Ћирилица

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Ћирилица

Стојан

#1 Света ћирилица

2013-02-03 16:43


Свето је оно што су свети људи створили! Ћирилицу су створили света браћа Кирил и Методије. Ћирилицом се служе данас само православни Словени: Руси, Срби и Бугари. Једно се добро мора признати руским комунистима, што су задржали ћирилицу. Некада су се сви словенски народи служили само ћирилицом. Али је римска црква, кроз дугу и крваву борбу, наметнула латиницу покатоличеним Словенима, да би их већма одвојили од православних. Али оно што ни комунисти нису учинили у Русији, чине сада нека србска господа, пишу латиницом, издају листове и књиге латиницом. Па чак и неки свештеници штампају своје билтене латиницом. Просто, не знају шта раде. Они не знају, да одбацити ћирилицу, значи одбацити половину Православља. И одвојити се од ове србске писмености из прошлости. И трампити боље за горе. И увредити свете апостоле словенске Кирила и Методија. И огорчити до крви србски народ. И навући проклетство од Светог Саве.

Не, ако Бога знате, господо србска, ако сте и учени, будите паметни.

Спасавајмо ћирилицу, „Свето писмо Ћирилово“, од наших латиномана који у пустом незнању не схватају да служе оној пропаганди, која је огњем и мачем наметнула Словенима латиницу, само да би их одвојила што јаче од православних Словена, који сви пишу ћирилицом.

Еп. Николај Велимировић

Gost

#2

2013-02-03 19:25

ЋИРИЛИЦА ИЗ НОД ДЕД !!!!

Gost

#3

2013-02-03 19:52

meni je zao ja sam kompjuter kupio u nemacku i zato moram da pisem latinicu,ako se ovaj lap top pokvari onda cu kupiti novi u srbiji inace volim ja cirilicucitam i pisem rucno jedino.A volim sto ste pokrenuli peticiju za bspas cirilice sa ovim politicarim tudjim agentima sve rade protiv nas a za racun eu i usa da covek poludi sta cine...

Gost

#4

2013-02-03 20:06

надам се да смо овом петицијом нешто коначно покренули и да у скорије време све буде на ћирилици. Поззззз
Милојца

#5 Re:

2013-02-03 20:12

#3: -

Нема везе где је компјутер купљен, сваки може писати ћирилицу.

Прочитај ме

#6 Ћирилица из нот дед!

2013-02-03 20:20

Свака част за идеју!!!
Надам се да ће те што више људи подржати у овоме. Немој сада да стајеш, шири даље идеју, нека се сваки србин врати правим вредностима.
ЖИВЕЛА ЋИРИЛИЦА !!!

Gost

#7

2013-02-03 20:35

i u crnu goru!!!

Gost

#8

2013-02-03 20:35

Изненађен сам бројем потписа од нас из Републике Српске.
Латиница је увреда за наш језик!
Живјела нам ћирилица!

Gost

#9

2013-02-03 20:43

..
Ангелина

#10 Re: Света ћирилица

2013-02-03 20:59

#1: Стојан - Света ћирилица

Треба иниситирати да сва званична документа,образци буду ћирилични.Медицинска документација миоже и треба да буде на ћирилици.Латински је само изговор.КЦ Крагујевац је тренутно(по мом сазнању)ЈЕДИНА МЕДИЦИНСКА УСТАНОВА КОЈА КОРИСТИ ЋИРИЛИЦУ.Кад може Крагујевац МОРА и остатак Србије.МИ СМО СЕБЕ ТРАДИЦИОНАЛНО НАЈВЕЋИ НЕПРИЈАТЕЉИ.Хрвати неће ћирилцу у Вуковару а Чачани неће у Чачку !!!


Gost

#12

2013-02-04 20:24

Mislim da se ovo podrazumeva i da je svaki komentar suvisan

Gost

#13

2013-02-04 21:17

asa
Србин

#14 Re:

2013-02-04 21:31

#3: -

Отвориш доле "лангуаге бар" и убациш српски а обришеш њемачки или који већ користиш :)

SRPSKI LATINICAR

#15 Srbin

2013-02-05 09:25

Vi VELIKI SRBI, dosta je vise vodjenja hajke protiv latinice. Smesno je i nepotrebno voditi ovu harangu kada se zna da je SLUZBENO PISMO cirilica. Neznam sta je funkcija raznih udruzenja tzv. CIRILICARA, kad je zakon jasan, verovatno neki lov u mutnom. Ja cu pisati SRPSKOM LATINICOM!

Gost

#16

2013-02-05 13:45

ЋИРИЛИЗАЦИЈА !

Gost

#17

2013-02-05 15:35

Не разумијем ову понуду на којој се наводе цијене у Еврима шта то значи

Gost

#18 Re: Srbin

2013-02-07 20:50

#15: SRPSKI LATINICAR - Srbin 

 

'' Још већи србине '' било би боље да научиш мало правопис, па тек онда да приповедаш другима.
'' Још већи србине '' било би боље да научиш мало правопис, па тек онда да приповедаш другима.

#19 Re: Srbin

2013-02-07 20:50

voki47

#20 Re:

2013-02-08 21:34

#3: - Da vam objasnim da mesto kupovine kompjutera ne određuje šta će on moći da piiše, odnosno ako ga odgovarajuće podesite, moći ćete da pišete i - kineski :-) Ako možete da sledite moje uputstvo, uradite sledeće: Control Panel/Region and Language/selektujte tab: "Change Keyboards"/selektujte tab: "General"/selektujte: "Add"/selektujte iz liste: "Serbian (Cyrillic, Serbia)" i selektujte kvadratić: "Serbian (Cyrillic), a zatim: "OK", "OK" i još jednom "OK". Na taskbar-u će sada moći da se bira kojim jezikom (pismom) će tastatura (keyboard) biti "mapirana", tj. koji karakter će biti generisan kada se pritisne određeni taster (npr. nemački-latinica, srpski-latinica, српски-ћирилица, itd). Srećno podešavanje ... :-)) Vojislav Ninčić (vojislav.nincic@gmail.com)

 


Gost

#21

2013-02-08 21:54

Званични језик у Србији је: српски, а званично писмо је: ћирилица (Устав РС). Уопште се овде не ради ни о каквом "фаворизовању" ћирилице у односу на латиницу и свако може да пише како му је воља наравно, али је стварно веома тужно када се људи свесно одричу свога писма или га запостављају! Замислите само да се например Јапанци,Кинези, Индијци, Иранци, Јевреји, итд. одрекну својих писама! Ја течно говорим енглески и итакијански и те језике, наравно, пишем онако како они пишу, значи: latinicom, али свој језик волим, дубоко поштујем, негујем и пишем - ћирилицом!!!

Gost

#22

2013-02-15 00:25

Што више ћириличних натписа, омогућити што више ћириличних фонтова за сваку потребу ( постојање украсних фонтова за честитке и позивнице). Неће моћи да се избаци латиница у потпуности али може да се смањи њена употребе.


Gost

#23

2013-02-17 14:27

...
KikiNS

#24 Re: Света ћирилица

2013-02-21 20:31

#1: Стојан - Света ћирилица

A šta je sa onim Srbima koji su hrišćani ali nisu pravoslavci? Oba su pisma srpska jer se pišu na srpskom jeziku. I nemački nacisti su svojevremeno favorizovali goticu kao "pravo nemačko pismo" na uštrb redovne latinice. Gospodo, odrecite se latinskih naziva meseci u kalendaru, odrecite se rimskih i arapskih brojeva, odrecite se svega sa Zapada... obujte se u sandale i orijentalne krpe pa izvolite među braću Arape.

KikiNS

#25 Re:

2013-02-21 20:35

#4: - Dobro došli u pravoslavno - muslimansku džamahiriju: SRBISTAN.