PETICIJA PROTIV GRADNJE SPORTSKE HALE ZA ZVEZDU I PARTIZAN


Gost

#1

2014-04-04 12:23

Sport je nastavak rata drugim sredstvima...narocito popularni - odnosno, komercijalni sport! Fasizam i sport su najblizi i po cilevima i po rezultatima! Zato svako ulaganje zajednickog noivca u komercijalni sport je drzavni kriminal!

Gost

#2

2014-04-04 13:21

ima mnogo vise potrebnijih objekata Beogradu....recimo,koncertna dvorana,nova opera,nova zgrada filharmonije,obnoviti i otvoriti muzeje.A ne neke sportske hale.

Gost

#3

2014-04-05 06:05

novac treba trositi za nauku, za promociju mladih i uspesnih strucnjaka, srpskih velikana poput Milankovica, Tesle, Pupina, Mileve Ajnstajn i mnogih drugih ,,,


Gost

#4 Stadioni, hleba i igara

2014-04-05 10:05

Volin sport i upraznjavam fizicku kulturu sve verujuci da je u zdravom telu zdrav i duh! Pratim sport, ali ispred stavljam kulturne i duhovne vrednosti. Znam kad je i kako pravljen Zvezdin stadion. Kod nas su favorizovani timovi od kad znam za sebe. Treba izbalansirano pogledati sta je pece i vaznije. Pokrivanje Zvezdinih pokradenih 44 miliona, ne znam cime se moze opavdati, ali od tada Zvezda jurisa sa sjajnim rezultatima, a Partizan gubi primat u besparici. O tome valja da brinu pozvani za to. Teokarovic

Gost

#5

2014-04-05 13:10

Prvo da uredimo skole, bolnice, decje ustanove, da ulice budu bezbednije, da se pesaci ne provlace izmedju automobile, da se urede fasade opasne po zivot, a onda neka na red dodje I gradnja sportske hale za Zvezdu i Partizan!
Slobodanka Ast

Gost

#6

2014-04-05 15:29

Grozno je što muzeji ne rade, što ustanove kulture morju da sprovode javne nabavke da bi angažovali glumce ili muzičare, što zdravstvene ustanove nemaju opremu... Ali škole NE MOGU da biraju između plata i krova, to prosto ne funkcioniše tako. Plate daje ministarstvo,dakle republika, a popravku krova finansira grad i ne mogu se sredstva namenjena za jedno trošiti na drugo.Ova proizvoljnost u saopštenju umanjuje relevantnost celog teksta. Izmenite. Komentar možete i izbrisati, peticiju sam potpisala. Održavanje objekata škola, opremanje i nastavnim sredstvima i elektronskom opremom i stručno usavršavanje u nadležnosti je grada. S. M.

Gost

#7

2014-04-05 18:02

U starom Rimu su narodu davali hleba i igara.Sa ovakvom podelom ono malo novca koji drzava ima ostace nam samo igre koje se ne jedu!
Gradjanin

#8

2014-04-06 02:38

Imam sina (14 godina) iz braka sa Italijankom, koji zivi sa majkom, posle naseg razvoda, i dolazi u Beograd kad god ima neki raspust ili neradni praznik, i obozava ovaj grad. Proputovao je sa mnom i sa suprugom pola zemaljske kugle, i obicno kada smo u nekoj zemlji obidjemo glavne muzeje i mesta od kulturnog znacaja ne bi li se upoznali sa istorijom i kulturom zemlje u kojoj boravimo. Ja vec godinama ne znam da objasnim svom detetu zasto u jednoj od zemalja, ciji pasos ima, i smatra drugom domovinom, ne postoji slican muzej! Stid me je i sramota pred rodjenim detetom! Smatram da su oni, koji su vec par decenija aktivno ucestvovali u rusenju Beograda i njegove istorije i kulture kad god je nekom politicaru stajao pravo ujutru (surova realnost) i trebalo mu je da pokaze onim drugima koliko je mocan, na poslednjem mestu prioriteta za bilo kakva novcana izdavanja ovog grada, a na kraju krajeva i svih poreskih obaveznika ove Republike.
Kada me ova dva, Beogradska mafijaska, giganta uvere da kulturoloski doprinose vise nego jedan nacionalni iliti narodni muzej, ja cu se saglasiti sa davanjem novca za ove potrebe. Na zalost, ono sto se trazi od nas je da finansiramo bure bez dna, a ja necu vise da ih finansiram, hocu da moje dete nauci da u njegovoj drugoj domovini postoji ta kultura i ta istorija!!! Za mog zivota, cirka 40 godina, dobra od ova dva kluba video nisam, a zla - na pretek, i ne vidim zasto bih im ja dizao nekakve hale! Privatizovati i naka sami grade, dosta vise od nas!


Gost

#9

2014-04-06 09:38

Lista prioriteta
1.Bolnice, porodilišta...
2.Škole, vrtići
3. Vodovod (recimo u Zrenjaninu)
nek neko nastavi po sopstvenom izboru

Gost

#10

2014-04-06 11:45

Ovo nije EFEKTIVAN, već E F I K A S A N način da se ovako nešto objavi, kao PRVO.

Nedopustivo je kad se zna kakav nam je ŠKOLSKI SISTEM, gde nam je ZDRAVSTVO, šta se DEŠAVA sa MUZEJIMA, gde je TRADICIJA - od LEPENSKOG VIRA, VINČE koju DECENIJAMA "guta BLATO DUNAVA, gde je SMEDEREVSKA TVRĐAVA, najveća takvog tipa u toj dekadentnoj Evropi a KULTURA - gde su NAŠI POZNATI GLUMCI...U KOM PRAVCU IDU NAŠU MLADI LJUDI...

Gost

#11

2014-04-06 17:41

Dio djetinjstva proveo u BG , ETŠ " Nikola Tesla " završio u BG , JNA služio na Banjici ..prisustvovao izgradnji stadiona Zvezde ...... međutim IMA PRIORITETA ...
Pedja
Gost

#12

2014-04-06 19:02

Iz Makedonije sam. Volim sport, Zvezdas sam ,ali ipak msilim da treba pre potrositi na druge vaznije projekte. Da,  ne zivim tamo ali imam rodbinu cesto podjem tamo, imam srpsko drzvljanstvo a i ovde se ostvaruju neki cudni i nepotrebni projekti tako da znam kako je . pozzz

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-04-06 22:23



Gost

#14

2014-04-07 12:08

U potpunosti podržavam inicijativu da se rasploživi novac utroši pasmetnije - za unapređenje zdravstva, prosvete i kulture. Miodrag Ilić

Gost

#15

2014-04-07 18:34

Slažem se sa tekstom peticije i nemam šta tome da dodam. Sve je jasno.

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-04-08 15:26


...

#17 Оставимо дрвеће на миру

2014-07-29 19:27

Београду фали зеленило и паркови.Бетона и ружне архитектуре има и превише.