NEPOSTOVANJE UGOVORA SE KAZNJAVA ZAKONOM

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji NEPOSTOVANJE UGOVORA SE KAZNJAVA ZAKONOM


Gost

#1

2014-04-11 22:06

nemam

Gost

#2

2014-04-11 22:10

dodala bih da su nam originali knjiga dostupni u biblioteci fakulteta, pa ne vidim zašto bi bio problem da neko ko nije u mogućnosti da kupi knjige sedi u čitaonici fakulteta i uči, zbog čeka se MORA kupiti kniga? neću ni da pominjem da su na nekim fakultetima, i državnim i privatnim, studentima knjige obezbeđene od strane fakulteta!
DeeDee

#3 za sta onda sluzi?

2014-04-11 22:38

a da i mora da se razmisli dobro - kad vec neko s faxa moze da kaze "pa mi smo privatan fax, mi mozemo sta hocemo, pa cak i da krsimo ugovor, a vi nam ne mozete nista" ili neko sa strane "oni su privatan fax, mogu sta hoce, pa cak i da krse ugovor koji su oni napravili, a mi im ne mozemo nista", trebalo bi da postavimo pitanje "za sta onda ugovor sluzi?"

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-04-12 00:46



Gost

#5

2014-04-12 06:40

Koji su oni slepci,odrali su nas za skolarinu i sada nas ucenjuju.Nas fakultet niko i ne ceni i iskreno mislim da je greska sto sam ga uopste upisala a sada na kraju jos i ovo.Bez teksta sam ostala

Gost

#6

2014-04-12 08:04

mozda ne bi bilo lose da se promeni naslov peticije, kako bi ljudi znali o cemu se radi.

Gost

#7 Re:

2014-04-12 10:26

#6: - daj ideju neku

 


Gost

#8 Re:

2014-04-12 10:27

#6: - ali mislim da svi znaju o cemu se radi jer samim ulaskom u peticiju je sve objasnjeno

 


Gost

#9

2014-04-12 11:05

Toliko o tome da drugi narusavaju njihov ugled, kad to oni sami sebi rade..
Bahatost i bezobrazluk, katastrofa..
Rose

#10 Podrzite studente sa Fps-a!

2014-04-12 17:35

PODRZITE STUDENTE KOLEGE SA FPS-A, POSTO NE MOGU DA IZLAZE NA ISPITE I KOLOKVIJUME BEZ ORIGINAL KNJIGA, I DA IH NE IZBACUJU SA PLACENIH ISPITA..

https://www.facebook.com/events/612964345457064/?ref_dashboard_filter=upcoming

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-04-12 21:19


Joka

#12

2014-04-13 09:28

Ljudi moji pa jer smo im malo para ostavili,pa sad jos i ovo?Ja kad sam upisivala prvu godinu bilo je receno da knjige ulaze u cenu a kad je dosao oktobar onda pojeo vuk magarca kolege knjige se kupuju,ajde kao ok ja sam sama sve knjige kopirala jer zasto bih davala po 6-7 hiljda po semestru za knjige koje cu koristiti 3-4 meseca.Meni je jos strasnije to sto u obavestenju stoji da neces moci da radis kolokvijum ili pratis predavanja ako nisi platio skolarinu kako mogu to da nam kazu sigurno da neko nije platio iz besvesti nego zato sto nije imao,ja sad nemam!Ja sam htela da im uplatim 45 hiljada oni ne nego moram 60 sta boje se da im necu dati ostatak,valjda mi treba da placamo kako nam odgovara u protivnom izgubice studente...I da vec 3 godine daju besplatnu prvu godinu a nama sto placamo ko magarci nisu dali ni jedan semestar dzabe mi smo im zlatne koke koje ce da placaju da bi ovi klinci upisivali dzabe...Ljudi pobunimo se i izborimo se za svoja prava,i stanimo na put ovom lopovluku koji se oteo kontroli!!!

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-04-13 11:07


Jelena

#14 Izmenite malo tekst peticije - nema kompromisa i resenja od strane nas studenata!

2014-04-13 12:39

Postovane kolege, ne trebamo ni pod razno da pristajemo na kompromis, jer nam je ovo nametnuto, pa ako prodje ok, ako ne onda ce da smisle nesto novo. Treba jasno da im se stavi do znanja da nismo budale ni mi ni nasi roditelji koji placamo obrazovanje, bez obzira da li je fakultet privatna ili drzavna institucija. Ako Ugovorom nije definisano, ne mogu da nam namecu ovakve stvari. A jos manje u sred skolske godine i u sred ispitnog roka i trenutka kada se oformio novi studentski parlament, samo budali nije jasna situacija. Ako smo mi mladi i trebamo nesto da promenimo, to cemo uraditi, prvo zarad nas samih a onda i drugih generacija koje dolaze.

Gost

#15

2014-04-13 13:34

Mislim da nema smisla i da nije lepo sa njihove strane, da u sred semestra, i u sred ispitnog roka donose odluku o NEMOGUCNOSTI PRISUSTVA KOLOKVIJUMIMA, ISPITIMA BEZ KNJIGE....
zvezdica

#16

2014-04-13 18:10

Ovo nije jedina prevara koju oni sprovode i kojom sam lično ugrožena. Jeste u pitanju privatni fakultet, i naš izbor ,odnosno moj!Pa i ovo je moj izbor da kažem šta mislim! Sloboda govora ! Njihov metod rada je prosto jasan, navući veliki broj studenata da se upišu "besplatnom prvom godinom" a onda njima manipulisati i sistematično im naplatiti tu prvu godinu duplo više. Sva sreća po mene,pa nisam student od prve godine. Druga prevara koja se tiče mene jeste da im je glavna propaganda "beneficije za zaposlene studente" - što je bio i jedan od razloga zašto sam se i upisala misleći da ću imati olakšice. Medjutim, nigde tih olakšica, samo je jedan kolokvijum bio organizovan sa posebnim terminom za zaposlene,a da ne pričam o drskosti pojedinih profesora koji su se smejali kada sam rekla da nisam mogla da dolazim redovno na predavnja i što mi baš ništa nije pomoglo što sam zaposlena. A sada još i knjige? I to platiš ispit, a ti dobiješ obaveštenje ne možeš izaći ako nemaš kod sebe orginal knjigu (koju pride pottpisuju na ispitu)Ugovor je vrlo jasan,to je jedino pravno legitimno sredstvo koje nas vezuje u smislu ispunjavanja uslova i obaveza prema njima. Sve druga je klasična manipulacija. Izgleda od strane vrlo dobre PR službe, ali malo su se zasanjali da su upravo isti studenti izučavali tu delatnost i izgleda nešto naučili! Zašto se namestiti i dozvoliti tapšaj ruke po ramenu u značenju "bravo budalo"! Nisu svesni da upravo sada nijedan student neće posavetovati brata,sestru,rodjaka,druga ,komšiju da se upiše kod njih.

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-04-13 20:55