Produzenje roka za zavrsetak studija - generacija 2006.god

M

#1 Bliska ili ista peticija već postoji (i mnogo je masovnija)

2014-06-01 20:10

Kolege, ne znam da li ste upućeni u to da je peticija koja se tiče sudbine ''starih'' studenata već odavno započeta i da je potkrepljena advokatom, zvaničnim dokumentima i prošla određene državne entitete (predsednik RS, predsednici Skupštine, Odbor za obrazovanje, nauku... itd).

http://www.peticije24.com/a/64164

Da li ste vi upisani po bolonjskom programu ili ste sa ''starog'' programa ili polubolonje/predbolonje?

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-06-01 21:18


Жика Мајстор

#3 Нема љеба од вас

2014-06-02 07:38

Е ви стари студенти, ако нисте могли за 8 година завршити факултет њива и овце су за вас! Сваке године плачете и молите за продужетак пропалице једне. И ако продуже рок књиге нећете узети па ћете касније опет тражити нови продужетак Како вас није срамота?! Неко заврши два факултета за то вријеме, неко докторира а ви само "лаламудате". Нема изговора за 8 година студирања, нема!!! За тих 8 година књиге нисте поштено узели у руке, а сад кад је истек`о рок за вас плачете, као љути сте на некога...Марш на лопату и мјешалицу олоши једни!!!
M

#4 Re: Нема љеба од вас

2014-06-02 09:32

#3: Жика Мајстор - Нема љеба од вас

Polako, majstore, srčka će te strefiti...

Ja svoje razloge znam i dovoljno su mi dobri, ti se, molim, ne mešaj.

Vidim, ni ti za osam godina nisi završio (al' važno da znaš koliko ja studiram).  ;)

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-06-02 09:51



Gost

#6 Re: Bliska ili ista peticija već postoji (i mnogo je masovnija)

2014-06-02 18:58

pravnik

#7

2014-06-02 19:00

Upisani 2006,a vodimo se na svakom fakultetu drugacije.

Gost

#8 Re: Bliska ili ista peticija već postoji (i mnogo je masovnija)

2014-06-02 19:04

#1: M - Bliska ili ista peticija već postoji (i mnogo je masovnija)

Upisani 2006,a na svakom fakultetu se drugacije vodimo.

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-06-02 23:19



Gost

#10 Re: Bliska ili ista peticija već postoji (i mnogo je masovnija)

2014-06-04 15:36

#1: M - Bliska ili ista peticija već postoji (i mnogo je masovnija)

Peticija koju spominjete se striktno odnosi samo na studente koji su po starom programu, upisani pre bolonjskog sistema.  Koliko ja vidim ova peticija ovde, se odnosi na studente koji su upisali fakultete 2006. godine, po bolonjskom programu, kojima takođe ističe rok za završetak studija septembra 2014. godine. Ti isti studenti se skoro i ne spominju, a možda su i u težoj situaciji, jer gube pravo na školovanje ukoliko ne završe u određenom roku, dok studenti po starom programu mogu preći na novi... Svaka čast "starim" studentima na organizovanoj peticiji... a najiskrenije se nadam da će se razmatrati i o bolonjcima upisanim 2006.

M

#11 Re: Re: Bliska ili ista peticija već postoji (i mnogo je masovnija)

2014-06-08 04:37

#10: - Re: Bliska ili ista peticija već postoji (i mnogo je masovnija)

Naravno, slažem se. I vama treba izaći u susret, podržavam(o) vas i želimo uspeh.

Pokušajte da stupite u kontakt s organizacijom SKONUS, zatrpajte ih imejlovima ako treba. Oni mogu da vam pomognu, poguraju stvar, pošto imaju kontakte s ministarstvom.

Predlažem da isto uradite i s prof. Stuparom. Morate biti i napadni (ne bezobrazni i bezobzirni), staviti im do znanja da se radi o sudbinama ljudi i sl.

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-06-08 16:49



Gost

#13

2014-06-26 15:33

Ljudi, ko je glavni ovde? Jel se radi nesto povodom ovoga? Je l' moze neko da mi kaze da li je na vasim univerzitetima produzen rok za bolonjce, posto se nista ne prica o njima??? Izgleda da samo starom programu produzavaju rok????

Gost

#14

2014-08-10 21:54

A ajmo ljudi potpisujte peticiju,da i nama produze godinu dana...nemojte da nas mrzi.
bolonjac zamorce

#15 Re: Sta se desava sa generacijom 2006?

2014-08-19 16:43

#14: -  

 Da li iko ima neke vesti o nama iz generacije 2006? Mi kao da ne postojimo za ministarstvo :/


Gost

#16

2014-09-05 09:13

Da li se, napokon,  zna nesto i o produzetku za generaciju 2006?


Gost

#17

2014-09-12 10:47

Zna li neko nesto za bolonjce? Produzice nam ili ne? Rok nam je do 30.9?

Pravnik

#18 Svršio u roku

2014-09-12 22:51

Šta je večiti studenti prpa. Da ste tako prpili nad knjigom dosada bi završili. Ko nije sposoban da za 8 godina završi fakultet i ne zaslužuje da dobije diplomu. Išli ste po splavovima, putovanjima, pili alkohol, ribice, zezanje e pa sve se vraća sve se plaća. Dok ste se vi zezali neko je vredno učio i završio u roku. Ja sam radio u kladionici pa kad dodjem sa posla na knjigu do kasno u noć. Sve vas treba isterati sa fakulteta, da se univerzitet već jednom očisti od lažnih i večitih studenata pa da profesori mogu da se posvete ljudima koji zaista hoće da uče.

Pticica

#19

2014-09-13 13:17

Koliko sam ja cula posto sam se raspitivala na vise fakulteta, ne postoji opcija da neko bude izbacen sa fakulteta i da mu se sve ponisti kao da nista dosad nije polagao, to je bespotrebno sirenje panike. Na fonu mogu da se podnesu molbe da se odobri produzenje roka za jos godinu dana i kako su mi rekli i u studentskoj sluzbi a i neki profesori koje poznajem, odobravace uglavnom te molbe sto vise mogu, a u najgorem slucaju, najgorem, verovatno ako je neko dao do sad tipa 3 ispita, ljude ce sad ispisati i odmah ih ponovo upisati i dati im novi broj indeksa i priznavati im sve ispite osim ako bas neki predmet nije ukinut ili potpuno promenjen, to ce se dopolagati. Na etfu takodje nece nikoga izbaciti i manje vise je ista varijanta kao na fonu samo koliko znam tamo nece biti potrebe ni da se podnose molbe. Za filoloski sam cula mada to nisam sto posto sigurna da planiraju da svim studentima upisanim 2006. dozvole da studiraju do kraja 2015. bez obzira na to koliko su ispita dosad dali. U sv.sl. takodje su mi na fonu rekli da senat univerziteta jos veca o tome sta ce s nama i do 30. ce odluciti i mozda i nama odobre da studiramo jos 2 godine, e sad ne znam koliko je to pouzdano, to mi je rekla zena u studentskoj sluzbi.

Gost

#20 SKONUS poslala dopis Vladi

2014-09-20 23:25

Izguglajte - SKONUS reagovala na Izmene i dopune Zakona o visokom obrazovanju

 


Gost

#21 Re: SKONUS poslala dopis Vladi

2014-09-21 09:35

#20: Gost - SKONUS poslala dopis Vladi 

 Al ne vidim da se konkretno pominje problem nase generacije.


Gost

#22 Re: Re: SKONUS poslala dopis Vladi

2014-09-22 12:04

#21: - Re: SKONUS poslala dopis Vladi 

 Treći zahtev na listi kratkoročnih zahteva.

Посматрач

#24 Re: Нема љеба од вас

2014-09-24 22:05


Gost

#25

2014-09-25 05:58

Ljudi jel se zna nesto za prve generacije Bolonjaca koji su upisali 2006/07 i 2007/08?

Na fakultetima nam pricaju da za nas ne vazi odluka za produzetak studija, da je ta odluka samo za generacije koje su zapocele skolovanje pre Bolonje i da nam je rok 30.9. a to je za 4 dana :(