Peticija za osnivanje zakona "Aleksin zakon"

Quoted post


Gost

#7

2015-10-29 08:11

Hvala na ideji i podršci

Odgovori

Zuki

#1518 Sto hitnije

2015-11-02 09:40:47

#7: -  

 Radim u osnovnoj skoli 8 godina i svega sam se nagledao...nazalost, zakoni su takvi da danas ne smemo ni povisiti glas na ucenike, a da ne pricam neso vise...zakon je takav da dete moze da radi sta hoce i sta pozeli (uz podrsku roditelja stranackih preletaca i funkcionera) i kada zasluzi izbacivanje iz skole - ne mozemo ga izbaciti jer je neophodan potpis roditelja (saglasnost)...

Resenje za sve probleme je vrlo prosto i jednostavno: Uvesti zakon koji ce omoguciti i ujedno definisati kazne za roditelje..kada pisem kazne mislim na finansije...Svaka tuce = toliko i toliko hiljada dinara...Sto veci prekrsaj to drasticnija kazna...do izbacivanja iz skole naravno....tebi je sistem omogucio skolovanje osnovno, a ti ga ne zelis...pa zasto bi te mi onda zadrzavali...pa neko mora i kanale da kopa, zar ne ?

Onda ce roditelji imati mnoooogo vise vremena za svoju decu i malo ce ih dovesti u red...druga jako bitna stvar jeste dati deci obaveze - celodnevna nastava i aktivnosti...ovako do 13 h i 19h su kuci pa na racunare ili skupocene telefone...

Ne smemo zaboraviti ni kolege naravno kojima je ravno do...i koje bas briga za profesiju kojom se bave (nisu svi isti naravno, ali veeelika vecina)...