SRBIJA PROTIV RIJALITI PROGRAMA (re-aktivirana peticija)

Quoted post


Gost

#5660

2015-09-01 23:47

Ja ne gledam, niti podržavam ovakve moralno i društveno degradirajuće programe, ali poenta je da smo mi, koji razmišljamo na takav način, u enormnoj manjini. Manjina ne može da se suprotstavi golemoj grupi, manjina ne može ništa promeniti. Formati takvih, ili similarnih programa, su skandalozni, to je čista dekadencija društva. Tu nema ničega poučnog, to je dno, tu vlada abderitizam, ali narod ipak to gleda. Poenta je da je uvek imalo više budala, no pametnih. Roditelji bi trebali da daju primer svojoj deci, da ih izvedu na pravi put, i usmere u dobrom pravcu, ali kako to očekivati od roditelja u ovoj našoj Srbiji, kad ti isti roditelji, koji treba da služe kao uzor i primer, gledaju takve programe?! Mnogo je ovaj naš narod duhovno i moralno osiromašen, slabo se čitaju knjige, retko ko ceni i zna da ceni prave vrednosti i da se pridržava istih, narod je umnogome zatucan i primitivan, onako, generalno gledano, i njima ovakav vid emisija, ti rijalitiji, služi kao vid zabave. E sad, oni koji stoje iza tih emisija, to su inteligentni ljudi, nikako glupi, mislim da i oni sami znaju koliko je jadno i bedno to što rade, ali sve dok im donosi lovu, oni će to i raditi. Pronašli su način da zabave široke narodne mase, bez obzira što je taj način štetan po društvo, i to na tako mnogo nivoa, i taj način eksploatišu do maksimuma, do krajnjih granica. Druga bi priča bila da nam je narod barem malo pametniji, da zna da misli svojom glavom, i razume štetan uticaj tih programa - ti programi ne bi ni postojali. Da narod to toliko ne gleda, onda bi i ti, koji su projektovali te programe, morali da nađu neki bolji, uzvišeniji način da priđu gledaocima, i samim tim bi se promenila i čitava analogija, i bila bi neuporedivo bolja slika na tom televizijskom nebu. Šta možemo, kad nam je narod takav - kakav je, jednostavno, voli da gleda takve programe, a oni koji to projektuju, oni zadovoljno trljaju ruke. Narod mora da kaže stop takvim programima i takvom javnom delanju. Tu ne mislim na šačicu, nego na kolektivno ujedinjenje. Živimo u profiterskom vremenu, novac su ljudi postavili iznad svega, na prvo mesto, ništa im drugo nije važno, samo kako da se što više opare. Kada neko tako postavi stvari, i na tome bazira sve što radi, onda ništa dobro ne može proizaći iz toga. Na taj način nam se uništava film, uništava se muzika, polagano i sport... Ja bih voleo da ljudi koji imaju moć, tu mislim na televiziju, medije, da više pažnje poklanjaju nekim uzvišenijim, apstraktnijim stvarima, da pokušaju da izvuku ovo društvo, ovaj narod na pravi kolosek, da ljudi, od kojih se može nešto naučiti i pametno čuti, da oni budu u prvom planu, ali to nažalost nije slučaj. Oni koji imaju moć da nešto promene nabolje - ne žele, a oni koji bi nešto i promenili - nemaju moć. U tome je stvar. Kriva je i obična populacija za ovakvo stanje u društvu, a krivi su i oni koji raspršuju kič, jadilo i primitivizam, radi svog ličnog, materijalnog interesa. Sve dok se ne promeni svest ljudi - neće nam biti bolje, nećemo ozdraviti kao društvo.

Odgovori

M.M.

#5665 Re:

2015-09-01 23:58:00

#5660: -  

 Svaka čast na tekstu! Tačno je opisana srž problema.