SRBIJA PROTIV RIJALITI PROGRAMA (re-aktivirana peticija)


Gost

#5651

2015-09-01 23:29

Zato što smatram da moze da se prikazuje mnogo bolji program na našoj televiziji.

Gost

#5652 Re:

2015-09-01 23:34

#5627: -  

 Slazem se sa poentom, ali, istine radi, ne postoji niti jedan jedini relevantan istorijski izvor koji potvrdjuje da je Marija Antoaneta zaista to rekla.


Gost

#5653

2015-09-01 23:34

Ovo je strasno,sta rade ovom napacenom narodu. Nisam cula da jos negde postoje ovoliko reality-a u istom vremenskom periodu.

Gost

#5654

2015-09-01 23:35

Zato što sam protiv svakog šunda i kiča, a te gluposti to promovišu.

Gost

#5655

2015-09-01 23:35

Ukinite molim vas ovaj bezobrazluk...

Gost

#5656

2015-09-01 23:36

Konačno da i nešto ovako doživim.
Hvala Allahu.
tanja

#5657 Re:

2015-09-01 23:37

#5144: -  

 Potpuno se slažem s Vama. Kod mene u kući se nije gledao Pink niti rijalitiji, ali dete oblikuje i društvo u kojem živi i kod svoje tinejdžerke na žalost primećujem sve više uticaja ovih gluposti kroz način izražavanja, sklonosti ka kičastom oblačenju, prihvatanju nekih novih "etičkih" vrednosti, koje sigurno nije kopirala od bližnjih. Dakle, uticaj vršnjaka je presudan, a u većini kuća ovo se gleda familijarno, komentariše i prepričava. Mada ja ne odustajem, odrah se od priče, biranja literature. Hvala Bogu, pa sluša dobru muziku Ljudi iako nekad izgleda kao borba sa vetrenjačama, ne odustajte od priče sa svojom decom i pokušajte da im budete dobar primer. Inače , Srbija će ostati bez budućnosti.


Gost

#5658

2015-09-01 23:40

DA NE BI BILO VISE fvck1ng RIJALITIJA!!!!!!!


Gost

#5659

2015-09-01 23:44

Trebalo bi zakonom zabraniti ovakve i slicne tv emisije,jer svojim sadrzajem podsticu nasilje,mrznju,blud,nemoral i sve ono sto je protiv zdravog razuma.Zato dajmo svi svoj glas kako bi se ukidanjem tih emisija stvorio prostor za normalnu,kulturnu,raznovrsnu tv i medijsku scenu koja ce doprinijeti zdravijem razvitku naseg drustva.Borite se za dobrobit nase djece...pozdrav


Gost

#5660

2015-09-01 23:47

Ja ne gledam, niti podržavam ovakve moralno i društveno degradirajuće programe, ali poenta je da smo mi, koji razmišljamo na takav način, u enormnoj manjini. Manjina ne može da se suprotstavi golemoj grupi, manjina ne može ništa promeniti. Formati takvih, ili similarnih programa, su skandalozni, to je čista dekadencija društva. Tu nema ničega poučnog, to je dno, tu vlada abderitizam, ali narod ipak to gleda. Poenta je da je uvek imalo više budala, no pametnih. Roditelji bi trebali da daju primer svojoj deci, da ih izvedu na pravi put, i usmere u dobrom pravcu, ali kako to očekivati od roditelja u ovoj našoj Srbiji, kad ti isti roditelji, koji treba da služe kao uzor i primer, gledaju takve programe?! Mnogo je ovaj naš narod duhovno i moralno osiromašen, slabo se čitaju knjige, retko ko ceni i zna da ceni prave vrednosti i da se pridržava istih, narod je umnogome zatucan i primitivan, onako, generalno gledano, i njima ovakav vid emisija, ti rijalitiji, služi kao vid zabave. E sad, oni koji stoje iza tih emisija, to su inteligentni ljudi, nikako glupi, mislim da i oni sami znaju koliko je jadno i bedno to što rade, ali sve dok im donosi lovu, oni će to i raditi. Pronašli su način da zabave široke narodne mase, bez obzira što je taj način štetan po društvo, i to na tako mnogo nivoa, i taj način eksploatišu do maksimuma, do krajnjih granica. Druga bi priča bila da nam je narod barem malo pametniji, da zna da misli svojom glavom, i razume štetan uticaj tih programa - ti programi ne bi ni postojali. Da narod to toliko ne gleda, onda bi i ti, koji su projektovali te programe, morali da nađu neki bolji, uzvišeniji način da priđu gledaocima, i samim tim bi se promenila i čitava analogija, i bila bi neuporedivo bolja slika na tom televizijskom nebu. Šta možemo, kad nam je narod takav - kakav je, jednostavno, voli da gleda takve programe, a oni koji to projektuju, oni zadovoljno trljaju ruke. Narod mora da kaže stop takvim programima i takvom javnom delanju. Tu ne mislim na šačicu, nego na kolektivno ujedinjenje. Živimo u profiterskom vremenu, novac su ljudi postavili iznad svega, na prvo mesto, ništa im drugo nije važno, samo kako da se što više opare. Kada neko tako postavi stvari, i na tome bazira sve što radi, onda ništa dobro ne može proizaći iz toga. Na taj način nam se uništava film, uništava se muzika, polagano i sport... Ja bih voleo da ljudi koji imaju moć, tu mislim na televiziju, medije, da više pažnje poklanjaju nekim uzvišenijim, apstraktnijim stvarima, da pokušaju da izvuku ovo društvo, ovaj narod na pravi kolosek, da ljudi, od kojih se može nešto naučiti i pametno čuti, da oni budu u prvom planu, ali to nažalost nije slučaj. Oni koji imaju moć da nešto promene nabolje - ne žele, a oni koji bi nešto i promenili - nemaju moć. U tome je stvar. Kriva je i obična populacija za ovakvo stanje u društvu, a krivi su i oni koji raspršuju kič, jadilo i primitivizam, radi svog ličnog, materijalnog interesa. Sve dok se ne promeni svest ljudi - neće nam biti bolje, nećemo ozdraviti kao društvo.

Gost

#5661

2015-09-01 23:47

Zato što smatram da je korisno ukinuti rijaliti emisije poput ovih, jer truju mozak narodu.

Gost

#5662

2015-09-01 23:48

daj bre autori ovakvih emisija najverovatnije da ljudi zele da vide otpad naseg drustva, sto je izazvalo kontra efekat i stvorilo idole bez morala..pa ALO malo je zabraniti, treba oporezovati nemoral, bili bi bogatiji od Svajcarske! ^_^

Gost

#5663

2015-09-01 23:50

I previse je tih gluposti kao sto su rijaliti u vidu Farme, Velikog brata, Parova i ne znam cega jos.Ne zelim cak da cujem ni reklame na tu temu. Omoguciti da deca gledaju nesto normalno, postaviti im neke norme ponasanja sa pristojnim emisijama, a ne ovim razvratnim glupostima!
glioblastoma multiforme

#5664

2015-09-01 23:51

Potpisala sam peticiju, (znam da zbog nje nece ukinuti ovo,ali ajde :D ) jer mislim da je sranje to sto se prikazuje na televiziji,od sranje filmova, do ovoga, ali sve sto prikazuju, prikazuju sa razlogom i ciljem, da zarade, ljudi to smece gledaju, prosto :D. Dobar deo populacije ce ovo da gleda, medju kojima su i ljudi koji su potpisali ovu peticiju. Da se potpisivala peticija za prikazivanje nekog kulturnog sadrzaj,tipa prikazivanje opera, predstava itd. mali broj ljudi bi to potpisao mozda jedva stotinak ;) ,a ovde svi glume kako hoce neku kulturu na TVu, to je bas lepo ;) .

P. S. Nemam TV i bas mi je lepo :D

M.M.

#5665 Re:

2015-09-01 23:58

#5660: -  

 Svaka čast na tekstu! Tačno je opisana srž problema.


Gost

#5666

2015-09-01 23:59

Peticiju sam potpisao jer smatram, ne da smatram nego utice na decu i omladinu,hehe a ne zaobilazi bas i nas starije... a utice tako sto im svi ti likovi sa tv-a postaju idoli, oblace se kao onii, ma skoro sve rade kao i oni cak se identicno i ponasaju, a ne bih rekao da nesto pametno moze da se nauci sa svim tim, oprostite na izrazu "sranjima" i cak sta vise zaradjuju abnormalne svote novca za svo to javno glupiranje i naravno da svako zeli biti tijana ajfon,maca diskrecija i svi ti ostali....maaa sta da vam pricam kada sve znatee, hehehe,samo NAPRED nadam se i verujem da ce mnogo ali bas mnogo ljudi potpisati i da ce se nesto uraditi po Tom pitanjuu jer i sam poznajem mnogo ljudi koji se slazu samnom i sa svima nama a verujem da je tako i kod vecinee.... :) STOP REALITY SRANJIMA !!!!
вмм

#5667

2015-09-02 00:03

Ово сам написала на свом статусу у фб.групи пре око недељу данаЈа свакако ова зла не пратим још од првог серијала'- великог брата- али ми сваки пут кад видим рекламу или билборд припадне мука и пролети ми кроз главу мисао како телевизије ширећи идиотизам згрћу милионе од ионако осиромашеног народа а толико је болесне деце и беспомоћног народа у Србији, којима је помоћ неопходна.Овим лајковањем хтела сам да проверим колико још људи мисли слчно као ја .Сигурна сам да емитованје оваквих дебилских шоуа неће престати зато што сте ставили лајк.Али можда би смо могли да удружени утичемо на јавност да не шаљу поруке док прате ово и на тај начин финансирају дебилисање... Можда утичемо на радиодифузну да се такви садржаји забране или ако је већ неопходно да се емитује одреди проценат прихода који би телевизије уплаћивале у хуманитарне свхе. ....Хвала

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2015-09-02 00:05



Gost

#5669

2015-09-02 00:05

razloga je mnogo, verovatno bih o njima mogao da oisem celu noc i dan ,ali osnovni su primitivizam, bezobrazluk ,nekultura, tracarenja, licemerstvo i jos puno puno toga od kvazi zvezda kao i zvezdzda padalica u karijeri pa sada nemaju za zivot, pa su pali na hranu iz narodne kuhinje zvane FARMA, PAROVI, VELIKI BRAT

Gost

#5670

2015-09-02 00:14

Јер ми је мука од кварења омладине и здравог ума!
studentkinja

#5671

2015-09-02 00:17

Sve rijaliti programe podhitnO ugasiti!!! Svaki od njih je namerno osmisljen da bi se ljudi odvukli od pravih problema u drzavi !!! CIST BLUD,BOLESTINA I RAZVRAT ...drolje,kriminalci i bednici nam truju zemlju,decu i omladinu.Devojkama su KURVE uzori,a momcima KRIMINALCI osvestite se dok nije kasno !! Vlada teska besparica,nemastina,ljudi i deca svakodnevno obolevaju bez mogucnosti za izlecenje ! Posao dobijaju vezare i propaliteti sa kupljenim diplomama a pare se rasipaju na drolje koje su sa matorcima.Pod hitno probuditi ljude i Poceti prikazivati prave vrednosti !!! 

srbin

#5672 Re: NEBOJSA PG

2015-09-02 00:21

#13: - NEBOJSA PG 

 Ako najvaznija tema u ovoj zemlji treba da bude Kosovo ja prvi odoh iz nje.


Gost

#5673

2015-09-02 00:23

Najruzniji i najgluplji uvoz sa zapada.
ZN

#5674

2015-09-02 00:24

Glupo i bedno.

 


Gost

#5675

2015-09-02 00:33

glas za srpski spas