Zaustavite medijski teror i tabloIDIOTizaciju Srbije

Jelena Tinska
Gost

/ #91

2014-01-04 08:32

Ovako imam penziju 30.000 dinara.Hvala Bogu radim sa strane.Ako se razbolim nemam nikakvu perspektivu.Nedavno sam dobila od Ministarstva za kulturu novac za deo honorara za drugo izdanje moje knjige "pogresno procitano".Ugovor su potpisali Ministar Petkovic i izdavac Danikov.No Danikov je iznenada umro.Ja sam nasla novog izdavaca.Novac je dakle odobren za mene.No sadasnji ministar Tasovac mi je porucio preko sefa kabineta, da konkurisem opet.Kad sam trazila da me primi, odgovor iz kabineta je bio da ne moze da me primi "zbog unapred zakazanih brojnih obaveza".Nije pisalo da ne moze sada..ili ne moze do januara..ili..ili...NE.pisalo je NE MOZE...Pa lepo..Ministar za Kulturu je na tom polozaju zbog poslenika kulture.Takodje se ne zna gde je novac koji je odobren za Jelenu Tinsku? Gde je otisao ako nije bilo novog konkursa?
Takodje Ministar Tasovac je ukinuo nacionalne penzije.Zelim nesto da objasnim na ovom mestu.
Ako se pazljivo procita odluka Vlade Srbije kojom se uvode nacionalne penzije u kulturi, videce se da ta odluka nikada nije promenjena, a poslednjih godina jeste nakaradno primenjivana.
Ona nije donesena da bi bili nagradjivani multimilioneri i da bi bila neciji orden ili statusni simbol. I predlagac i onaj ko je doneo odluku, dakle Vlada, imali su nameru da pomognu umetnike koji imaju male penzije i zive ispod proseka.
No,ovo je najbolji dokaz kako kod nas i kada se uradi nesto sto treba, postupamo potom onako kako ne treba, odnosno kako se dobra namera izvitoperi vremenom u njenu sustu suprotnost.Dakle, trebalo bi predociti citaocima odluku, odnosno uredbu o uvodjenju nacionalnih penzija iz 2006.god.,pa neka je onda ova Vlada promeni! I PRIMENI!Toliko
I za kraj ovu izjavu sam dala novinaru koji me me intervjuisao..ali list nije hteo da objavi jer ga finansira SNS.O cemu mi pricamo..Jelena Tinska