Podrska Sasku

vera prokić

/ #962 Re: objektivno

2013-05-25 15:42

#5: different -

Ne poznajem Bogoskog. ali mi je proslog leta upao lopov u kucu..I  u istom kraju živim. I ne  radi se o tome da je ovo bilo reakcija  tipa -ili ja, ili on- nego se radi o tome da kad se NAGLO trgnes iz DUBOKOG SNA;  bunovan si, reakcije ti nisu onakve, kakve bi bile da si pri sebi. Dakle, ajde, stvarno i budi objektivan , i priznaj da je covek kad skoči iz sna-NEURAČUNLJIV. Da je bio budan i pri sebi ,verovatno ne bi toliko drastično reagovao. Dakle,da prevedem na srpski, Bogoski je kriv što se branio od lopova,  kriv je što je PROBUĐEN iz sna, kriv je što je bio NEURAČUNLJIV i BUNOVAN , kad je skoćio iz tog sna, kriv je jer je u tom trenutku bio upao u  neracionalan, STRAH, i neracionalno, instiktivno, reagovao. A reagovao je instiktivno, zato jer, kad se probudio NAGLO iz DUBOKOG sna, on NIKAKO  NIJE mogao da reaguje racionalno!!

I drugo, MNOGO VAZNIJE!!Rekoh, prošlog leta mi je upao u  kuću neki dripac.Na svu sreću, sve je dobro prošlo, jer je bio uplašen, pa pobegao.Medjutim,odgovorno tvrdim, da bih bez razmišljanja, nasrnula i uradila sve što moram ,pa i ono najgore, bagri koja  bi mi upala, jer  ,NE ŽELIM DA  ČEKAM  DA ŠLJAM  POBIJE MOJU PORODICU. A ti, kao da živiš u nekoj kutiji, nemaš pojma šta se radi, kad ovako pričaš.Ti im slobodno ponudi kolače i kiselu vodu, kad upadnu tebi u kuću.