PETICIJA: STOP UBIJANJU NAPUŠTENIH PASA!


Gost

/ #886

2013-12-29 12:36

Imam 70 godina od svoje 30 godine sam vlasnik pasa. Samo prva dva su bili "rasni" dakle do danas za 40 godina imao sam mislim sedam i uglavnom po dva. Otada sam uzimao pse sa ulice a nekoliko sau uzeli i moji prijatelji. Poslednjih godina sam imao dva psa i mačku koja danas ima 17 godina. Naravno i ona je nađena kao slepo mače na ulici. Svi su se uvek slagali. Zaključak, psi sa ulice su mnogo patniji i disciplinovaniji nego tkzv. rasni psi. Hranim nekoliko pasa u okolini ulice gde stanujem i to mi čini veliko zadovoljstvo. Očajan sam kada čujem za primere mučenja životinja. Ne želim nikome zlo, ali bih tim neljudima koji ksape životinje odredio najstrožije kazne i prinudan rad u korist životinja. Čovek koji može činiti takvo zlo životinji spreman je to isto raditi i ljudima. Uostalom to se pokazalo u ovim poslednjim ratovima. Smatram da je lov nešto što treba zabraniti, jer lovci nisu ništa drugo nego kasapini u rukavicama. Kada vidim negde lovaćke trofeje po zidovima, momentalno napuštam to mesto.
Smatram da ne postoji opravdanje za legalizovano ubijanje jelena, srna, zečeva, lici, vukova i medveda i drugih životinja u lovu. Sve je to zločin protiv prirode. Uzmite neku napuštenu životinju sa ulice, ona će vam promeniti život i oplemeniti vas. Hvala Bogu da sam i ja usrećio životinje koje sam imao. Budimo dobri ljudi, jer biti samo čovek ne znači da si i dobro biće.