Podrska Sasku

Quoted post


Gost

#951 Re:

2013-05-25 14:53

#15: -

Bas tako.

Trebaju nam normalniji krivicni zakoni, efikasnije pravosudje i omoguciti civilima da se zastite od kriminalaca. Da je normalna stvar da covek ima oruzije i za koje je obucen da upotrebi, kao i da mu zakon omogucava da ga potegne na kriminalca, do ovoga ne bi ni dolazilo. Covek bi izvadio pistolj, uperio provalniku lampu u oci i naredio mu da baci oruzije i da legne na zemlju. Ako poslusa odlicno, onda pozoves 192, ako ne onda pucas pa zoves 192.

Po nasim zakonima i policiskim pravilnicima mozes da se branis, ali samo za vreme trajanja napada. Navescu primer koji se desio;

Covek je usao u kafic i pucao ka dvojici ljudi, pritom jednog ranivsi u ruku. Drugi je imao pistolj, za koji je imao dozvolu za nosenje(retkost kod nas) i uzvratio vatru. Tom prilikom je napadaca pogodio sa dva metka u grudi(skolski).

I sve bi se zavrsilo normalno po lice koje je branilo svoj i zivot ljudi oko sebe, da prilikom uvidjaja nije ustanovljeno da je napadacu pistolj prazan. Tj. po nasem zakonu napad se zavrsio.

I sta je u toj situaciji covek trebalo da uradi? Da pridje da vidi model pistolja napadaca, pa da izbroji broj ispaljenih metaka, pa da ga pita da li ima rezervni okvir kod sebe...  Katastrofa nam je zakon o nuznoj odbrani!

 

Ovde javno tvrdim da cu u situaciji u kojoj zaljucim da neko pokusava da ugrozi moj ili zivot nekog od mojih najmilijih, upotrebiti sva raspoloziva sretstva i znanje da tu pretnju trajno uklonim.

 

BOLJE DA MI SUDIJA SUDI, NEGO DA ME SVESTENIK OPEVA!

 

 

Odgovori

Re:

#1028 Re: Re:

2013-05-25 19:32:49

#951: - Re:

OVO NA KRAJU   ZLATA VREDI!!!!