Podrska Sasku

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Podrska Sasku


Gost

#951 Re:

2013-05-25 14:53

#15: -

Bas tako.

Trebaju nam normalniji krivicni zakoni, efikasnije pravosudje i omoguciti civilima da se zastite od kriminalaca. Da je normalna stvar da covek ima oruzije i za koje je obucen da upotrebi, kao i da mu zakon omogucava da ga potegne na kriminalca, do ovoga ne bi ni dolazilo. Covek bi izvadio pistolj, uperio provalniku lampu u oci i naredio mu da baci oruzije i da legne na zemlju. Ako poslusa odlicno, onda pozoves 192, ako ne onda pucas pa zoves 192.

Po nasim zakonima i policiskim pravilnicima mozes da se branis, ali samo za vreme trajanja napada. Navescu primer koji se desio;

Covek je usao u kafic i pucao ka dvojici ljudi, pritom jednog ranivsi u ruku. Drugi je imao pistolj, za koji je imao dozvolu za nosenje(retkost kod nas) i uzvratio vatru. Tom prilikom je napadaca pogodio sa dva metka u grudi(skolski).

I sve bi se zavrsilo normalno po lice koje je branilo svoj i zivot ljudi oko sebe, da prilikom uvidjaja nije ustanovljeno da je napadacu pistolj prazan. Tj. po nasem zakonu napad se zavrsio.

I sta je u toj situaciji covek trebalo da uradi? Da pridje da vidi model pistolja napadaca, pa da izbroji broj ispaljenih metaka, pa da ga pita da li ima rezervni okvir kod sebe...  Katastrofa nam je zakon o nuznoj odbrani!

 

Ovde javno tvrdim da cu u situaciji u kojoj zaljucim da neko pokusava da ugrozi moj ili zivot nekog od mojih najmilijih, upotrebiti sva raspoloziva sretstva i znanje da tu pretnju trajno uklonim.

 

BOLJE DA MI SUDIJA SUDI, NEGO DA ME SVESTENIK OPEVA!

 

 


Gost

#952

2013-05-25 15:02

Uz njega sam svim srcem, hitno menjati zakon, ovakvih slucajeva ce biti sve vise. Drago mi je sto je uspeo da odbrani sebe i svoju porodicu.
Mia

#953 Re: A sta bi Vi uradili ?

2013-05-25 15:11

#5: different -

Da li bi mu skuvali kafu? Dali dorucak i posle ponudili da ponese sve sto hoce? Manite se tih budalastih komentara jer ja zivim u tom kraju i znam sta se sve radi. Bice jos gore jer policija ne reaguje a znase da je ovde leglo narkomanije i kriminala.


Gost

#954

2013-05-25 15:19

Da se pod hitno promeni zakon o privatnoj svojini.
Isterajmo lopove iz kuca.Kaznite li Saska pokazacete da je
u ovoj zemlji zavladalonovo drustveno uredjenje: ANARHIJA

Gost

#955 jasa959@

2013-05-25 15:28

dom i porodica moraju biti svetinja i zato glasam za izmenu zakon
a!ja u zivotu nisam licno oduzela zivot ni piletu da bih hranila svoju decu ali bih bez razmisljanja uradila isto za odbranu bilo kog a pogotovo decjeg zivota!oni koji krenu nocu na tuje kuce i zivote moraju znati da -ko se maca laca od maca i strada-.da li je trebalo da mu skuva kaficu!?ima jos mnogo suludih zakona u ovom suludom svetu koje treba pod hitno usaglasiti sa zdravim razumom zastitom ljudi.
vidovita zorka

#956 jasa959@

2013-05-25 15:29

dom i porodica moraju biti svetinja i zato glasam za izmenu zakon
a!ja u zivotu nisam licno oduzela zivot ni piletu da bih hranila svoju decu ali bih bez razmisljanja uradila isto za odbranu bilo kog a pogotovo decjeg zivota!oni koji krenu nocu na tuje kuce i zivote moraju znati da -ko se maca laca od maca i strada-.da li je trebalo da mu skuva kaficu!?ima jos mnogo suludih zakona u ovom suludom svetu koje treba pod hitno usaglasiti sa zdravim razumom zastitom ljudi.

Gost

#957 Re: Nisi ni najmanje fer, prokletnice bezobrazni..

2013-05-25 15:30

#915: -

Kad ste prodavali sipcima i odlazili, uzimali ste i po 300.000 maraka za neku vukojebinu u kojoj ni vukovi nece da zive, niste nas pitali sta ce biti sa onima koji su ostali. 50 godina smo vas drzali na ledjima, Cak ni porez niste placali...a vi ste prodavali prodavali. I danas koristite nasu pomoc,  pa koristite i kosovovske istritucije, pa koristite i evropske institucije.. i samo kukate. Retko ko od vas da nema nekoga na zapadu i ne misli  na povratak niti da vama pomogne, ali zato kao strana Fa. otvara firme i firmice  u najzescem delu Kosova trguje sa njima.! Kako te nije sramota da pricas takve gluposti..


Gost

#958

2013-05-25 15:34

Covek koji brani svoj prag i zivote svoje porodice, ne moze biti kriv.Naprotiv, on je model svima nama kako sacuvati svoje dete i bracnog druga. Odmah, osloboditi Saska!
Bojan

#959

2013-05-25 15:38

Sektas ubio narkomana,sve receno u 3 reci

Gost

#960

2013-05-25 15:39

Ne zalazem se za zakon kao sto je u Americi jer bi to dalo prostora za ubistva koja bi se pravdala ulaskom na tudji posed.Poznavajuci nas mentalitet to ne bi bilo dobro,ali ovaj slucaj je uvod u eskalaciju ovakvih reakcija gradjana .Uvod zbog toga sto je policija i tuzilastvo ovakve slucajeve kao sto je momak koji je ubijen,na zalost, svojom zaslugom napravila.Zbog neprocesuiranja sitnih kradja,sitnih,do sto evra dat je signala da moze da se upada u tudje posede ....Ovo na zalost nece biti usamljen slucaj .O narkomanskim zavisnicima ce se tek cuti a koliko su sve vlade brinule o tom problemu pa i ova sada posledice su neizbezne.

Gost

#961

2013-05-25 15:41

nema se ovde sta ni prokomentarisati
vera prokić

#962 Re: objektivno

2013-05-25 15:42

#5: different -

Ne poznajem Bogoskog. ali mi je proslog leta upao lopov u kucu..I  u istom kraju živim. I ne  radi se o tome da je ovo bilo reakcija  tipa -ili ja, ili on- nego se radi o tome da kad se NAGLO trgnes iz DUBOKOG SNA;  bunovan si, reakcije ti nisu onakve, kakve bi bile da si pri sebi. Dakle, ajde, stvarno i budi objektivan , i priznaj da je covek kad skoči iz sna-NEURAČUNLJIV. Da je bio budan i pri sebi ,verovatno ne bi toliko drastično reagovao. Dakle,da prevedem na srpski, Bogoski je kriv što se branio od lopova,  kriv je što je PROBUĐEN iz sna, kriv je što je bio NEURAČUNLJIV i BUNOVAN , kad je skoćio iz tog sna, kriv je jer je u tom trenutku bio upao u  neracionalan, STRAH, i neracionalno, instiktivno, reagovao. A reagovao je instiktivno, zato jer, kad se probudio NAGLO iz DUBOKOG sna, on NIKAKO  NIJE mogao da reaguje racionalno!!

I drugo, MNOGO VAZNIJE!!Rekoh, prošlog leta mi je upao u  kuću neki dripac.Na svu sreću, sve je dobro prošlo, jer je bio uplašen, pa pobegao.Medjutim,odgovorno tvrdim, da bih bez razmišljanja, nasrnula i uradila sve što moram ,pa i ono najgore, bagri koja  bi mi upala, jer  ,NE ŽELIM DA  ČEKAM  DA ŠLJAM  POBIJE MOJU PORODICU. A ti, kao da živiš u nekoj kutiji, nemaš pojma šta se radi, kad ovako pričaš.Ti im slobodno ponudi kolače i kiselu vodu, kad upadnu tebi u kuću.


Gost

#963

2013-05-25 15:43

haos bate

Gost

#964

2013-05-25 15:49

Zao mi je nesrecnika,koji je izgubio zivot. Ali privatno vlanistvo je svetinja.

Gost

#965

2013-05-25 15:55

Komentar je suvišan.Uđe ti budaletina u kuću i ti ,kao,treba da ga pustiš i ćutiš.Strašno.Biće još strašnije ako čovek završi u zatvoru zbog besprizornog krimosa.Žao mi je svakog živog stvora,ali se ponekad upitam da li treba?Oj,Srbijo,među narodima...

Gost

#966

2013-05-25 16:00

Ja poznajem Saska i njegovu suprugu godinama i znam da su posteni ljudi. U mojim su mislima i nadam se da ce zakon u Srbiji biti na strani postenog coveka.

Gost

#967

2013-05-25 16:17

Ne može biti kriv onak ko je branio svoju porodicu u stanu! Sloboda za Saska!
anci

#968 Re:

2013-05-25 16:24

#4: Pravda -

branio je svoje...sloboda...

Sone

#969

2013-05-25 16:26

!

Gost

#970

2013-05-25 16:30

Nadam se da ce biti oslobodjen, jer bi svako, na njegovom mestu, isto uradio!

Gost

#971

2013-05-25 16:32

Ko god da ti dira u porodicu i privatno vlasnistvo, treba ga koknuti.

Gost

#972

2013-05-25 16:32

Svako normalan bi to isto uradio i zastitio svoju porodicu !!!!!

Gost

#973

2013-05-25 16:32

Muka mi je od svega
Mario

#974 Re:

2013-05-25 16:42

#959: Bojan -

Kako je sve lakše kada možeš etiketirati ljude.


Gost

#975 Re: Re:

2013-05-25 16:49

#788: zlirajko - Re:

Ta ti filozofija ne pije vodu.Svako treba da razmislja o svom zivotu.Nije imao sta da trazi kod Sase u kuci.I otkud ti znas ko je za cijim zivotom posegnuo a po svemu sudeci on je posegnuo za Sasinim zivotom.Nije Sasa otisao kod njega u kucu vec je bilo obratno.Verovatno je on i napao Sasu i ko ga sisa dobio je po zasluzi.Kada bi cesce ginuli manje bi bilo lopova, razmislili bi da li ce krasti i pljackati jer ko zna...?