Ћирилица

Quoted post

SRPSKI LATINICAR

#15 Srbin

2013-02-05 09:25

Vi VELIKI SRBI, dosta je vise vodjenja hajke protiv latinice. Smesno je i nepotrebno voditi ovu harangu kada se zna da je SLUZBENO PISMO cirilica. Neznam sta je funkcija raznih udruzenja tzv. CIRILICARA, kad je zakon jasan, verovatno neki lov u mutnom. Ja cu pisati SRPSKOM LATINICOM!

Odgovori


Gost

#18 Re: Srbin

2013-02-07 20:50:49

#15: SRPSKI LATINICAR - Srbin 

 

'' Још већи србине '' било би боље да научиш мало правопис, па тек онда да приповедаш другима.
'' Још већи србине '' било би боље да научиш мало правопис, па тек онда да приповедаш другима.

#19 Re: Srbin

2013-02-07 20:50:58

Лазар

#38 Re: Srbin

2019-01-23 23:34:36

Не знам зашто Ви, као и већина народа, повезујете ћирилицу са србовањем или православљем. За мене је ћирилица само практично, савршено и наше писмо. Нема никакве везе са вером, нити патриотизмом. Ћирилицом пишу: Русија, Украјина, Белорусија, Бугарска, Македонја, Казахстан, Киргистан и Такиџистан. То је преко 250.000.000 људи. Зар је нас 7.000.000 паметније од свих њих? Вероватно јесте, зато нам и иде овако добро. Као што Кинези, Арапи, итд. имају своја писма, тако имамо и ми. Ви пишете гајицом, а то је хрватско писмо. Хрватску латиницу уобличио је хрватски лингвиста Људевит Гај 1835. године, заснивајући је на Јан Хусовој чешкој латиници. Чудно је када имате свој ауто, а служите се комшијиним.