Peticija za smenu direktora KCNS, dr Andreja Fajgelja


Gost

#26 Re:

2013-10-18 18:28

#4: -

Ovo su očigledno pravi argumenti koji uopšte ne zvuče kao prazna politička frazeologija.


Gost

#27 Sloboda?

2013-10-18 18:32

Sloboda može biti sloboda samo dok ne vređa druge.

Ako su tako smeli i bore se za slobode zašto Muhameda nisu predstavili? Ovo je gotovo mediokritetski - i tema i način predstavljanja. Ja koji nemam veze sa tim sam mogao to uraditi
За права свих!

#28

2013-10-18 18:38

Верник сам и морам рећи да ме то дело вређа. Знам и сам да унутар цркве има проблема али није требало Христоса представљати, да је био било ко други, не би ми сметало. Мени лично такође сметају разне ствари али не представљам то тако да друге вређам. Мислим да свако треба да има своја права и да нема разлога да поједине данас популарне групе буду заштићене као бели медведи а да се преко нас гази када нам се дира у најинтимија осећања. Добру је ствар човек урадио јер такви закони постоје свугде у свету.


Gost

#29 Re: Re: opet ja

2013-10-18 18:40

#25: don - Re: Koji je to, majke ti, interes ligasa, kako ti kazes, u tome da se ovaj ukloni s tog mesta? Ligasi nisu u vlasti i ne mogu ocekivati da ce umesto njega oni zauzeti to mesto, tako da ti je primedba neumesna u potpunosti, sem ako ti je jedino nasladjivanje pljuvanje gorenavedenih...na kraju krajeva, svi znamo da ova peticija nece nista promeniti, osim sto ce nezadovoljni ovde iskazati svoje nezadovoljstvo, a frustrirani poput tebe naci mesto da se prazne...

Uvredio sam ligaša XD XD XD Kako se vidi da ste vi jer se odma raspišete kad vas neko pipne XD XD XD Hahahahaha!

Nije loša peticija, mogli biste jednom i nešto konstruktivno da uradite ne samo da pokušavate ljude da smenite.


Gost

#30

2013-10-18 18:42

Ne sme proći!! No passaran!
Правна страна

#31 Ако смо секуларна држава онда смо ваљда и правна!

2013-10-18 18:53

Молим лепо господо, ако истичемо да смо секуларна држава то значи пре свега да смо држава која је заснована на праву. Право на слободу савести и вероисповести и заштиту од дискриминације на основу верске припадности јемче многе међународне конвенције, чија је потписница и наша земља, затим законодавство Европске уније, обавезујуће и за земље кандидате, значи и за нас, и, најзад, највиши правни акти Србије – њен Устав (чл. 21, 23, 43, 46 и 81) и закони који из њега проистичу, као што су Закон о Црквама и верским заједницама (чл. 1 и 2) и Закон о забрани дискриминације (чл. 12 и 18).

Gost

#32

2013-10-18 18:55

GOVNO

Gost

#33 Re:

2013-10-18 18:58

#32: - GOVNO

Volim ove sto imaju argumente.


Gost

#34

2013-10-18 19:46

Vojvodina Republika!!!

Gost

#35 Re:

2013-10-18 21:42

#11: Indijanac -

NIJE U PITANJU NI CENZURA. OPROSTITE, ALI MISLIM DA GOSPODIN FAJGELJ NIJE SHVATIO PORUKU SLIKE. MENE JE ONA DUBOKO DIRNULA JER SE ODNOSI NA SVE NAS

 


Gost

#36

2013-10-18 22:05

Smrt fašizmu - sloboda Vojvodini!

Gost

#37

2013-10-18 23:11

Umetnici imaju važnu ulogu u životu pojedinaca pa tako i društva. I sama sam u prilici da kroz svoju profesiju, novinarke-muzičke urednice, ponekad vrednujem njihov rad. Postupak AF i njegovo obrazloženje istog, vređa sav moj uložen trud, tokom proteklih 30 godina delovanja. Osim što je u prvom planu degradiran rad diplomca AUNS=umetničko delo, to je istovremeno i degradiranje višedecenijskog sticanja ugleda i novosadske Akademije, ali i novosadskog Univerziteta u celosti, kao svevremene elite našeg grada i zemlje. Ovakav čin i obrazloženje počinioca, zaslužuju najkompetentniju osudu i reagovanje, do čega će, iskreno se nadam i doći

Gost

#38

2013-10-18 23:26

Srbija u srednjem veku, počeo je lov na veštice.

Gost

#39

2013-10-18 23:45

mislim da je zaista prevrsilo meru. takvih je mnogo i strasno je sto odlucuju o nekim stvarima u ovoj zemlji, a opasno je da i u svojoj zgradi se pitaju za bilo sta. tonemo vec dugo i postaje zaista nepodnosljivo.

Gost

#40

2013-10-19 00:20

Ideologiji Dimitrija Llotića NIJE MESTO, ni u Novom Sadu - ni u Vojvodini
ZivotaRMilanovic

#41 Re: Ако смо секуларна држава онда смо ваљда и правна!

2013-10-19 01:37

#31: Правна страна - Ако смо секуларна држава онда смо ваљда и правна!

Uvazeni/a nismo ni pravna ni sekularna drzava,da jesmo svi episkopi bi snosili krivicnu odgovornost za sve uvrede koje toliko cesto upucuju clanovima malih verskih zajednica,homoseksualcima i svima koji nisu po njihovoj meri.Peticiju sam potpisao zato sto sam umetnik i zato sto ce neki tip istog kova pokusati da cenzurise i moj rad.Pazljivo sam procitao obrazlozenje Dr cenzora i stasno se zabrinuo sto jedan docent Univerziteta u Kragujevcu to obrazlozenje pocinje ovako sklopljenom recenicom "Sinoc cele noci nisam spavao."a jos gore je sto neko sa titulom doktora nekih nauka nabraja autoritete za umetnicki rad vernike i obicne gradjane "Trazio sam misljenje o radu od svih autoriteta do kojih sam stigao:autora,profesora,vernika,obicnih gradjana."


Gost

#42

2013-10-19 02:57

Njegovo ponasanje i akcije govore same za sebe. Covek koje ne treba da radi ono sto trenutno radi.
ooo

#43 Glupost

2013-10-19 03:04

Кад је, пре пар година, изложена "поп икона" албанског ратног злочинца Адема Јашарија у Музеју савремене уметности Војводине, ЛСВ није била против - без обзира на повреду осећања жртава -, као што није ни сада. Ипак, да је неки српски уметник представио нпр. Ратка Младића у сличној форми вероватно би били међу првима да цензуришу изложбу.
Као и у свему осталом што чине, изгледа да им је једини критеријум антисрбизам.
oo

#44 Napred Andrej

2013-10-19 03:05

Кад је, пре пар година, изложена "поп икона" албанског ратног злочинца Адема Јашарија у Музеју савремене уметности Војводине, ЛСВ није била против - без обзира на повреду осећања жртава -, као што није ни сада. Ипак, да је неки српски уметник представио нпр. Ратка Младића у сличној форми вероватно би били међу првима да цензуришу изложбу.
Као и у свему осталом што чине, изгледа да им је једини критеријум антисрбизам.

Gost

#45

2013-10-19 03:06

Zbog palanackog i primitivnog objasnjenja...

Gost

#46

2013-10-19 07:03

smrt fasizmu
Teolog

#47 Re:

2013-10-19 07:22

#28: За права свих! -

 

Odkud znaš da je Hristos? Možda je Dizma? A možda Gizma? A možda ni jedan od njih trojice, već to može biti svako od nas razapet na krst svojih kreditnih i računskih  dugovanja? Zašto namećete drugima vaše tumačenje? Slika je odlična jer otvara priliku za toliko drugačijih viđenja, a vi bi to da izbacite iz vaše sužene perspektive. Sramota. Fajgelj je zaboravio da nije u vladičanskom dvoru. Nek da ostavku.

Teolog

#48 Odgovor pravnoj strani

2013-10-19 07:36

Vaša pravna strana je jednostrana, zaboravili ste da u Ustavu i Zakonu o kulturi ima i drugih članova. Na primer:

Sloboda mišljenja i izražavanja

Član 46.

Jemči se sloboda mišljenja i izražavanja, kao i sloboda da se govorom, pisanjem, slikom ili na drugi način traže, primaju i šire obaveštenja i ideje.

Sloboda izražavanja može se zakonom ograničiti, ako je to neophodno radi zaštite prava i ugleda drugih, čuvanja autoriteta i nepristrasnosti suda i zaštite javnog zdravlja, morala demokratskog društva i nacionalne bezbednosti Republike Srbije.

A ako smo sekularna država, to pre svega znači ono što u Usravu piše:

Član 11.

Republika Srbija je svetovna država.

Crkve i verske zajednice su odvojene od države.

Nijedna religija ne može se uspostaviti kao državna ili obavezna.

Gost

#49

2013-10-19 07:58

Ovaj covek mora biti odstranjen!

Gost

#50

2013-10-19 08:00

Coveku je mesto u crkvi a ne u kulturnom centru