Peticija za smenu direktora KCNS, dr Andreja Fajgelja

Quoted post

Правна страна

#31 Ако смо секуларна држава онда смо ваљда и правна!

2013-10-18 18:53

Молим лепо господо, ако истичемо да смо секуларна држава то значи пре свега да смо држава која је заснована на праву. Право на слободу савести и вероисповести и заштиту од дискриминације на основу верске припадности јемче многе међународне конвенције, чија је потписница и наша земља, затим законодавство Европске уније, обавезујуће и за земље кандидате, значи и за нас, и, најзад, највиши правни акти Србије – њен Устав (чл. 21, 23, 43, 46 и 81) и закони који из њега проистичу, као што су Закон о Црквама и верским заједницама (чл. 1 и 2) и Закон о забрани дискриминације (чл. 12 и 18).

Odgovori

ZivotaRMilanovic

#41 Re: Ако смо секуларна држава онда смо ваљда и правна!

2013-10-19 01:37:55

#31: Правна страна - Ако смо секуларна држава онда смо ваљда и правна!

Uvazeni/a nismo ni pravna ni sekularna drzava,da jesmo svi episkopi bi snosili krivicnu odgovornost za sve uvrede koje toliko cesto upucuju clanovima malih verskih zajednica,homoseksualcima i svima koji nisu po njihovoj meri.Peticiju sam potpisao zato sto sam umetnik i zato sto ce neki tip istog kova pokusati da cenzurise i moj rad.Pazljivo sam procitao obrazlozenje Dr cenzora i stasno se zabrinuo sto jedan docent Univerziteta u Kragujevcu to obrazlozenje pocinje ovako sklopljenom recenicom "Sinoc cele noci nisam spavao."a jos gore je sto neko sa titulom doktora nekih nauka nabraja autoritete za umetnicki rad vernike i obicne gradjane "Trazio sam misljenje o radu od svih autoriteta do kojih sam stigao:autora,profesora,vernika,obicnih gradjana."