PETICIJA PROTIV GRADNJE SPORTSKE HALE ZA ZVEZDU I PARTIZAN

Gradjanin

/ #8

2014-04-06 02:38

Imam sina (14 godina) iz braka sa Italijankom, koji zivi sa majkom, posle naseg razvoda, i dolazi u Beograd kad god ima neki raspust ili neradni praznik, i obozava ovaj grad. Proputovao je sa mnom i sa suprugom pola zemaljske kugle, i obicno kada smo u nekoj zemlji obidjemo glavne muzeje i mesta od kulturnog znacaja ne bi li se upoznali sa istorijom i kulturom zemlje u kojoj boravimo. Ja vec godinama ne znam da objasnim svom detetu zasto u jednoj od zemalja, ciji pasos ima, i smatra drugom domovinom, ne postoji slican muzej! Stid me je i sramota pred rodjenim detetom! Smatram da su oni, koji su vec par decenija aktivno ucestvovali u rusenju Beograda i njegove istorije i kulture kad god je nekom politicaru stajao pravo ujutru (surova realnost) i trebalo mu je da pokaze onim drugima koliko je mocan, na poslednjem mestu prioriteta za bilo kakva novcana izdavanja ovog grada, a na kraju krajeva i svih poreskih obaveznika ove Republike.
Kada me ova dva, Beogradska mafijaska, giganta uvere da kulturoloski doprinose vise nego jedan nacionalni iliti narodni muzej, ja cu se saglasiti sa davanjem novca za ove potrebe. Na zalost, ono sto se trazi od nas je da finansiramo bure bez dna, a ja necu vise da ih finansiram, hocu da moje dete nauci da u njegovoj drugoj domovini postoji ta kultura i ta istorija!!! Za mog zivota, cirka 40 godina, dobra od ova dva kluba video nisam, a zla - na pretek, i ne vidim zasto bih im ja dizao nekakve hale! Privatizovati i naka sami grade, dosta vise od nas!