POTPISI STUDENATA PO STAROM PROGRAMU KOJIMA JE POTREBNO PRODUŽENJE STUDIRANJA


Gost

#1751 Re: Re: OBAVEŠTENJE

2016-03-28 18:21

#1750: - Re: OBAVEŠTENJE 

 Ja bih volela da znam i to, zasto nas nema u medijima jos uvek, a pokretaci rekose kako su predali svim medijima. 


Gost

#1752 Re: OBAVEŠTENJE

2016-03-28 18:35

#1747: Pokretači - Vasa Rešpekt - OBAVEŠTENJE 

 Hvala dragom Bogu i pokretačima i svima.....malo se lakše diše....huh


Gost

#1753 Re: Re: Re: OBAVEŠTENJE

2016-03-28 18:48

#1751: - Re: Re: OBAVEŠTENJE 

 Polako, nije to do pokretaca, ocigledno da medijima nismo zanimljivi pored toliko gadosti  o kojima izvestavaju (rijaliti, ratovi, teroristi, starlete, politicari) zasto bi ih zanimali buduci akademski gradjani i njihove muke... Kad istrose zalihe, mozda nas i pomenu. Uostalom, mediji nam nisu nikakav faktor, bitno je da imamo podrsku ljudi koji mogu da rese nasu situaciju!


Gost

#1754

2016-03-28 19:02

Najbitniji su razgovori sa Ministarstvom. Oni predlažu izmene zakona. Pitanje za pokretače kada će do tih razgovora doći.


Gost

#1755

2016-03-28 19:56

Hoću da mi se omogući da završim fakultet jer još imam 2 ispita a položio sam 39 ispita .Po broju bodova položenih ispita imam do sada 244 boda.Ako mi se omogući da položim i ova dva ispita imo bi 300 bodova što je u nivou mastera.Zašto nisam završio razne životne prepreke od ratova u bivšoj državi do bolesti i smrti oca do stvaranje porodice i život vas tjera svojim tokom.Moja želkja je da završim fax.S poštovanjem.
Pokretači - Vasa Rešpekt

#1756 OBAVEŠTENJE

2016-03-28 20:33

Kolege,

Sada smo i na tviteru, polušavamo da skrenemo pažnju premijera na nas i na taj način. Delite naše objave tamo da se što češće vide. tviter: staristudenti


Gost

#1757 Re: OBAVEŠTENJE

2016-03-28 20:40

#1756: Pokretači - Vasa Rešpekt - OBAVEŠTENJE 

Kada će se stupiti u kontakt sa resornim Ministarstvom?

tref

#1758 tref

2016-03-28 20:46

Nije mi jasno zašto nadležni otežu stvar,ako će biti produžetka, neka to saopšte odmah. Šta nam otežavaju i onako težak život i svakodnevnu borbu za golu egzistenciju.Ovako nas drže u neizvesnosti, a učenje pod ovakvim uslovima i trkom sa vremenom gotovo da je nemoguće i ne daje nikakve rezultate. Neka lepo kažu biće produženje pod tim i tim uslovima ili neće biti pa da znamo šta nam je činiti, da li da nastavimo tamo gde jesmo ili predjemo na privatne,pošto su skroz izjednačeni a ne da ovako bez nikakvog preciznog modela ni za produženje ni za prelazak na bolonji(niko ništa tačno ne zna šta i kako) gubimo dragoceno vreme, jer ova priča je aktuelna već od septembra.Zamislite da godinu dana izgubimo u agoniji da li će nam se tamo neko sažaliti i dati još jednu priliku, i to za nešto što nam pripada i po zakonu i po moralu!!!

apsolvent

#1759 Re: OBAVEŠTENJE

2016-03-29 06:04

#1747: Pokretači - Vasa Rešpekt - OBAVEŠTENJE 

Puna podrška pokretacima peticije i svim koegama! Ja sam uveren da mi imamo ustavno pravo da nam se , ne produži završetak studija po starom programu, već isti ukine jer se zakon ne može primenjivati retroakrivno. Saglasna sam sa predlogom da, u sličaju da idu na ogranićenje zavrđetka studija, spor pokrenemo pred sudskim instancamaoive drzave pa ako ne uspemo ići i pred sudom u Srazburu. Gospodja Lidija , prema kojoj imam veloko poštovanje i zahvalnos i pokretačima peticije, , a verujem sa bi smo svi pristali da u tom sporu pružimo i finansijsku pomoć jer nas je puno i pojedinačno ne bi nas puno koštalo, ali bi smo sigurno uspeli. Negde na interneru sam pročitala da je student, apsolvent Pravnog fakulteta u Zagrebu takav spor pokrenuo i u tome uspeomO. MI PLAĆAMO PRODUŽETKE APSOLVENSKOG STAŽA ILI NASTAVAK STUDUJA, PLAĆAMO ISPITE.Još jedna vrlo vežna činjenica je da večina nas ne živi u Beogradu pa nas idlazak do Beograda , Novig Sada i drugih fakulteta radi polaganja ispita i konsultacija košta jako puno a finansijska situacija je vrlo teška. Xašto  konsultacije sa profesorima  bi održavali i puetm interneta, pa mi te profesore plačamo debelo a ništa ih ne koštamo.O grugim anomalojama u čitavom sistemu obrazovanja ne bih dalje da pišem jer to svi znamo i osećamo. Vertjmo u uspeh i neka nam je sa srečom!   


Gost

#1760

2016-03-29 08:22

Cilj je da nam se omoguci zavrsetak studija bez ogranicenja roka tj.pod uslovom pod kojim smo i upisali tj po zakonu!!!!Pokretaci pametno vode ovu bitku i nadam se pozitivnom ishodu.Ljudi koji o nama odlucuju su obavesteni,a sto se medija tice bilo da nas kude ili podrzavaju,oni ne odlucuju i ne verujem da mogu uticati na odluku!Ucimo i sirimo peticiju to je nas zadatak,pokretaci i advokatica resavaju nas problem sa nadleznima.Pravo i pravda su na nasoj strani.Kazu da je u nasoj drzavi sve po zakonu,nadajmo se da ce tako zaista biti!U situaciji smo da molimo za ono sto nam pripada,ali uz puno strpljenja nadam se dobrom ishodu.Hvala pokretacima i srecno svima!


Gost

#1761

2016-03-29 09:27

Ljudi, sve ste u pravu, ali smanjite malo pritisak; znate da su izbori 24. i da tek cekamo nadlezno ministarstvo. Pre kraja leta  necemo imati konacan odgovor, samo naznake. Do tada mozemo da apelujemo, agitujemo, skupimo sto vise potpisa i verujemo u nas cilj...do ostvarenja istog. Komentar se odnosi na sve one koji traze odgovor odmah, molim vas, budite strpljivi. 


Gost

#1762

2016-03-29 14:33

Potpisujem peticiju za produžetak studija po starom planu, jer zbog visokih školarina, obnavljanja nismo mogli da prijavljujemo ispite dok ne izmirimo plaćanje školarine, tako smo propuštali rokove...Nadam se da ćete prihvatiti naše molbe.
Unapred zahvalna Marija Dželatović, apsolvent Filuma u Kragujevcu!

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2016-03-29 21:18


apsolvent

#1764 pokretacu peticije

2016-03-30 04:59

Tekst o bivšem studentu Pravnog fakulteta koji ke pokrenuo spor zbog prebacivanja sa starig programa na bolonju možete naći na ggooglu ukucavanjem ,, :Marko: Tužio sam svoje profesore i pobijedio,,. Pokuđavam da ga ovde prebacim ali ne uspevam. Radi se o bivšem studentu Pravnog fakulteta u Zagrebu koji je navedeno spor pokrenuo pred Ustavnim sudom i isti dobio.Vredi prolitati!  


Gost

#1765

2016-03-30 11:43

Zato sto imam jos 5 ispita do kraja ali po starom programu. Zato sam potpisala peticiju :)


Gost

#1766

2016-03-30 13:30

Potpisao ssam peticiju radi zavrsetka studija.
pucam vec

#1767

2016-03-30 19:30

Ja padoh ispit,vec ne znam koji put...........i dalje 3 do kraja...........sve sam slabija sa zivcima.........,juce sam bila na ivici nervnog sloma i  hvala bogu pa nista sebi nazao ne ucinih..................ne znam kako je vama,meni je uzasno,ovo mi je dodatni pritisak koji izludjuje..........2 godine ga polazem.......isusove muke,nek mi bog da snage da izdrzim


Gost

#1768 Re: saosecanje

2016-03-30 19:55

#1767: pucam vec -  

 Sve te razumem. Ja imam jedan do kraja i diplomski i nije mi svejedno da li cu uspeti pod ovim pritiskom. Drzi se


Gost

#1769

2016-03-31 05:42

Juče mi je prijatelj spomenuo, da je video članak u Danasu o nama. Kaže, ništa negativno, o tome da tražimo podršku i da smo predali peticiju.


Gost

#1770

2016-03-31 08:28

Jedini argument Ministarstva prosvete je diskriminacija bolonjaca. Da li se pita doticna gospoda da smo i mi diskriminisani u odnosu na na sve ostale bivse studente, koji su studirali takodje po starom programu bez postojanja roka za zavrsavanje studija, oni su iskoristili svoje pravo, a nama to isto pravo se uskracuje. Bolonjci su znali pravila igre i pre upisivanja.


Gost

#1771 Re:

2016-03-31 10:44

#1770: -  

 Svaka čast na komentaru, odlicno zapažanje, treba se nadležnima i ovo predočiti... 


Anonymous

#1772

2016-03-31 10:57

Ostalo mi je jis 2ispita i nikako sa ih polozim a uzlazim na ispite i ucim.nzm vise sta cu sa sobom

Gost

#1773 Re:

2016-03-31 12:40

#1772: -  

 Isti slučaj.


Gost

#1774

2016-03-31 15:05

Evo linka studenta koji je tuzio fakulet zbog prebacivanja na bolonju i dobio spor: 

www.jutarnji.hr   /marko---tuzio-sam-svoje-profesore-i-pobijedio---dekan---svaka-mu-cast--/1142905/

Mala napomena. Mi cemo morati tuziti drzavu, a ne fakultete jer je drzava donela protivustavan Zakon koji fakulteti moraju da postuju

 

P.S. obrisite prazna polja iz linka


Gost

#1775

2016-03-31 15:11

Napred pokretaci i advokatica Lidija!