Peticija za formiranje Policije za zastitu zivotinja u Srbiji

Sofija
Gost

/ #1235

2014-06-07 23:15

Mislim da je ovo Srbiji neophodno.


Imam nesrecu da zivim u Vojvodini, gde se godinama vrsila masovna eutanazija napustenih pasa, dok su ih po selima ustreljivali iz pusaka, dakle sve sto hoda po selu, ne pitajuci da li je pas vlasnicki ili lutalica. Da li je sada isto ne znam, ali barem zvanicno niko ne priznaje da se psi eutanaziraju.  Istina, cesto se pojavljuje otrov na zelenim povrsinama, koji "neko" organizovano ostavlja na prostoru celog NS, a necu ni da pominjem mrtve kucice, koje svakodnevno nalaze u kontejnerima i misteriozno nestajanje ulicnih pasa...


Cak sam, kao neko ko se individualno bavi zastitom, hranjenjem i udomljavanjem zivotinja, dobijala i pretnje, pa i izmisljene prijave od strane policije prekrsajnom sudu... Kako je to moguce?!  Pa, zato sto su izvesni predsednici skupstine stanara pojedinih zgrada u dosluhu s potplacenim policajcima zeleli da me oteraju sa "svoje teritorije", jer ne podnose zivotinje, a ni nas koji ih hranimo.

Mnogo godina hranim napustene pse i macke i pri tome dozivljavam nevidjene neprijatnosti i sikaniranja, pa i fizicke napade sam imala "srecu" da dozivim.  Iracionalna netrpeljivost prema zivotinjama je dosla dotle da su pojedinci poceli da sami sebe ujedaju vilicama uginulih pasa!!!  Policija bi imala za cilj da reaguje i na zlostavljanja zivotinja, na povredjene i zivotinje na ulici koje su u kriticnom stanju, a i da zastiti nas, koji ih hranimo, lecimo, stitimo... tako da je ovakva policija neophodna Srbiji!!!

Masovna je pojava i da vlasnici drze u dvoristu zivotinje koje ne hrane, cak ih ni vodom ne poje, a druge potrebe zivotinja necu ni da pominjem!   Trenutno hranim desetak tudjih macaka (pored njih ima i nekoliko malih macica, koji ne izlaze iz dvorista kuce) i dozivljavam da vlasnica, koja je u pocetku s odobravanjem gledala na to sto ih hranim, valjda iz straha da cu je prijaviti za nebrigu, tacnije zlostavljanje gladju i zedju (to je moja pretpostavka, ako nije tako, onda su postupci maloumne osobe!), pocela da baca hranu koju im donosim i ostavljam napolju, pa cak i da vodu prosipa - po ovoj vrucini!

Osecam da cu se tesko izboriti sama s ovim problemom, tim pre sto mace nisu sterilisane i sve ce ih vise biti iz dana u dan... Ako postoji neko iz Novog Sada ko ima gde da zbrine barem neke od ovih maca (neki salas ili vece dvoriste), pomoci cu hranom, oko sterilizacije i svega.  Bitno je samo da se sklone od te maloumne osobe! Moguce je da cu se uskoro odseliti i ne zelim da razmisljam da li ce one preziveti.  Mlade su, lepe, mozete doci da ih vidite.  Stalno izlaze napolje u potrazi za hranom, love skakavce i sve sto mogu...

Humani interesenti neka se jave ovde, a posle cemo razmeniti mail-adrese.