Peticija Vladi Srbije da strogo zabrani decije prosjacenje


Gost

/ #45

2013-08-22 09:27

Ovo je veoma dobra ideja, ali cu Vam ispricati ono sto sam ja dozivela proslog meseca u Beogradu ispred crkve Sv. Marka.
Prisustvovala sam jednom vencanju u pomenutoj crkvi. Kad smo izasli napolje posle vencanja, sjatila se jedna grupa Roma prosjaka trazeci novac. Medju njima je bila jedna mlada devojka, skoro devojcica, sa bebicom u narucju od svega pet-sest meseci po mojoj proceni, sa kojom je histericno vitlala trazeci novac, nasrtala na goste i same mladence.
Majka sam troje male dece, i doslo mi je da placem, ne zato sto nama kvari dogadjaj, nego sto onako tretira ono jadno detence, koje nije cak ni plakalo po onom vrelom danu u narucju jedne polulude prosjakinje koja ga nosi kao neku krpenu lutku. Pomislila sam slomice mu vrat.
Taj momenat je prosao, otisli smo na splav da proslavimo pomenuto vencanje i na parkingu ispred splava naidjemo na policijsku patrolu. Ispricali smo sta se sve izdesavalo i znate sta su nam odgovorili?
"Da, svakodnevno primamo prijave, ali ne mozemo da delujemo, jer su Romi i zasticeni su deklaracijom o ljudskim pravima itd..."
E, onda mi se zgadilo bas sve!
Gde su ljudska prava za te jadne dusice, nezasticene, u rukama kriminalaca i bandita?
Treba da se stidi drzava Srbija zbog ovoga, i ja se sad pitam da li je samo nesposobna da resi ovaj problem ili je, ne daj Boze, ne zelim ni da poverujem u to, ucesnik. Ucesnik tako sto prihvata i odobrava ovakvu vrstu kriminala, jer vec svi dobro znamo ko su prosjaci i ko stoji iza njih.
Hvala.
S postovanjem,
Sanja Lekic.