU DRZAVU VODE NEPISMENI I BAHATI LJUDI!!!

Gost

#28

2014-10-28 18:43

Bez komentara, u svakom drzavnom vrticu u Beogradu treba grupe svesti na zakonski maksimum, a ne da u jednoj grupi bude od 35 do 40 dece sa dve vaspitacice u toku dana koje jedva da imaju deo smene, vremenski interval, gde postoji preklapanje. Strasno.

Gost

#29

2014-10-28 20:33

Oni koji nam pišu pravila i zakone a o našem poslu znaju tek toliko koliko su negde pročitali ili po slovu zakona naučili...neka dođu samo jedan dan kod mene u grupu i to da pošteno odrade...ima da pod hitno uvedu u svakom momentu po dva vaspitača...neće znati gde senalaze kad izađu iz sobe...
Vapitatač pripravik - stažista

#30

2014-10-30 19:30

U nekim vrtićima ne finansiraju ni drugog vaspitača, nego na tom mestu radi vaspitač pripravnik - stažista (godinu dana bez novčane naknade, radi sticanja uslova za polaganje stručnog ispita). Moj slučaj! Iskreno se nadam da će jednog dana biti bolje!


Gost

#31

2014-11-19 23:15

Ја сам на Вишој школи за образовање васпитача у Новом Саду дипломирала 2004. године, а 2010. на Учитељском факултету у Београду, смер за васпитаче. Све ово време у родном Крагујевцу нисам успела да добијем посао у струци, иако знам да се запослио велики број васпитачица које су покуповале дипломе у Бујановцу.


Gost

#32

2016-07-04 18:35

Pozdravljam sve koji svojim potpisom žele da doprinesu bojim uslovima za život dece i rad vaspitača.
Ja radim u vrtiću punih 35 godina i nekih promena na bolje nije bilo tokom ovih godina . Deca se i dalje u grupama gomilaju, prave se tzv. grupe i po na njih se daje treći vaspitač koji se povlači čim broj prisutne dece opadne čak i na dnevnom nivou. Pritom prostor ostaje isti.
Hvala bogu da se neko setio da o ovom problemu progovori.
Šta kažete za situaciju kad vaspitač sam treba da izvede decu napolje a vrtić nema dvorište. Izlazi se na javnu površinu i pritom treba da se pređe prometna ulica (srećom prelaz je sa semaforom). Roditelji insistiraju da se deca izvedu na vazduh a kada se pomene bezbednost samo prevrću očima.