Peticija za formiranje Policije za zastitu zivotinja u Srbiji


Gost

#1226

2014-04-01 19:14

Veliki sam ljubitelj zivotinja. Postujem i suprotna misljenja. Ali ne mogu razumeti zlostavljanje, maltretiranje, sakacenje bilo kog zivog bica.

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-04-01 19:26



Gost

#1228

2014-04-22 13:19

Svedoci smo sve brutalnijeg odnosa prema napustenim zivotinjama - odsecene sape, spaljene kuce, obesene mace...nema kraja nabrajanju ovakvih primera. Nas odnos prema nemocnim zivotinjama koje ne znaju i ne umeju same da se brane, a beskrajno nam veruju, govori o nama samima kakvi smo. Pomozimo im!

Gost

#1229

2014-05-13 17:03

Samo napred!

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-05-13 17:57



Anonymous

#1231

2014-05-18 19:42

nema mature

Anonymous

#1232 :)

2014-05-18 19:43

:D

Gost

#1233

2014-05-18 20:41

Imam 13 godina i mastam o tome da otvorim "POLICIJU ZA ZASTITU ZIVOTINJA" ... Najvise na svetu bih volela da se otvori tako nesto jer je nasim najboljim prijateljima odnosno zivotinjama potrebno tako nesto , treba da se borimo za njihova prava !
I oni su ziva bica ! Ne smemo nikad maltretirati lutalice , trebamo im pomoci UVEK , dati im hrane , vode ! I ako mozemo udomiti ih !

Sada im je najteze zbog ovih poplava !

Gost

#1234

2014-05-18 20:46

! ZASLUZILI SU !
Sofija
Gost

#1235

2014-06-07 23:15

Mislim da je ovo Srbiji neophodno.


Imam nesrecu da zivim u Vojvodini, gde se godinama vrsila masovna eutanazija napustenih pasa, dok su ih po selima ustreljivali iz pusaka, dakle sve sto hoda po selu, ne pitajuci da li je pas vlasnicki ili lutalica. Da li je sada isto ne znam, ali barem zvanicno niko ne priznaje da se psi eutanaziraju.  Istina, cesto se pojavljuje otrov na zelenim povrsinama, koji "neko" organizovano ostavlja na prostoru celog NS, a necu ni da pominjem mrtve kucice, koje svakodnevno nalaze u kontejnerima i misteriozno nestajanje ulicnih pasa...


Cak sam, kao neko ko se individualno bavi zastitom, hranjenjem i udomljavanjem zivotinja, dobijala i pretnje, pa i izmisljene prijave od strane policije prekrsajnom sudu... Kako je to moguce?!  Pa, zato sto su izvesni predsednici skupstine stanara pojedinih zgrada u dosluhu s potplacenim policajcima zeleli da me oteraju sa "svoje teritorije", jer ne podnose zivotinje, a ni nas koji ih hranimo.

Mnogo godina hranim napustene pse i macke i pri tome dozivljavam nevidjene neprijatnosti i sikaniranja, pa i fizicke napade sam imala "srecu" da dozivim.  Iracionalna netrpeljivost prema zivotinjama je dosla dotle da su pojedinci poceli da sami sebe ujedaju vilicama uginulih pasa!!!  Policija bi imala za cilj da reaguje i na zlostavljanja zivotinja, na povredjene i zivotinje na ulici koje su u kriticnom stanju, a i da zastiti nas, koji ih hranimo, lecimo, stitimo... tako da je ovakva policija neophodna Srbiji!!!

Masovna je pojava i da vlasnici drze u dvoristu zivotinje koje ne hrane, cak ih ni vodom ne poje, a druge potrebe zivotinja necu ni da pominjem!   Trenutno hranim desetak tudjih macaka (pored njih ima i nekoliko malih macica, koji ne izlaze iz dvorista kuce) i dozivljavam da vlasnica, koja je u pocetku s odobravanjem gledala na to sto ih hranim, valjda iz straha da cu je prijaviti za nebrigu, tacnije zlostavljanje gladju i zedju (to je moja pretpostavka, ako nije tako, onda su postupci maloumne osobe!), pocela da baca hranu koju im donosim i ostavljam napolju, pa cak i da vodu prosipa - po ovoj vrucini!

Osecam da cu se tesko izboriti sama s ovim problemom, tim pre sto mace nisu sterilisane i sve ce ih vise biti iz dana u dan... Ako postoji neko iz Novog Sada ko ima gde da zbrine barem neke od ovih maca (neki salas ili vece dvoriste), pomoci cu hranom, oko sterilizacije i svega.  Bitno je samo da se sklone od te maloumne osobe! Moguce je da cu se uskoro odseliti i ne zelim da razmisljam da li ce one preziveti.  Mlade su, lepe, mozete doci da ih vidite.  Stalno izlaze napolje u potrazi za hranom, love skakavce i sve sto mogu...

Humani interesenti neka se jave ovde, a posle cemo razmeniti mail-adrese.

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-06-08 16:49


Sofija
Gost

#1237

2014-06-08 21:24

Dakle, moram ovo napisati javno, kako bi neko reagovao, ukoliko mi se nesto desi.

Veceras je vlasnik macaka, kojem savest nije cista i koji se plasi prijave, izasao iz kuce i mene, koja sam macke hranila na ulici, krenuo da fizicki napadne, a njegova zena mi je (nakon objasnjenja da macke nisu njihove - suprotno onome sto je govorila ranije!) pretila da mi mogu svasta uraditi i da ja jos ne znam kakve oni imaju veze... Posude s hranom su pobacali, iako ja uredno sve odnesem, kad nahranim macke.

Dakle, te siledzije (sa svojim zapostavljenim i vecno gladnim mackama!) zive u Novom Sadu, Hopovskoj ulici, sami pocetak, kad se ide iz Ul.Mise Dimitrijevica. Tu imaju i radnju, prodaju jaja bez fiskalnih racuna, uzgred budi receno.

Nadam se da ce neko od udruzenja koja brinu o zivotinjama iz Novog Sada preuzeti brigu o macama  (ima ih 8-9 plus macici, koji ne mogu izaci iz dvorista)!  Ili savesni pojedinci...  Sto vise ljudi bude dolazilo da hrani mace, to bolje, u svakom smislu!...

Ovo je moj apel svima, koji mogu pomoci bilo kako macama!!!

 

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-06-09 15:27



Anonymous

#1239

2014-06-15 00:58

Ajmo, prosirite peticiju, saljite svima koje znate

Gost

#1240

2014-06-24 06:14

Potrebna je policija za zaštitu životinja, suviše ima loših ljudi..... jadne životinje

Gost

#1241

2014-06-24 07:51

zastititi zivotinje po svaku cenu i one imaju dusu

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-06-24 10:30



Gost

#1243

2014-06-24 12:32

Krajnje je vreme da se učini nešto konkretno po pitanju zaštite prava životinja! Krajnje alarmantno dokle je došla situacija u Srbiji! Nedužna bića stradaju,a zločinci ostaju nekažnjeni za svoja zlodela. Dokle više? STOP NASILJU NAD ŽIVOTINJAMA!

Gost

#1244

2014-06-24 12:44

u svim drzavama postoji ovakva policija koja stiti zivotinja. treba da bude i u Srbiji! Hvala!

Gost

#1245

2014-06-24 12:44

Krajnje je vreme da se stane na put bahacenju i izivljavanju nad neduznim bicima...

Gost

#1246

2014-06-24 12:50

uz svu podrsku;nazalost iskustvo i sa postojecim MUP-om je vise negativno nego pozitivno;od mita i korupcije....sto blize vrhu...sve je vece....bar u NS;policije bilo ono par dana pred izbore... posle vise se vidi ulicama grada, pasa lutalica nego policijaca,,,,pa imam skepsu da i ovo nebude meka za zaposljavanje familije i clanova partije,,,popout; parking servisa,odzacara....i ostalog!!!!!

Gost

#1247

2014-06-24 12:55

konacno neko da se seti

Gost

#1248

2014-06-24 13:01

Krajnje je vreme da se osnuje organ koji ce da stiti zivotinje od zlostavljanja bilo kakve vrste. Dok god niko ne odgovara, nista se nece promeniti.

Gost

#1249

2014-06-24 13:07

DAJ BOZE da uspemo <3

Gost

#1250

2014-06-24 13:08

Zastiti ove divne zivotinje od zlih ljudi.